Setva lucerke

~Kiki~ je napisao(la):
U koju to priču ne veruješ ?
sorry,nisam bio konkretniji.
pa ne verujem za cenu koju si naveo da je dobio,
ja se ubih od novembra da prodam,za cenu od 150 din/bala.

za kvalitet same lucerke i lucerista ne sumnjam.
 
Čuj za cenu mi je on rekao , a poznavajući čoveka rekao bi da nelaže . Ja nisam bio tamo kad je pogađana i prodavana tako da je to 99% tačno . Nešto je prodato direkt sa njive došli kamionom i natovarili .
Da ti još kažem kod nas su još neki prodavali u decembru po 220 din/bali.
 
Kažem ti nisam nigde direktno učestvovao , samo su mi tako rekli . :cao:
 
Treba mi pomoc mladu detelinu (posejanu ove godine) poceo je da jede buvac i neke sitne bube. Pa me zanima kojim preparatom prskate detelinu?
 
Ja sam prosle godine prskao usluzno! Tip je kupio etiol i bube su posle nedelju dana opet pocele da pustose mladu detelinu! Onda sam mu za drugo prskanje ja dao litar fenitrotiona sto mi je ostalo jos od prosle godine od prskanja repe i posle se hvalio po celom selu kako kod njega u detelini nema nijedna buba! A stvarno i nije ih bilo!
 
Samo pazi na karencu! Ja mislim da je negde oko 25-30 dana(procitaj uputstvo)
 
Na jedan lanac sam planirao na prolece da posejem lucerku. Juce je ta parcela poprskana sa totalom (predhodno je bio tritikal). Posto sam hteo da nadjubrim sa stajskim djubrivom komsija mi kaze da ako bacim stajsko djubrivo nece biti efekta sto sam prskao sa totalom jer u djubrivu ima semena korova (bikovi i krave jedu sirak...). Da li je to tacno ili me komsija nerivira kao i obicno? ::namigivanje::
Ili je mozda bolje koristiti NPK umesto stajskog? :sta:
 
samo ti nju doro nadjubri pa ces videti sta je stajsko a sta npk znam iz prakse i po meni nemoj sejati na prolece nego kraem avgusta i pocetkom septemra
 
Moj savet ti je da nikako pre setve lucerke ne razbacaš stajsko đubrivo.Bolje je ne baciti i ništa nego stajsko.Na taj način ćeš sam sebi napraviti problem za naredne godine.Slikaću danas ako stignem parcelu od 5kj na kojoj je bačeno stajsko pre setve i odmah do nje jednu od 2kj na kojoj nije.Sam ćeš doneti zaključak.Inače obe sam ja sejao istog dana sa istim semenom i setvenom normom,bukvalno sve isto sem zaoravanja stajnjaka.
 
didi ovoga puta se neslazem sa tobom po meni ako imas stajskog obavezno ga baci ,zaori pa posej detelinu .ja sam pre dve godine tako uradio na ovas . oprskao ,bacio stajsko i samo ga zorao .
u prolece sam dva tri puta grabio[drljao] pa posejao detelinu koja je dobila kisu kad je trebalo i nikla je odlicno.
cinjenica je da je sa detelinom niklo i brdo muvarike i jos nekih trava ali posle prvog otkosa oprskao sam piratom ili pivotom i ostala je sama detelina cista ,a dobra .
to je moje iskustvo sa setvom deteline i kad bi je sejao opet bi pre setve zaoro stajsko naravno ako ga budem imao :cao:
 
moj savet ne sej detelinu bez stajnjaka, ja licno sejem na strniku i obavezno bacim stajnjak i zaorem ,pa na prolece jednom predjem sa setvospremacom i 2x podrljam za drljacom vucem branu, i posle setve predjem sa kembridzom. Moj komsija sejao je parcelu od 1.5 Kj 1 Kj je nadjubrio i bila je strava detelina a pola nije detelina ni za k...c. I jos da dodam kad su normalni uslovi u proseku imam 180 bala.
sad sam doneo mladu 2 kosenje na 4 Kj imao sam 830 bala. Mada jos da kazem da nije ni svaka zemlja za detelinu,kod mene u kraju ima potezi gde mozes da radis sta hoces ali detelina neide i bog
 
ognjen74 je napisao(la):
didi ovoga puta se neslazem sa tobom po meni ako imas stajskog obavezno ga baci ,zaori pa posej detelinu .ja sam pre dve godine tako uradio na ovas . oprskao ,bacio stajsko i samo ga zorao .
u prolece sam dva tri puta grabio[drljao] pa posejao detelinu koja je dobila kisu kad je trebalo i nikla je odlicno.
cinjenica je da je sa detelinom niklo i brdo muvarike i jos nekih trava ali posle prvog otkosa oprskao sam piratom ili pivotom i ostala je sama detelina cista ,a dobra .
to je moje iskustvo sa setvom deteline i kad bi je sejao opet bi pre setve zaoro stajsko naravno ako ga budem imao :cao:
i ja se ne slažem na 1kj gde sam bacio stajsko u 2 košnji sam imao 300bala a gde nisam oko 200 pa ti sad vidi šta je bolje jer iako ima trave u stajskom tu je pivot u punoj dozi i narednih 5 godina nema trave
Post je spojen: [time]1248867203[/time]
_________________________________________________
dragansavin je napisao(la):
moj savet ne sej detelinu bez stajnjaka, ja licno sejem na strniku i obavezno bacim stajnjak i zaorem ,pa na prolece jednom predjem sa setvospremacom i 2x podrljam za drljacom vucem branu, i posle setve predjem sa kembridzom. Moj komsija sejao je parcelu od 1.5 Kj 1 Kj je nadjubrio i bila je strava detelina a pola nije detelina ni za k...c. I jos da dodam kad su normalni uslovi u proseku imam 180 bala.
sad sam doneo mladu 2 kosenje na 4 Kj imao sam 830 bala. Mada jos da kazem da nije ni svaka zemlja za detelinu,kod mene u kraju ima potezi gde mozes da radis sta hoces ali detelina neide i bog
pa zar ti nije bolje sad u leto da poseješ ako već ideš na strnjiku tako da sledeće godine normalno krećeš sa košenjem jer ako je u proleće poseješ onda gubiš jednu a nekad i 2 košnje
 
ja na jedno jutro 15kikinski stajskog i brat je bacio oko40 cisterni osoke ni jedno kosenje nema ispod 200 bala i to welger 61 ovo je sedma godina i nemam problema ne smanjiva ispod 200 bala
 
Prezime ja nemam srece leti kad sejem,jer par puta sam sejao i nikad mi nije uspela uvek bude susa pa nenikne i onda u prolece ponovo,to je razlog zasto ne leti
 
Nazad
Vrh