PROTEST MALINARA 2011. god.

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
evo mene opet posle duzeg vremena(bio sam udaljen sa foruma tj ban,a neznam razlog),dakle vidim da ovde ima raznih komentara povodom protesta nas malinara u arilju ali samo onaj koji je bio tu tog 2 avgusta moze da kaze pravu istinu a ne da gleda vesti i da veruje nasim medijima
proveo sam 5 dana na protestima a ne na barikadama kako kazu mediji,dao 4 dana godisnjeg odmora,dobio 2 pendreka po leđima za 10 din po kilogramu maline ali nezalim zbog toga naprotiv drago mi je sto smo napokon nesto postigli i sto mogu vecini komsija( koji su mi govorili da sam lud sto idem na protest da od toga nema nista ko nas je terao da beremo malinu,koji su kad smo probijali blokade dosli samo da gledaju sta se to radi a da prstom nemrdnu) u oci sve kazem sta mislim o njihovom postupku posmatraca
eeee da mogu da odvojim takve ja bih njima platio malinu 30din
 
Održane osnivačke skuštine udruženja u Bajinoj Bašti i Užicu. Kosjerićani su, možda, trenutno i najorganizovaniji.
 
Poštovani,
pročitajte današnji tekst Zaharija T. u listu Politika. Nimalo lep osvrt na zahteve malinara. Koji je vaš komentar na ovaj tekst.
Srdačan pozdrav edi
 
Poštovani,
pročitajte današnji tekst Zaharija T. u listu Politika. Nimalo lep osvrt na zahteve malinara. Koji je vaš komentar na ovaj tekst.
Srdačan pozdrav edi
Narod je pravio i hladnjače i silose, po Srbiji i Vojvodini. "Država" ih je prodala takoreci poklonila privatnicima ili tačnije tajkunima, i sada im omogućava da i dalje pljačkaju seljake tj. poljopivredne proizvodjače. A navodno ona sa tim nema nista ("ja s tem nem"ništa).
I ja nemam nista ni protiv gej populacije, ni protiv Roma, ni protiv radnika ..... ali činjenica je da su seljaci najobespravljnija kategorija na nasim prostorima. Zbog takve politike umiru sela (tacnije seljaci. I moje gazdinstvo, stvarano generacijama, sada nestaje. Doci ce do njega neki novi ili stari tajkuni, i proizvodice genetski modifikovanu i zatrovanu hranu koju će jesti i deca današnjih nesposobnih političara.
A mogli smo svi biti bogati i ziveti u blagostanju (takve nam je prirodne potencijale Bog podario..- ali nam je podario i najnesposobnije ljude u vlasti).Zato tako tesko zivimo i mi i nasa deca.
I belosvetska politika ima za cilj kontrolu, podcinjavanje, uzurpaciju svih prava slobodnih ljudi. Sve radi licnog bogacenja i moci odlucivanja o sudbini celokupne svetske populacije. Ta moc bi bila skoncentrisana u rukama malog roja "Moćnika".. ali narod (život) će ipak pobediti, naravno uz velike muke i patnju.
Podrska svim malinarima i svim drugim poljoprivrednicima u Srbiji i Vojvodini
 
Poštovani,
pročitajte današnji tekst Zaharija T. u listu Politika. Nimalo lep osvrt na zahteve malinara. Koji je vaš komentar na ovaj tekst.
Srdačan pozdrav edi

Ne vredi polemisati sa ekspertom za srpske nojeve i činčile. Takođe ko imalo uključi mozak, očigledno mu je da Evica Mihaljević vodi kampanju. Još `90-tih naučio sam da takve tekstove ne uzimam za ozbiljno. Naravno problem je što je srpskim narodom lako manipulisati. Međutim, javnost je već zaboravila proteste malinara. Do sledećeg seriljala "Velikog brata", baviće se "Paradom ponosa".
 
Da li mozda i ovaj naslov ne govori sta je nase centralno pitanje"Da li Parada ima podršku vlasti?"Kakva malina i malinari!!
 
dokle vise taj Zaharije idi covece vise u penziju pusti neke mlade nade da rade a sto se tice malinara prezivece nekako ovu godinu a sto se tice vlasti nece dugo



Molim članove da se ne udaljavaju od teme, dotična "persona" (Z.T.) ima svoj deo na forumu.
 
Poslednja izmena od urednika:
protest je bio u Ivanjici,provozali su se automobilima i vratili nazad,pozivali su ljude iz svojih auta da im se prikljuce ali slabo je ko reagovao.Ne znam,drustvo je apaticno i nezainteresovano za bilo sta,osim za neke vašare tipa Guče ili danonoćno gledanje novaka djokovića
 
Trudim se da ne bude dnevne politike, ali ako se ulazi u proteste, nemoguće je zaobići neke teme.

APEL ZA RAZUM
Policija, dva dana pre pocetka protesta privodi saslušava seljake po
Ariljskim selima, a u vezi prethodnih protesta.
Ovim činom se bespotrebno diže tenzija, koja u ovom trenutku nikome ne treba.
Dodatnu težinu daje to što u Arilju nema organizacije protesta, pa
provociranje bilo kakvog neorganizovanog okupljanja može proizvesti
nesagledive posledice.
 
Poslednja izmena od urednika:
Зеленко који је на функцију дошао незнањем је наравно збуњен захтевима малинара. Пар смена у малињаку би му проширило видике..

http://www.vaseljenska.com/ekonomija/vlast-se-jopet-ruga-malinarima/

Најновије вести: Малинари стали тракторима пред полицијске хамере...

http://www.vaseljenska.com/vesti/malinari-na-traktorima-stali-pred-policijske-hamere/

Да не кажете да постоји тотална цензура!

http://www.vaseljenska.com/vesti/malinari-noce-na-glavnom-trgu-u-prijepolju/
 
Poslednja izmena od urednika:
Ja sam učestvovao u protestima poljoprivrednika početkom juna meseca i nismo stigli do Beograda, ali smo izdejstvovali traženo.

Isto to želim malinarima: da stignu do Beograda i da dobiju od vlade sve što žele.

Napred i složno.
 
u zadnjih 10 godina mozda cu pogresiti ali Malinari su bar 8 godina bili nezadovoljni ( govorim okvirno)
Branko protest za subvencije ne mozes poistovecivati sa protestom o ceni
Zar ne bi i ratari mogli da protrestuju jer je cena suncokreta ove godine 25% manja,pa zar zito sa 25-28 nije palo na 17-18
Zar ne bi ostali vocari, prioizvodjaci jabuke mogli u proteste jer je cena jabuke sa proslogodsnjih 50 dinara pala na 25-30 dinara
I na TV gledam predstavnika malinara u koloni...tvdi kako su oni svetski prvaci u proizvodnji maline......
dalji komentar o svemu vezanom za njihov protest je suvisan
 
1. u zadnjih 10 godina mozda cu pogresiti ali Malinari su bar 8 godina bili nezadovoljni ( govorim okvirno)
2. Branko protest za subvencije ne mozes poistovecivati sa protestom o ceni
3. Zar ne bi i ratari mogli da protrestuju jer je cena suncokreta ove godine 25% manja,pa zar zito sa 25-28 nije palo na 17-18
4. Zar ne bi ostali vocari, prioizvodjaci jabuke mogli u proteste jer je cena jabuke sa proslogodsnjih 50 dinara pala na 25-30 dinara
5. I na TV gledam predstavnika malinara u koloni...tvdi kako su oni svetski prvaci u proizvodnji maline......
6. dalji komentar o svemu vezanom za njihov protest je suvisan
1. A sta tebe zulja po tom pitanju. pa nek protestuju svaki dan, Prijepolje je potpuno suprotno od Subotice
2. A jel si se zapitao zasto ti sto protestuju zbog cena nemaju subvencije?
3. Pa nek protestuju ko im brani. Protestuju sada u svetu barem milion ljudi pa sta. Pa nece valjda neko nekom drugom odredjivati kad i gde ce da protestuje.
4. Pa i oni nek protestuju, kakve veze imaju malinari sa njima
5. Pa dal su svetski prvaci ili nisu, zavisi od godine, ali su sigurno po neku godinu svetski prvaci, ono barem za konzumnu.
6. Ovde ponovo gresis, svaki dalji komentar bi mozda i bio dobar i ne bi bio suvisan. Prethodni su ti bili potpuni promasaj.
 
Поштованје,Рабаџија. Мислим да твој пост није за коментар самим тим је и сувишан.
Малинари хоће и субвенције које им припадају. 'Договори државе' са хладњачама на крају се сведу да хладњачари немају појма о томе да се неко договарао о цени. Сви користе малину као лако кварљиву и уцењују. Није то ратарска култура или јабука. Колико се сећам када су ратари тражили субвенције ни из уже Србије није изостала помоћ, макар у виду протесне вожње.
Иако је , у просеку, парцела у ужој Србији 3,5ха нико се на то није обазирао. Помагали су макар протестом. Субвенције су добијене успут, није се стигло да Београда. Ако неко мисли да одмогне, боље је да ћути. Моје скромно мишљење сам изнео и без љутње, молим!
 
Postovani Rebeljac
nije mi namera da vredjam proizvodjace u bilo kojoj poljoprivrednoj proizvodnji evidentno je da se gotovo svake godine bune,protestuju.A sto je najinteresantnije ni vi malinari niste ujedinjeni nego ovi iz ovog kraja pa oni iz onog kraja,nisam potpuno upucen ali slusajuci medije,citajuci novine malo mi neorganizovano deluje.
Takodje je evidentno da hladnjacari "drpaju" velike pare.
Ja verujem da Vas ucenjuju jer je malina osetljiva i kratkotrajna ali i u ostalim proizvodnjama je slicno ili priblizno tako. Gledao sam prilog mislim oko Djurdjeva gde su posadili Polanu i pakuju je i izvoze u EU i uopste se ne zale na malinu a kamoli na cenu.
A tako bi mogli svi ove godine da protestuje jer je u svim proizvodnjama pad cena a veliki rast inputa
 
Poslednja izmena od urednika:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh