Akvarijumske ribice!!!!!!

Ljudi, kod mene ima prinova... Nabrojao sam 7-8 malih ribica :-D
Treba li nesto posebno da uradim kako bi ih sacuvao. U akvarijumu imam samo gupike i dva cistaca

Послато са 5045D уз помоћ Тапатока
 
Ako ima dovoljno biljaka ne diraj nista, kad hranis rastrljaj malo hrane prstima nad vodom da bude nesto dovoljno ustinjeno za mladj, deo tih malaca ce da strada, deo ce da odraste i tako ukrug. Ko ima samo gupije u akvarijumu uvek se namnoze do odredjene mere...
 
Ako ima dovoljno biljaka ne diraj nista, kad hranis rastrljaj malo hrane prstima nad vodom da bude nesto dovoljno ustinjeno za mladj, deo tih malaca ce da strada, deo ce da odraste i tako ukrug. Ko ima samo gupije u akvarijumu uvek se namnoze do odredjene mere...
To sa hranom sam vec skontao, a sto se biljaka tice, nazalost, mrsavo. Imam jednu neku krzljavu, nije bilo vise kod nas u pet shopu. Nadam se da ce da prezivi bar neka


Послато са 5045D уз помоћ Тапатока
 
Moj ak

mrfzuh.jpg
moj skromni ak 350lsa Tanganjikancima

- - - - - - - - - -

2d8gubl.jpg
 
Interesuje me kakva su iskustva članova foruma u držanju naših ribljih vrsta (tzv. hladnovodna akvaristika). Nekada sam u akvarijumu dosta uspešno držao crvenperke, sunčanice, šarane, bodorke, čikove itd. Nedavno sam držao cverglane i odlično su se pokazali u akvarijumu. Ako vas zanima možete da pogledate na mom YT kanalu snimak cverglana u akvarijumu (www.youtube.com/watch?v=VwQmXP2WLno) i koi šarana vretenasta forma-divljak (www.youtube.com/watch?v=18LTgpCotXQ). Zanima me da li neko od članova foruma ima dobar, velik i lepo uređen akvarijum sa našim ribljim vrstama. Ako ima, neka se javi i napiše nam nešto o svom iskustvu ili pošalje sliku ili link. Mislim da naše vrste zaslužuju mnogo više pažnje.
 
Nazad
Vrh