Pšenica 2011/12

Koliki prinos očekujete po ha ?

  • 3 tone

    Glasovi: 30 15,7%
  • 4 tone

    Glasovi: 43 22,5%
  • 5 tona

    Glasovi: 50 26,2%
  • 6 tona

    Glasovi: 31 16,2%
  • 7 tona

    Glasovi: 18 9,4%
  • 8 tona

    Glasovi: 19 9,9%

  • Ukupno glasača
    191
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

šandor

Zaslužan član
Učlanjen(a)
30 Avg 2008
Poruka
3.752
Lokacija
Debeljača
Približavamo se setve pšenice da li već imate neki plan u vezi setve ove " važne " kulture ?? Ja isto kao i predhodnih godina neću sejati pšenicu .
 
Prošle godine sam sejao 6 hektara. Pšenicu sam skladištio kod kuće u dzakovima i čekam cenu... Proletos sam razmišljao da na jesen posejem 10 ha, ali najverovatnije je da ću površinu pod pšenicom smanjiti a kukuruz povećati za 2012. U svakom slučaju, maximalno 6 ha.
 
Sejao sam 4 ha a planiram 10 ha .
Cisto zbog plodoreda i zbog zakorovljenih njiva na novom zakupu.
Inace ostavio sam za setvu 1,8 t prve reprodukcije apaca, a ostatak uzimam semensku .
Mislim da cena dogodine nece biti relativno dobra kao ove pa shobno tome nece biti nekog ozbiljnijeg ulaganja.:ppozdrav:
 
ZBog mnogostrukog uvecanja populacije kukuruzne zlatice ove godine cu morati povecati povrsine pod psenicom,znaci samo zbog plodoreda.
 
Mi gledamo da psenice i soje sejemo na 1/3 od ukupno zasejanih povrsina.Ostalo sejemo kukuruz.:ppozdrav:
 
Eventualno 4 kj, ali i to se dvoumim.

Dvojica drugara, koji su ove godine imala ponaosob oko 40 kj, sledece godine nece vise od 30 kj i to zajedno.
 
prošle godine sam sejao 3h ove godine ne nameravam da sejem pa ko će da pojede toliko hleba za godinu dana :haha:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh