Tužna vest

Cuvati se svakako treba ali umiru i oni sto se paze i nista nerade ,ja mislim da smrt nije kraj nego pocetak dal sam u pravu ili ne ...
 
Smrt da li je pocetak ili kraj neko misli ovako neko onako. To je prirodan proces kao i radjanje i sve nas to ceka pre ili kasnije. Meni je otac umro 2004 sa dijagnozom raka pluca uz metastaze na glavu. 9m lezanja i kraj. Tada sam imao nepunih 16 god i odrastao mozda i pre vremena.
 
Ja i brat smo ostali bez majke,moja majka je imala rak dojke i prosirilo se na jetru,nije moglo nista da se uradi,siptomi su bili nadudost stomaka i posle 15 dana gotovo,tu je bilo i nemara,nije isla na preglede nikad
 
Svake godine ista prica, od jurcanja i nepaznje ljudi ginu.. Cujem danas pricu u selu da je neko nastradao u Crepaji tako sto je upao u adapter.. Zna li neko od forumasa o kome se radi, koliko star?
 
Zbog čega toliko ljudi žure u radu. Pa nije posao zec pa da pobegne. Sve će se stići i uraditi. Ja dok sam radio s beračem uvek je bilo da ugasim traktor pa tek onda rešavam problem koji je nastao (uvek neko zagušenje). Pa ja i kad menjam sijalicu isključim osigurač. Ne želim iznenađenje. A kad ovako čujem da je neko stradao od poljo mašine poludim i stvarno mi je žao. Zato ljudi moji polako i OPREZ.
 
Sad sam se cuo sa Crepajcima, hteo je nogom da sutne to sto se zaglavilo na otkidackom stolu pa mu cipelu uhvatio privodni lanac i raskrecio ga, jedna noga mu ostal ispod a drugu nogu mu otkinuo spuz i tu je bio kraj! Dura je bio pod punim gasom i delovi noge izasli kroz kombajn. Strasno i jezivo.
 
Skoro na isti način je nastradao i moj jedan poznanik iz susednog sela. Da ne pišem sad u detalje,ali strašno...
Moje saučešće...
 
Zbog čega toliko ljudi žure u radu. Pa nije posao zec pa da pobegne. Sve će se stići i uraditi. Ja dok sam radio s beračem uvek je bilo da ugasim traktor pa tek onda rešavam problem koji je nastao (uvek neko zagušenje). Pa ja i kad menjam sijalicu isključim osigurač. Ne želim iznenađenje. A kad ovako čujem da je neko stradao od poljo mašine poludim i stvarno mi je žao. Zato ljudi moji polako i OPREZ.
Kad radis par sati onda moze polako, ali kad juris ceo dan ili vise dana gledas samo da zavrsis.Mene je tako u Rusiji poklopio grajfer jer ko da ceka da se namesti sve za utovar posle celog dana nego tovari i da bezimo, ja sam imao srece pa me samo polomilo, a moglo da me ubije na mestu.

Juris mucis se i na kraju crna hronika,tragedija.
 
Razgovarali smo pre izvesnog vremena telefonom pa mi je rekao da ima rak koštane srži.Nisam znao da nam je to poslednji razgovor.Prijatelju počivaj u miru.
 
Nazad
Vrh