Mali saveti zlata vrede

  • Začetnik teme brundalo
  • Datum pokretanja
Ima i posebna spravica za davanje tecnih lekova i zove se drenč pistolj a nikako da se kupi.
Imam sistem da ne moze da uhvati flasu zubima.Stavim prst(palac) iza prednjih sekutica u onaj prazan deo donje vilice i nedam da stegne a flasu drzim po sredini usta na jeziku i ne guram duboko u usta.Mora da pije htela to ili ne a ne moze da zagrize.


Moj ujak je davao malom jagnjetu mleko na levak. :haha: :haha: :haha:
Zamisli nije htelo pod ovcom da sisa,nece na cuclu a ovaj se iznervira stavi levak u usta i sipa flasom mleko i vice:"Koga ti zezas.Pij sad". :haha: :haha: :haha:
Odgajio ga je ali je islo za njim ko kuce.
 
Znan ja za drenc pistolj, ali sta si ti reka nikako.... a nije skup. kad je sve preče nego ono sta triba. A to sa janjadi mi ne spominji imam i ja sad par njih na umjetnom hranjenju, a uskoro ce svi na zamjenu radi muze :ppozdrav:
 
Kod mene ima dobra zamena za mleko zove se Milsan proizvodjac Sano,odavno je koristim i pokazala se dobro_Ova zamena je za telad.Pravi se 1 kg Milsana na 9 L vode.
 
Šošara je napisao(la):
Kod mene ima dobra zamena za mleko zove se Milsan proizvodjac Sano,odavno je koristim i pokazala se dobro_Ova zamena je za telad.Pravi se 1 kg Milsana na 9 L vode.
ima sano u nas u Popovači i prave zamjenu bas za janjad i jarad. a u vas je u Novom sadu. Uglavnom posto je vreca u vas i koliko je pakiranje?
 
Drago mi je da cujem da ima specijal za jagnjad i jarad,zato sto kad odem u NS na sajam na standu Sano kad pomenem proizvode za ovce oni samo kazu imamo Ovisan al to retko ko kupuje i gledaju me kao da sam sa Marsa.

U pocetku kada sam poceo koristiti pre 5-6 god bilo je u vrecama od 20 ili 25 Kg.I merili su na kg koliko treba u apotekama.
Sada u ovoj apoteci gde se snabdevam je u pakovanju od 3 kg zato sto taj gazda ima fabriku stocne hrane pa prepakuje u manja pakovanja zbog lakse prodaje.Cena je oko 140 dinara/kg.
 
Šošara je napisao(la):
Drago mi je da cujem da ima specijal za jagnjad i jarad,zato sto kad odem u NS na sajam na standu Sano kad pomenem proizvode za ovce oni samo kazu imamo Ovisan al to retko ko kupuje i gledaju me kao da sam sa Marsa.

U pocetku kada sam poceo koristiti pre 5-6 god bilo je u vrecama od 20 ili 25 Kg.I merili su na kg koliko treba u apotekama.
Sada u ovoj apoteci gde se snabdevam je u pakovanju od 3 kg zato sto taj gazda ima fabriku stocne hrane pa prepakuje u manja pakovanja zbog lakse prodaje.Cena je oko 140 dinara/kg.
sverc komerc mamu im....nego koliko je to u eurima kg?
 
Sta ce kad je on gazda a mi raja koja mora da se snbdeva al nema veze.

To u eurima izadje oko 1,5e po sadasnjem kursu
 
a reci jel ih hranis iz bocica ili kanti sa cuclama ili mozda iz korita?
 
A ja san narucio plasticna korita i na njih se ugrade ventili. Svaki ventil jedna cucla. iz jednog korita moze ih cuclat 20-ak na obe strane po 10. samo otvoris ventile i ajmo....cekam jos ventile i idemo na posao
 
Veterinar je povrdio vašu dijagnozu :poremećaj varenja. Dao sam joj razmućenih mekinjai biće dobro. Interesuje me kad dajete e-selen i kako. Ovaj veterinar mi je rekao drukčije od prodavca kod koga sam kupio. Sa koliko dana starosti jagnjetu dajete prvi put,pa onda posle nedelju dana,pod kožu u predelu vrata?
 
joco vitemberg je napisao(la):
Veterinar je povrdio vašu dijagnozu :poremećaj varenja. Dao sam joj razmućenih mekinjai biće dobro. Interesuje me kad dajete e-selen i kako. Ovaj veterinar mi je rekao drukčije od prodavca kod koga sam kupio. Sa koliko dana starosti jagnjetu dajete prvi put,pa onda posle nedelju dana,pod kožu u predelu vrata?
Prijatelju ja in prvi put dam sa 3 miseca. Razlog? zato sta ja cijepim ovce/koze mjesec dana pred janjenje/jarenje, tako da i mladi unutra steknu imunitet. Inace jedan savjet. ako nikad nisi davao inekciju u vrat i nemoj pokusavat dok ti neko ne pokaze kako se to radi, da nebi bilo vraga. Ja inekcije dajem sa unutrašnje strane buta tamo gdje nema dlake. mozes dat u misic ili pod kozu. ako das u misic djeluje odmah, a pod kozu blago uzima samo koliko mu treba. Inace tokoselen se ne daje sam nego u kombinaciji sa vitaminom AD3E. Znaci jedna inekcija selena a druga vitamina. Jednu u jedan but drugu u drugi.....zato pitaj par veterinara za savjet kad dat inekciju malima. Kazem par veterinara tako ces vidit sta oni kazu. Znas onu staru koja kaze da poslusas i drugo misljenje... :ppozdrav:
 
Jagnjad sa kilažom do 10kg. moraju primiti tablete ( 1 / 2 ) protiv parazita i to ALBENDAZOL i one se ponavljaju nakon 15. dana. Inekcija na bazi selena se daju maksimum do 7. dana starosti u butinu ( može i u mišić ) u količini 1ml/10kg mase, ali najbolje je ovce redovno vakcinisati mesec dana pred jagnjenje kao što Brundalo kaže.
 
Evitaselen i AD3 injekcije se daju prvog dana jagnjadima radi jacanja i sprecavanja razvoja misicne slabosti-bolesti belih misica i to u but, sa unutrasnje strane kako je vec maestro Brundalo naveo.
Mlecne zamenice su Sano-Milsan 1.15 e/kg
Milkivit-Milkinada 1.25 e/kg
Scauman-Milkavit TMR 1.35e/kg
Ja imam najbolja sikustva sa Sanovim Milsanom.Piju iz kofe sa cuclama.
 
Jedna od preventivnih mera da ne dođe do problema sa varenjem je dopro pripremljeno seno.Ja bale sena kada ih slažem u skladišni prostor, uvek pospem sa stočnom solju da bi ovce kasnije ga bolje jele , da bi se eventualni višak vlage apsorbovao i da bi odvratio miševe da se nastane u balama gde mogu da se razmnožavaju , mokre ...
Interesuje me mišljenje o aparatima koji rasteruju glodare na bazi proizvodnje visofrekfentnog zvuka odnosno da li su efikasni ili je to samo reklama
 
djura je napisao(la):
Jedna od preventivnih mera da ne dođe do problema sa varenjem je dopro pripremljeno seno.Ja bale sena kada ih slažem u skladišni prostor, uvek pospem sa stočnom solju da bi ovce kasnije ga bolje jele , da bi se eventualni višak vlage apsorbovao i da bi odvratio miševe da se nastane u balama gde mogu da se razmnožavaju , mokre ...
Interesuje me mišljenje o aparatima koji rasteruju glodare na bazi proizvodnje visofrekfentnog zvuka odnosno da li su efikasni ili je to samo reklama
Nije reklama - ali djeluje u malim prostorima i sve mu smeta. Zaboravi na to
 
Poremecaj varenja kod koza i ovaca-acidoza buraga
Kod naglog uvodjenja ili davanja velikih kolicina odjednom hraniva bogatim ugljenim hidratima ili ti secerima /kukuruz,repin rezanac,itd/ povecava se kiselost u buragu i unistavaju bakterije koje normalno razlazu hranu, pa se povecava kiselost u buragu i nastaju probelmi koje je Joca imao.
Ovce i koze su prezivari ,pa osnovna pravila u ishrani su: svako novo hranivo postepeno uvoditi u ishranu u trajanju od 7-14 dana i nikada ne davati u velikim kolicinama odjednom, vec po malo u vise obroka, kako bi se bakterijska flora u buragu postepeno prilagodila novim hranivima.Iso tako nije preporucljivo cesto menjati nacin ishrane i vrste hraniva kod ovaca i koza.
Posebno voditi racuna ,na postepen prelazak sa zimske-suve ishrane senom, na prolecnu ishranu zelenom hranom-ispasom.Posebno obratiti paznju na velike kolicine kukuruza i zitarica-brasna.
 
E vita-selen je vitamnsko mineralna inekcija.Nije nikakva vakcina.

INDIKACIJE
-Prevencija i terapija nutritivne misicne distrofije jagnjadi i teladi.
-avitaminoza i hipovitaminoza vitamina E
-primenjuje se kod gravidnih zivotinja za prevenciju podmlatka
-deficitarnost vitamina E i selena u hrani

APLIKACIJA I DOZE
Primenjuje se jednokratno intramuskularno i supkutano

Profilaksa
Goveda,ovce,svinje: 1do 2 ml leka na 50 kg telesne mase.Tretiranje se moze ponoviti posle 2 do 4 nedelje.

Terapija
Goveda,ovce,svinje: 1 ml leka na 30 kg telesne mase,odnosno za goveda do 15 ml a za ovce i svinje do 5 ml leka.

Mlade zivotinje
Telad: 2 do 5 ml
Jagnjad: 1 do 3 ml
Prasad: 0,5 do 1 ml
Tretiranje se moze ponoviti posle 7 dana(ako je potrebno).

KONTRAINDIKACIJE
Kontraindikovana je primena kod goveda i ovaca u periodu laktacije.Preparat ne treba davati u podrucijima bogatim selenom.

KARENCA
Tretirane zivotinje svih uzrasta ne treba slati na klanje 28 dana nakon poslednje aplikacije leka.

NAPOMENA
Pre upotrebe lek treba promuckati.
Velikim zivotinjama na jednom injekcionom mestu ne davati vise od 10 do 15 ml leka,a malim 5 ml leka.
 
samo jedan ispravak... moze se klat ali se ne smije jetra upotrbljavat. za meso i mliko nema karence
 
Nazad
Vrh