Setva lucerke

Iskustva iz mog sela govore da stajnjak obavezno treba koristiti a po meni ga je bolje koristitiu godinu pre zasnivanja pogotovo ako se rucno razbacuje stajnjak a ne sa kempericama.Iskustva ima razlicitih ali stajnjak ako se ima obavezno.Video sam kako izgleda kad ljudi rucno/sa vilama/ razbacuju stajnjak sve na gomilice ,te se i ne zaore kako treba i mozda je tu problematicno sejati odmah lucerku.
 
kiraj je napisao(la):
Iskustva iz mog sela govore da stajnjak obavezno treba koristiti a po meni ga je bolje koristitiu godinu pre zasnivanja pogotovo ako se rucno razbacuje stajnjak a ne sa kempericama.Iskustva ima razlicitih ali stajnjak ako se ima obavezno.Video sam kako izgleda kad ljudi rucno/sa vilama/ razbacuju stajnjak sve na gomilice ,te se i ne zaore kako treba i mozda je tu problematicno sejati odmah lucerku.
ja razbacujem sa prikolicom za rasturanje i posle toga oranje drljanje i pred setvu setvospremačem i neposredno ispred sejalice povaljam kao i posle setve i detelina mi je za 6 dana napolju
 
to je posao todore i ja uvek sejem sto se kaze izmedju dve gospojine i veca je sansa da se primi detelina nego u prolece
 
Koliki je prinos bala lucerke po jednom lancu po kosenu odnosno po sezoni? Da li je isti kao po 1 kj ili nesto vise?
 
Juce smo poceli doradu semena lucerke.Blize se jesenji rokovi setve/Velika Gospojina/ te treba spremiti seme. Ovako se to kod mene radi.
11jllxg.jpg

Post je spojen: [time]1249454626[/time]
_________________________________________________
v5wqrm.jpg
 
Sorta je Banat a cena vec nekoliko godina 2 e/kg. na veliko .
 
ja moram uzeti seme hocu da posejem 2.5kj.deteline videcu sta ima u nedelju na vasar ili zovem u karadjordjevo
 
Pa ti dodji kod mene da vidis seme, ne moras ici u Karadjordjevo
 
Odg: Koja je trenutna cena deteline u vasem selu

ovo nema veze sa cenom deteline...ali nzm de da pitam ovo pa reko aj ovde...sta mislite kada je najbolje posejati lucerku...ja imam sada 2h pod jecmom...planiram da to poznjem i odma poorem i onda najesen da posejem lucerku...sta mislite o tome??
 
Odg: Koja je trenutna cena deteline u vasem selu

to moze da bude dobro ako posle setve lucerke bude kise, ako ne onda si bacio pare. snimi prognozu pripremi zemljiste pa kad najave kisu u celoj zemlji a ti sej.
 
Odg: Koja je trenutna cena deteline u vasem selu

Detelina se moze sejati tokom cele godine, e sad kao sto cukaneca kaze zavisi nicanje od kise. :ppozdrav:
Sika je napisao(la):
ovo nema veze sa cenom deteline...ali nzm de da pitam ovo pa reko aj ovde...sta mislite kada je najbolje posejati lucerku...ja imam sada 2h pod jecmom...planiram da to poznjem i odma poorem i onda najesen da posejem lucerku...sta mislite o tome??
 
Odg: Koja je trenutna cena deteline u vasem selu

pa ja msm da je najbolje ujesen...jel tada pada dosta kise a i do zime razvije koren donekle...i onda u prolece odma pocinje normalno da radi... :cool:
 
Odg: Koja je trenutna cena deteline u vasem selu

ako mislis na kalendarsku jesen onda je to vec kasno, narocito ako temperature budu ispod proseka. mislim da je u septembru vec kasno za setvu lucerke
 
Odg: Koja je trenutna cena deteline u vasem selu

Trebalo bi između dve gospojine, ali nije kasno ni do kraja septembra...
 
Odg: Koja je trenutna cena deteline u vasem selu

na kraju se sve svodi na rulet, tj. ono poznato - "kakva godina bidne". ja sejem samo u prolece mnogo mi je sigurnije tj. veca je verovatnoca da bude padavina.
 
Nazad
Vrh