Suncokret 2009

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

tarana

Član
Učlanjen(a)
23 Okt 2007
Poruka
1.813
Lokacija
kikinda
Predrag Ranković Peconi, koji je vlasnik i dve fabrike za proizvodnju jestivog ulja, drastično smanjuje broj zaposlenih, ima nameru da smanji proizvodnju u Vrbasu, a u Somboru da proizvodi čokoladice

http://www.emportal.co.yu/vesti/srbija/71236.html

ne treba da objašnjavam šta to za nas paore znači? dijamant ostaje sam samcijat....
 
Bilo je i za očekivati, kome je Peconi poznat od ranije, sve mu je jasno, a sećam se kako je počeo sa mini kockarnicama pored moje škole u Zemunu....
 
Evo i teme za suncokret za 2009 godinu, ali mi se čini da će se on manje sejati nego 2008 godine.
 
Suncokret ne sejem, jer nemam heder za njega.
A i nemam volju da rasterujem golubove, vrane, gugutke...
Kišoviti kraj leta je posebna priča.
 
jecam zitio grahorica .soja, qqruz,kokavac, sunc ,gricko,sve po malo kao i uvek.
 
jeste svi dobili lovu za suncokret? čujem da ovde ima još neisplaćenog...
 
Ja sam dobio lovu dva dana nakon zetve po 24 din, i proslog meseca jos neku razliku od 1,20 din.
Tako da sam prosle godine jos najbolje prosao sa suncokretom, urod je bio dobar, cena je mogla i bolja al ajd.
gore sam prosao sa zitom jer ga nisam prodao, a kuruzi.... :udri:
 
ja sejem suncokret pun gas,uvek bolje prodjem nego sa sojom,narocito u poslednje vreme,svaka godina sve susnija a suncokret bolje podnese susu,lane sam jedva nagurao soje 13 a suncokret 21 po jutru a samo dinar jeftiniji a manje titranja,za otkup se nebojim dok mi je pod nosom uljarica i viktorija,a nesto moramo dati i pticama da jedu nemoz samo u nas dzep,u svakom slucaju 20h u planu
 
Zna se samo da nce pisati otkupna cena u ugovoru da neprodju kao ove godine :udri:
 
e imam nezvanicne informacije da se iz madjarske uvozi suncokret u ogromnim kolicinama po ceeni od 150 evra!

Ko voli nek izvoli nek seje!
 
čisto sumnjam. i da se uvozio i ako se uvozio da je ta cena. suncokret za isporuku u martu u mađarskoj danas košta oko 200 evra.
ono što mi se ne sviđa, su velike zalihe koje će fabrike preneti u narednu godinu.
 
što bi se uvozio? pa ovo je najveći rod ikad u srbiji. suncokret je stajao po avlijama nepokriven jer nisu imali prostora za skladištenje...i sad da ga neko uvozi?
 
E to je i mene čudilo, verovatno je plaćan manje nego naš, a nedostatak prostora za skladištenje je priča za nas....
 
evo i ja da se prikljucim. Za suncokret sam cuo sledece: fabrike ga imaju na lageru za 2 godine, cak postoji mogucnost da nas nece kreditirati sa semenom, prica se da ce cena biti max. 15 din. Na temi se postavlja pitanje dal ga sejati a ja pitam sta drugo sejati umesto njega tako da je meni u planu 15 jutara kao i uvek
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh