Palma i junice, kako je bilo i što mislite (mo) o tome

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

tine

Član
Učlanjen(a)
14 Avg 2007
Poruka
970
Lokacija
zali log
Kako je prošlo izvlačenje junica u Jagodini?

I da se malo razvije debata o takvim 'projektima'.
 
Ne znam kako je proslo izvlacenje,ali svaka cast na akciji.Da li onaj celavi pravo radi ili ne nije na meni da sudim,ali kapa dole::svaka cast::.Vise je uradio za poljoprivrednike nego,verujem,bilo koja druga opstina.Ovi iz moje opstine konkurisali kod min.polj. za isti projekat,samo mnogo manje grla-30 komada.Medjutim, svaka cast i na tome,samo da prodju. A,ako prodju,jeza me hvata kako cemo ih podeliti.Nas narod i za g...a se izbije ako su dzaba.
 
i moja opstina ce deliti junice.imam informaciju da ce biti podeljeno 100.komada.uslov je aktivno polj.gazdinstvo i da se ima u posedu bar jedna krava i objekat,i da se 5.godina ne sme otudjiti grlo,daje se jedna po gazdinstvu.ja sam mislio da konkurisem ali sam odustao jer mi ne odgovara taj vremenski rok od 5 godina puno je to i rasa,u pitanju je holstajn a i imam 4.mlade junice simentalske rase.da daju vise komada mozda bi uzeo za jednu necu da se bakcem
 
Isti su uslovi i kod nas,samo nama treba da stignu junice simentalske rase.E to vec ne bih propustio,imam lepa iskustva sa uvoznim simentalcem.
 
I ja imam iskustvo sa uvozom simentalki iz Nemačke-70% nije biko steono a dobili ih kao steone
 
pojasni malo odakle ti iskustvo sa uvoznim junicama.
2005 god. smo uvezli slican broj simentalki posredstvom opstine preko Agro banke,jeste da su nam jebali mater preko kamate,ali sta je bilo bilo je.Uvezena je elita i I klasa.Moje grlo je iz I klase i kao takvo daje posle teljenja 38 do 40 kg mleka,a sad 5 meseci posle teljenja daje 31-32 kg.Jos da napomenem da je kod nje steonost redovna,po godini tele.Inace junice su poreklom iz Austrije.A hrana mi nije prvoklasna za njenu mlecnost.
 
U mom selu dali 4 junice, a kada se otele oni moraju pod uslovom da su zenska telad da daju na jos cetvoricu. ja nisam konkurisao jer samo tovim bikove, ali ko zna mozda nesto kasnije ako anbavim neku kravu
 
2005 god. smo uvezli slican broj simentalki posredstvom opstine preko Agro banke,jeste da su nam jebali mater preko kamate,ali sta je bilo bilo je.Uvezena je elita i I klasa.Moje grlo je iz I klase i kao takvo daje posle teljenja 38 do 40 kg mleka,a sad 5 meseci posle teljenja daje 31-32 kg.Jos da napomenem da je kod nje steonost redovna,po godini tele.Inace junice su poreklom iz Austrije.A hrana mi nije prvoklasna za njenu mlecnost.

Takvo grlo nikad nije skupo!
 
joj narode kako si naivan........da necete valda sledece godine da glasate za Palmu i ovu vladajucu koaliciju ? ? ? ? ? ? ?
Pa kakva je to sprdacina sa loto izvlacenjem krava ? ? ?
a zaboravili ste ko je i sta je bio Palma pre 10-tak godina ? ?
a sad postao najveci domacin , provodadzija i ktitor u Srbiji
e e e e zemljo Srbijooooooooo
 
joj narode kako si naivan........da necete valda sledece godine da glasate za Palmu i ovu vladajucu koaliciju ? ? ? ? ? ? ?
Pa kakva je to sprdacina sa loto izvlacenjem krava ? ? ?
a zaboravili ste ko je i sta je bio Palma pre 10-tak godina ? ?
a sad postao najveci domacin , provodadzija i ktitor u Srbiji
e e e e zemljo Srbijooooooooo

Bilo nebilo mi mozemo samo da sanjamo o jagodini i o mini palminoj drzavi (sto znaci da jagodina izgleda nije u srbiji ) jagodina ce glasati palmu
 
Imam jos jedni informaciju, palma kuio mlekaru u jagodini koja je propala 90-tih godina i renovirace je, e sad sta ce biti sa mlekom od tih krava koje je podelio, dali ce placati i po kojoj ceni
 
Tesko ovom narodu, pored takvog bikonje i njegovih junica.
Zao mi je naivnog naroda, koji veruje takvim kao sto je doticni.
 
naravno da je od toga napravljena predstava ali

u jagodini ljudi su krave dobili
u jagodini maltene nema nezaposlenih
u jagodini majke primaju platu jer su majke
u jagodini ko ima troje dece mora da ima posao
rađaju se deca broj ljudi se povećava
prave se škole bolnice itd itd......

pa neka je i predstava ali je to bajka za druga mesta
čovek je snalažljiv i narod baš briga odakle mu novci za sve to te pare bi neko negde stavio u džep
u svakom slučaju znam da se i tamo ispod žita svašta valja ali bilo kako bilo svaka čast.
 
Molim članove da zaobiđu politiku i udaljavanje od teme.

Lično, drago mi je da PDRB -Kolubara- daruje domaćine, u ovakvoj zemlji i takav projekat je dobar.
 
pa tema je
Palma i junice, kako je bilo i što mislite (mo) o tome

i niko se nije udaljio od teme
niko nije spomenuo politiku ovo su konkretne stvari
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh