Mali saveti zlata vrede

  • Začetnik teme brundalo
  • Datum pokretanja
prst po širini,znači 2-3 cm,mislim da ću sutr to radit pa ću probat uslikat,ali još me pati to stavljanje slika na forum,pokušat ću.inaće sad imam materijala za odsijecanje repova,nisam se stigo pohvalit a počele mi se janjit ovce,zasad 4 ovce po dva janjeta
 
dado je napisao(la):
prst po širini,znači 2-3 cm,mislim da ću sutr to radit pa ću probat uslikat,ali još me pati to stavljanje slika na forum,pokušat ću.inaće sad imam materijala za odsijecanje repova,nisam se stigo pohvalit a počele mi se janjit ovce,zasad 4 ovce po dva janjeta
Neka ti bog da.U mene prije dva dana jedno i jutros........... uginulo. Samo ti poslikaj a ja cu ti pomoc stavit slike na forum
 
Neka ti bog da.U mene prije dva dana jedno i jutros........... uginulo. Samo ti poslikaj a ja cu ti pomoc stavit slike na forum
[/quote]

Brundalo prijatelju,ova godina nije bila tvoja ali dace Bog da sledeca bude bolja.
 
Volintena je napisao(la):
brundalo je napisao(la):
U mene prije dva dana jedno i jutros........... uginulo.

Nije valjda u pitanju onaj malecki sa fotkica?!?
Je upravo on, samo se ugasija. Jednostavno je zaspa. A danas se dogodilo drugo sranje. Ovca se ojanjila. Lipo krasno janje..zensko..... vizljasto. cim je doslo na svit odma je cilo stado uzbunilo he he. Sve je u redu sa njim/om ali mater.... nema mlika.... poludija san. sad ga podmecen pod onu prvu. A sta ces to je dil posla.
Ali me zanima kako to da se ovca pojanjila a iz nje ni kapi mlika? Zna li neko mozda? Zva san odma veterinara ali oni pojma nemaju :sta: :sta:
 
popovic je napisao(la):
Neka ti bog da.U mene prije dva dana jedno i jutros........... uginulo. Samo ti poslikaj a ja cu ti pomoc stavit slike na forum

Brundalo prijatelju,ova godina nije bila tvoja ali dace Bog da sledeca bude bolja.
[/quote]
dobro si reka, ako Bog da. Ali ni ja necu dat da sve ode u materinu. Hvala na podrsci
 
brundalo je napisao(la):
Zva san odma veterinara ali oni pojma nemaju :sta: :sta:
Ima inekcija za izazivanje laktacije :bravo: Pitacu cure dal se seca napamet pa ti javim
Stize odgovor
Oxytocin po 2ml/ dan dok se laktacija ne normalizuje
1X Penstrep (antibiotik) 1ml/10Kg
 
ivanhoe je napisao(la):
brundalo je napisao(la):
Zva san odma veterinara ali oni pojma nemaju :sta: :sta:
Ima inekcija za izazivanje laktacije :bravo: Pitacu cure dal se seca napamet pa ti javim
Stize odgovor
Oxytocin po 2ml/ dan dok se laktacija ne normalizuje
1X Penstrep (antibiotik) 1ml/10Kg

HVALA ti decko bog te blagoslovija
 
Eventualno u slucaju upale vimena dodati dexamethason 3ml
Izvini sto je ovako u reslovima ali tako su stizale poruke
 
Ma znan ja to ali..... izaslo je sve tako naglo, ma ovo je zilavo prezivit ce 100% :ppozdrav:
 
ej brundalo.jeli joj to prvo janjenje? kako joj izgleda vime? jeli ista vece nega kad je bila zasušena? ako je pusti janje da povlaci i tribalo bi navuc mliko? mozes i ti stavljat tople oboge i masirat. provat pomust. tribalo bi doc.
nece ti pomoc oksitocin ako nema mlika!!!!! to je hormon koji djeluje na glatke misice koji su u alveolama mljecne zljezde. misici se stezu i isprazne alveolu, ako nema nista u njoj nema pomoci.
ako je vime skroz malo i suvo za to je najvjerojatnoje kriv neki drugi hormon npr. prolaktin......
 
toni je napisao(la):
ej brundalo.jeli joj to prvo janjenje? kako joj izgleda vime? jeli ista vece nega kad je bila zasušena? ako je pusti janje da povlaci i tribalo bi navuc mliko? mozes i ti stavljat tople oboge i masirat. provat pomust. tribalo bi doc.
nece ti pomoc oksitocin ako nema mlika!!!!! to je hormon koji djeluje na glatke misice koji su u alveolama mljecne zljezde. misici se stezu i isprazne alveolu, ako nema nista u njoj nema pomoci.
ako je vime skroz malo i suvo za to je najvjerojatnoje kriv neki drugi hormon npr. prolaktin......
To joj je 5 janjenje i dosad je sve bilo ok. Regularno zasusivana, bez mastitisa, nikad problema a sad mlika ni za lik. Doduse danas san iz jedne sise uspija izmust 2 mlaza a popodne jos 2 tako da se nadan da ce krenut
 
Problem je to Brundalo ja mislim da tu nece biti mleka ,ja sam imao proslo jagnjenje ovcu dvisku ojagnjila dvojke i nije imala mleka tj. samo malo2-3 mlaza iz sise pa jagnjici nisu nikako napredovali. Ja sam zvao veterinara i on joj je davao neke injekcije ali nije uspelo e sad je problem posto je opet sjagnjasta sta ce biti sad dal ce imati mleka ili nece. A ti se malo pomuci, flasica pa kao bebu,jeste tesko ali uspeva sigurno.
Takav ti je zivot nas slobodnih umetnika :zli: :zli: ::novac::
 
siks je napisao(la):
Problem je to Brundalo ja mislim da tu nece biti mleka ,ja sam imao proslo jagnjenje ovcu dvisku ojagnjila dvojke i nije imala mleka tj. samo malo2-3 mlaza iz sise pa jagnjici nisu nikako napredovali. Ja sam zvao veterinara i on joj je davao neke injekcije ali nije uspelo e sad je problem posto je opet sjagnjasta sta ce biti sad dal ce imati mleka ili nece. A ti se malo pomuci, flasica pa kao bebu,jeste tesko ali uspeva sigurno.
Takav ti je zivot nas slobodnih umetnika :zli: :zli: ::novac::
slazen se decko...stvarno smo slobodni umjetnici :haha: :ppozdrav: :ppozdrav:
Ovo sta mi moramo kombinirat to niko ne priznaje ka umjetnost ::lose:: :ppozdrav:
 
@toni
kada hoces da stavis vise znakova pitanja onda ih kucaj sa razmakom jer od 3 znaka pitanja ispadne :haha:
 
Nazad
Vrh