Najneisplativija povrtarska kultura 2011!

Nije tacno skal ti to bunis ljude da ne rade pa da ih povuces na dno!
Tako mi je govorila jedna nevaspitana osoba kad sam isto to rekao kao i ti!
 
komšija ako trebam dzaba raditi bolje mije dzaba sedeti isto ti dodje a nemoraš raditi,:osmeh:nego ljudi bi da kupe i jedu sve jeftino a kadse tiče posla nikako samo iz ladovine pametuju,sad se vratio iz nemačke bio u poseti tamo paradajz 1.5eu.paprika malo skuplja a kvalitet i ukus koda jedeš plastiku,
 
Ove godine najneisplativija kultura na prvom mestu ( gledano kroz celu sezonu)

1. krastavac (koji je jedno vreme dotakao dno sa cenom od 5 din)
2. paradajz (imao slicnu sudbinu)

Covek mora nesto raditi i necem se nadati.
Ko ima neki drugi oblik primanja, moze da sedi.
Ali velika vecina proizvodjaca je direktno vezana za tu proizvodnju.
Zato ako se i iduca godina ponovi kao ova, po katastrofalnoj ceni i prodaji
mnogi proizvodjaci ce potonuti i nece moci da se povrate u normalni tok proizvodnje.
U celom lancu proizvodjac je uvek izvlacio najveci teret a imao najmanju korist.
 
Naveo sam samo proizvode koje gajim u ranoj plastenickoj proizvodnji.
Spisak je malo veci.
Lakse je navesti sta je bilo isplativo.
 
Naveo sam samo proizvode koje gajim u ranoj plastenickoj proizvodnji.
Spisak je malo veci.
Lakse je navesti sta je bilo isplativo.

Dali si pokušao sa ranom proizvodnjom boranije kod nas veoma isplativo i veoma rana proizvodnja bez grijanja. Krastavci su u drugom djelu godine bili veoma isplativi.
 
Кад одете на пијацу или у трговину припадне вам мука од цена .Ви продајете у бесцење а потрошачи плаћају прескупо.Ко зарађује?Прекупци.
Ставите мало прст начело,неће вам шкодити.Хтео сам да вам напишем још нешто али ја сам фини Лала па сам се уздржао.
 
Кад одете на пијацу или у трговину припадне вам мука од цена .Ви продајете у бесцење а потрошачи плаћају прескупо.Ко зарађује?Прекупци.
Ставите мало прст начело,неће вам шкодити.Хтео сам да вам напишем још нешто али ја сам фини Лала па сам се уздржао.


Prvo veliki pozdrav poštovanom Dedi. Već sam pisao o zadrugama kojih kod nas ima dosta ali to nisu zadruge prekupaca nego proizvođača povrća koje rade direktno sa trgovačkim lancima bez "pomagača". Ove vaše zadruge nisu to one su nešto drugo. Osnujte si zadrugu i vidjet ćete da postižete bolju cjenu i roba sva ide. Kao što deda reče stavite prst na čelo.
Pozdrav svima.
 
Nazad
Vrh