Narodne manifestacije u Srbiji

Cuo sam da je 3 septembra u Ovcar Banji - MUDIJADA - tacno tako, mudijada a ne testisijada ili jajcijada. Videcemo sta to tamo rade sa mudima... koja kazu spremaju cele godine za ovaj dan...
 
Poštovanje!
Dobro je da se nešto dešava, od jaja preko gusaka i pataka pa do muda. Samo veselo i da je kod nas. Vidite šta napraviše sa Exit-om, Beer- om, Gučom itd. Svako ima koristi od toga.
Bitno je da je iz ove napaćene zemlje, samo napred. Jeste videli šta čovek treba da popije da naduva (čini mi se oko 4 promila) tamo na rakijadi u Blacu.
Pa to će svet da obiđe, kažu brend. Dobro da ona aparatura nije prsla.
Živeli :ppozdrav::veseljak::
 
Bio sinoć, nije bila velika gužva, kupus probao na dva mesta ODLIČAN.
 
Ja sam bio sinoc (subota) guzva solidna, Usluga spora sa momentima zaborava i gresaka, kod preznojenih i isluzenih konobara. Kupus nisam probao jer je od 200 do 300 dinara (imam utisak prekuvan) a pecenje od 210 do 270 - prasece.
Pivo, samo malo 150 do 200, ali Miroslav je Miroslav i koncert sa Misom Mijatovicem na otvorenom lep poklon za sve koji su zainteresovani.
U celini nije lose jer je svake godine sve bolje...
 
Razmisljam i ja o nekoj organizaciji neke manifestacije, na primer pečurkijada...
 
Sutra 29.10 2011 se u Futogu odrzava 12-a po redu kupusijada, pa ko voli nek izvoli.:osmeh:
 
Jel Dule kuvas i ti nesto od tog kupusa, jel mi cemo samo meso a zajedno u proseku jedemo sarmu.
 
Kao u Mrcajevcima: Meso po vrhu lonca da vide prolaznici, a u porciji treba ti lupa da ga vidis. Prakticnije je bilo porcija pecenja - jeftinije. Verovatno ce tako biti i u Futogu. Narod kaze: "gde povicu ima puno jagoda, ne nosi korpu"
 
Ja se ne bavim tim rabotama. Sutra ako me noga ne bude jako bolela (danas se naradio) sam na pecanju. Ne verujem da cu otici i da vidim. Sarmu kuvaju i prodaju 50,0 din. jedna. Futog je veliko mesto i bice velike guzve, saobracaj u tom delu je zabranjen, bice sigurno kao veliki vasar. Prosle godine se posvadjali pa pravili u isti dan na dve lokacije dve kupusijade. Ove godine je jedna, a grad za kupusijadu odvojio 1.240.000,0 din.
 
Nazad
Vrh