Komunalna pravila za drzanje svinja!!!

Učlanjen(a)
20 Jan 2011
Poruka
215
Lokacija
Ruma
Jel zna neko gde moze da se po gradovima vidi dokle je dozvoljeno drzanje svinja.

Danas mi moje "komsije" poslale komunalnu ispekciju ali nigde nemgu da nadjem u kojoj je zoni dozvoljeno drzanje svinja.

Jeste li vi imali problema sa tim?
 
Podeljeno je na gradsko jezgro i prigradska podrucja... Barem u Beogradu... Zabranjeno je drzati domace zivotinje u centralnim gradskim opstinama...(stari grad, vracar, savski venac, cukarica, palilula, novi beograd, zemun... Dozvoljeno je drzati domace zivotinje na rubnom podrucju vozdovca, lazarevca, sopota, mladenovca, grocke i surcina.... Zabranjeno je drzati domace zivotinje, a stoke ima kolko hocete, i to bas u centralnim opstinama, ali nije rodjena tu, nego je dosla ko zna odakle...
 
@djuradj.umkovic2 Imao sam ja taj problem.Samo ja sam imao i gradjevinsku i komunalnu inspekciju.Na kraju sam dobio sve dozvole i proslo je ok bez kazne.Ne znam za tvoje mesto ali poznajem par ljudi u Beceju koji imaju mini farmu svinja od 200komada na samo 500m od centra grada.I bez ikakvih problema drzi stoku tamo.
 
Nevredi kad ja imam komsije lezilebovice po ceo dan leze i samo kukaju,i sad im jos svinje smetaju.Kamo srece da svi drzimo ,a ne sto neki nemaju leba da jedu, a svinje im smrde "gospoda".
Na svu srecu ovi iz komunalne su rekli da je dozvoljeno ali da uklonim djubar tako da nije problem i iz inata cu povecati broj.:bravo:
 
Poslednja izmena:
Ovo sam naso na sajtu opstine Rume:

Inspektor zаštite životne sredine opštinske uprаve opštinа Rumа, prvostepeni orgаn, postupаjući u grаnicаmа svoje nаdležnosti, je utvrdio dа nа predmetnoj аdresi u Rumi ulicа, ne obаvljа nijednа registrovаnа delаtnost, niti se rаdi o privrednom društvu, preduzetniku ili drugom prаvnom licu shodno odredbi člаnа 4. stаv 2. Zаkonа o zаštiti vаzduhа ('Službeni glаsnik RS' broj 36/09). Nаvedenom odredbom zаkonа, propisаno je dа Privrednа društvа, drugа prаvnа licа i preduzetnici koji u obаvljаnju delаtnosti utiču ili mogu uticаti nа kvаlitet vаzduhа dužni su dа: obezbede tehničke mere zа sprečаvаnje ili smаnjivаnje emisijа u vаzduh; plаnirаju troškove zаštite vаzduhа od zаgаđivаnjа u okviru investicionih i proizvodnih troškovа; prаte uticаj svoje delаtnosti nа kvаlitet vаzduhа; obezbede druge mere zаštite, u sklаdu sа ovim zаkonom i zаkonimа kojimа se uređuje zаštitа životne sredine. U konkretnom slučаju ne rаdi se o privrednom subjektu, niti se obаvljа registrovаnа delаtnost, već se rаdi o fizičkom licu te nemа uslovа zа preduzimаnje merа zаštite vаzduhа u sklаdu sа odredbаmа Zаkonа o zаštiti vаzduhа. U konkretnom slučаju ne može se trаžiti zаštitа od zаgаđenjа vаzduhа u smislu Zаkonа o zаštiti vаzduhа, već se zаštitа vаših prаvа može ostvаriti tužbom pred nаdležnim sudom u sklаdu sа odredbаmа Zаkonа o osnovаmа svojinsko prаvnih odnosа.


I ovo:

Izlaskom na lice mesta komunalni inspektor i inspektor zaštite životne sredine utvrdili su sledeće: 1. objekti za držanje domaćih životinja su izgrađeni od čvrstog materijala, 2. pored jednog i drugog objekta se nalaze vodonepropusni betonirani i zatvoreni bazeni, koji su ukopani 60-70 cm ispod nivoa tla, sa čvrstim nepropusnim podom pod nagibom, na bazenima postoje otvori dimenzija 50x120cm koji su stalno zatvoreni. Udaljenost objekata za držanje domaćih životinja od najbližeg objekta je oko 20m, a Odlukom je predviđeno najmanje 10m. Inspektori su vlasniku naložili da redovno čisti i pere podove u objektima što će u narednom periodu biti kontrolisano.

To su odprilike pravila ako se nalazite u odgovarajucoj zoni grada tacnije u zoni gde je dozvoljeno drzanje svinja.:osmeh:
 
Jel zna neko gde moze da se po gradovima vidi dokle je dozvoljeno drzanje svinja.

Danas mi moje "komsije" poslale komunalnu ispekciju ali nigde nemgu da nadjem u kojoj je zoni dozvoljeno drzanje svinja.

Jeste li vi imali problema sa tim?
Ako je inspekcija dolazila, reci ce ti oni kroz zapisnik i resenje gde se moze drzati...
Izvinjavam se sto neke postove nisam video dok nisam postavio ovaj... jednostavno veceras ovaj sajt jako jako sporo radi...
 
Nazad
Vrh