Setva lucerke

Bitno je da je čovek emancipovan a kako i na koji način obrađuje zemlju nije bitno.
 
Ako na poljostrojki radi mehanizam kako valja za detelinu ti ni ne trebaju ulagaci . Nek ona sipa po povrsini a nazad neka ide brana/lancara i to je to .

Ne znam koji je ph zemlje tamo kod vas i dali uspeva lucerka . Licno bih isao sa ovsom ili ovsom i grahoricom i to kosio u drugoj polovini maja i na mesto sejao nesto za zrno ili silazu, kukuruz ili sirak pogotovo sto je navodnjavanje na dohvar ruke .
 
Jedno pitanje za iskusne...jesenas sam na strnjici ovsa odradio tanjiranje 2x i posejao lucerku i lepo je nikla,medjutim desilo se to da je kombajn koji je radio skidanje ovsa mnogo rasturao i sada je ovas izniko kao da je posejan,u pitanju je jesenji ovas..ono sto mene zanima je da li ce taj ovas skoditi tj da li ce ugusiti lucerku?
 
Ma jok, ovuda čak seju lucerku sa strninom da u prvom otkosu ima šta da se balira.

Lucerka je ko korov, to džiklja ko ludo.

Mada će ti perfekcionisti reći da to nije baš dobro.

Opusti se i uživaj, ako imaš mogućnosti prvi otkos siliraj i kupi veću kantu za muzilicu.
 
Taj ovas će biti prisutan u minimalno 2 košenja.Ako bude povoljna godina što se tiče padavina nema štete po lucerku.
 
Ako ga ima bas dosta ostavi ovas i pokosi ga i lucerku posle skines jos dva puta ako bude dobra godine.
Ja sam imao isti slucaj pre nekoliko godina sa psenicom i pokosio na dva jutra 60 i neki metar psenice dao tu slamu drugaru za stoku jer je bilo i lucerke u njoj za ishranu i posle jos dve kosnje sa ne secam se koliko bala bas i kasnije imao odlicnu detelinu.
Najbitnije je da ako ostavljaj ovas oprskas insekticidom nekim dobrim da ne pijedu bube lucerku u ovasu i miran si
 
Nazad
Vrh