PROTEST MALINARA 2011. god.

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
divno ?gdesu sada ovi! da podrze malinare? mislim na one sa po sto h i vise.....sprema se jos akcija ovih dana inace VILAMET je jedna od clanica APS i osnivaca,,normalno da ne pricamo o podrsci tim ljudima vazno je da ce se gej parada odrzaati ove sto hrane srbiju i svoje porodice treba tuci,,nije mi jasno cemu se nadaju na sledecim izborima..
 
Puna podrska malinarima.Iskreno mi je zao sto nemate podrsku traktora,kao sto je bilo pre par meseci.Ovo je stvarno sramota od cene i jos sam pod utiskom snimka na kojem kolega malinama hrani svinje.::samo bes::Zelim vam uspeha i da istrajete u vasim zahtevima i da se ova sramota nikad vise ne ponovi.
 
Pregovori se sutra nastavljaju. Cenim da je moguc neki neznatan pomak u ceni, ali bojim se da ce to biti reakcija na pritisak i da nece biti na teritoriji cele Srbije. Na kraju ce ispasti da ce Ariljske hladnjace isplatiti skuplje malinu nego one u drugim krajevima, a sto na duge staze nije dobro ni za Arilje. Nije ni uredu da samo Ariljske halsdnjace imaju pritiske proizvodjaca.
 
Imate moju podršku, Samo napred i kacite fotografije a ne samo reci, slike govore vise da se vidi.
 
Inace atmosfera je ekstra. Kuva se pasulj, trubaci, vatromet... Imam utisak da bi, pod uslovom da smognemo snage da premostimo neke organizacione propuste (ja pre svega dajem logistiku, nisam direktno ukljucen u organizaciju), protest mogao trajati mesecima.

Nismo odusevljeni podskom iz okolnih mesta, narocito iz Ivanjice, kojih gotovo da nema na protestu.
 
Samo napred ljudi. . . Strasno mi je krivo sto smo daleko i sto ne mogu doci tamo , prikljuciti se protestu i dati svoj doprinos. . . Mora ce ono da povecaju cenu u svim oblastima , zahvaljujuci vama . U suprotnom , ofanziva na ovdasnju gamad. . .

Budu li kojim slucajem povecali cenu iskljucivo u Arilju , Ivanjici i Pozegi , lose ce se provesti lokalni hladnjacari .
Licno cu da pokupim ljude , koji ce tek tada da budu ljuti , i blokiracemo Ibarku magistralu na raskrsnici u Biljanovcu , pa da vidim sta ce onda da rade .
Inace ode ce se ukljuciti nadam se i Brus sa okolnim mestima.
Kod mene inace ima dosta veliki broj malinara + Jelakci+Ploca+Koznica+Ples + Mitrovo polje . . . .
A u to da li ce da se odazovu u velikom broju , necu ni da sumljam .
Sve ako se cena poveca samo u Arilju i okolini .
 
Pa i ovom trenutku su Ariljske hladnjače skuplje platile malinu nego neke druge, i tim argumentom se i brane jer tvrde da bi ih dalje povećanje cene dovelo u neravnopravan položaj u odnosu na konkurenciju. I prošle godine je bilio probijanja u Arilju, pa je neka "viša sila" odlučila da se prvo povlači roba iz drugih hladnjača.
 
Poslednja izmena od urednika:
Hladnjaca kojoj ja predajem malinu je jedan ogranak neke Ariljske hladnjace , njeni predstavnici odlaze na sastanke u arilju , gde se dogovaraju i tako nastaje nasa cena. U pocetku je bila oko 10 dinara niza od vase , ali se vrlo brzo izjednacila na 90 dinara.

Sramota je cime se oni brane i na koji nacin pokusavaju da ucene narod koji strajkuje. Ali ovoga puta im to nece poci za rukom . Oni su isplanirali odavno da negde daju nizu cenu pa kad se pobuni napacen narod u Arilju , oni njih ucenjuju pricama kako su oni najvise love dobili i kako oni ne znaju sta vise traze od njih .
Mafija je to prijatelju , al nece jos dugo da pozivi . Videcu im ja kraj.
 
Kada smo već kod "više sile", ne mogu da se otmem utisku da neko ima zadatak da uništi malinarstvo u Srbiji. Neko to radi za pare, a neko nesvesno.

Zimus su svi mediji preneli vest da je na jednom Finskom sajtu, koji se bavi bezbednošću hrane, ukazano na to da je srpska malina zaražena noro virusom. Otišao sam na sajt i video da zaista postoji sumlja da je uzrok neke zaraze malina, ali poljska, a ne srpsaka.
 
Poslednja izmena:
divno ?gdesu sada ovi! da podrze malinare? mislim na one sa po sto h i vise.....sprema se jos akcija ovih dana inace VILAMET je jedna od clanica APS i osnivaca,,normalno da ne pricamo o podrsci tim ljudima vazno je da ce se gej parada odrzaati ove sto hrane srbiju i svoje porodice treba tuci,,nije mi jasno cemu se nadaju na sledecim izborima..

Provac, dobro se secam Vasih komentara u doba protesta ratara, vi kazete u Vojvodini, a ja i dalje mislim da je protest bio u celoj Srbiji. Sto se mene tice, da ima organizacije odmah bih krenuo i za malinare jer su ljudi potpuno u pravu!
mada koliko vidim, sa ovim protestima prvo stocara onda ratara sad malinara, stvari se krecu na bolje. Siguran sam da ce im ova slaba Vlada ispuniti zahteve nekim doplatama u Januaru kao i nama ratarima, ali ako nista drugo vidim da se javlja i sindikat policije koji polako staje na stranu naroda, kao i da je medijska pokrivenost sada bolja nego kad je bio protest poljoprivrednika. Sve dok ima ljudi koji se bore za svoja prava ima sanse i da se za nesto i izborimo. A kad uspe jednog dana da se dignu stocari i ratari i malinari i paprikari zajedno, onda ce konacno ova Srbija da postane ono sto treba da bude!
 
Ipak je ovo Srbija.Stocari su protestvovali sami,sada malinari.Ko je sledeci.Umesto da se svi borimo jedni za druge,jel ce se sutra mozda strajkovati za cenu zita,kukuruza ili ko zna cega.ratari su svoje naj lakse ostvarili zbog masovnosti proizvodnje i teske mehanizacije,a sta ce svinjari i malinari.::samo bes::Mogu vas samo ovim putem podrzati,zaista ne znam kako drukcije da vam pomognem.A da vam treba pomoc treba i da ste u pravu,APSOLUTNO.:ppozdrav:
 
Provac, dobro se secam Vasih komentara u doba protesta ratara, vi kazete u Vojvodini, a ja i dalje mislim da je protest bio u celoj Srbiji. Sto se mene tice, da ima organizacije odmah bih krenuo i za malinare jer su ljudi potpuno u pravu!
mada koliko vidim, sa ovim protestima prvo stocara onda ratara sad malinara, stvari se krecu na bolje. Siguran sam da ce im ova slaba Vlada ispuniti zahteve nekim doplatama u Januaru kao i nama ratarima, ali ako nista drugo vidim da se javlja i sindikat policije koji polako staje na stranu naroda, kao i da je medijska pokrivenost sada bolja nego kad je bio protest poljoprivrednika. Sve dok ima ljudi koji se bore za svoja prava ima sanse i da se za nesto i izborimo. A kad uspe jednog dana da se dignu stocari i ratari i malinari i paprikari zajedno, onda ce konacno ova Srbija da postane ono sto treba da bude!

Ma kakav SINDIKAT POLICIJE!!!!!!!!!! Pokusavaju da ubiraju poene na povredjenim policajcima i neduznim gradjanima!!!!!!! Bio sam licno prisutan kada je predsednik grupe sindikalista policije iz UZICA molio staresine koji su bile kod kordona da sindikat obezbedi lanc pakete umesto Policijske uprave!! Staresine nisu imale nista protiv, a vec posle 2 dana Sindikat izdaje saopstenje da su podelili 250 lanc paketa zbog nemarnosti rukovodilaca policijske uprave Uzice. Kada su policajci koji su taj dan bili u Arilju procitali saopstenje sindikata svi su im redom do 2 kolena sve po spisku j....!!!!!
 
Braco malinari samo hrabro i napred,drago mi je sto se najebas** keve ovim kerovima.Koliko vidim niko tu nema traktor od 100ks pa da traktorima blokirate kao sto je bilo kod nas ratara poslagali traktore i tajac,nego vi idete direkt na njih jos jednom BRAVO za hrabrost !!!
 
Razgovaram sa čovekom iz Ivanjice. Kaže ustavlja ga policija u Prilikama (na putu za Arilje), pitaju ga gde ide. On im kaže da ide kod šuraka u Arilje. Policija mu kaže "Okreni se nazad".

Komentar na forumu b92

Neshvatljivo mi je koliko predrasude i ostrašćenost zamagluju moć realnog rasuđivanja. Priznajem i samom, kao nekada velikom demokrati bilo mi je potrebno mnogo vremena da progutam da od izvornih načela u sadašnjem DS-u nije ostalo ništa. Već danima pokušavam da skrenem pažnju na to da je u zapadnoj Srbiji bukvalno suspendovana sloboda kretanja, a dobijam odgovor da je narod instruisan od SNS i NS-a. A nisam nesto primetio da se i oprozicija nesto posebno sekira što se batina narod.
Sta će Beograđanin misliti o stanovniku zapadne Srbije do da je konzervativan, a istina je da je on sa svojim prizvodom već 40 godina u Evropi.
Pokušajte da vidie drugu stranu medalje na adresi
http://poljoinfo.com/showthread.php?4320-PROTEST-MALINARA-2011.-god.&p=351296#post351296
 
Poslednja izmena:
Svi treba javno da kazu svoje misljenje pa i kolege proizvodjaci malina.Znam da imate podrsku kompletne proizvodjacke branse pa i moju.Jedan,drugi treci protest,protest stocara ratara sada malinara sledeci povrtara ili obicnog coveka sa sela koji zivi od svog rada i gleda u nebo svakog dana.E pa izgleda da je doslo vreme da gospoda pocnu da uvazavaju i nase misljenje jer u ovoj nazovi drzavi samo nasim proizvodima pada cena aostali imaju zagarantovanu cenu.
samo napred i istrajte do kraja.
 
Prenosim zvanicne podatke sa sajta Republickog zavoda za statistiku o izvozu u 2010-oj godini:
Према одсецима Стандардне међународне трговинске класификације (СМТК) у извозу највеће учешће имају: гвожђе и челик (953 милиона долара); обојени метали (696 милиона долара); електричне машине и апарати (591 милиона долара); житарице и производи од њих (579 милиона долара) и поврће и воће (529 милиона долара). Извоз ових пет одсека чини 34,2 % укупног извоза.
Sto se tice protesta ,mislim da pregovori sa vladom predstavljaju kljucni momenat u ovom trenutku.Nadam se kakvom takvom uspehu.Ukoliko propadnu tesko da ce biti manevarskog prostora za bilo sta.A kad je rec o ucescu stranaka u protestu treba biti maksimalno obazriv.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh