PROTEST MALINARA 2011. god.

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
RTS objavio dezinformaciju da se odustalo od dolaska u Beograd. Ponavljam dezinformaciju.
 
Trebala je ta buna mnogo pre ali nikad nije kasno,barem ce da vide sta ih ceka sledece godine . Sad je trenutak da se prelomi taj lopovluk i vazno je da nema popustanja i ustupaka. Moja velika podrska malinarima u nadi da ce imati snage da istraju i da nedaju vise lopovima njihovu muku i znoj u bescenje.
 
U potpunosti podrzavam vas protest i cestitam vam na spremnosti da se izlozite svim rizicima .Samo mudro i strplivo.Ne dozvolite da vas isprovocira bilo ko i da udjete u sukobe sa policijom.Vas protest ima podrsku svih ljudi koji danas pokusavaju da zive od svog rada.Budite dostojanstveni u protestu kao sto ste dostojanstveni u radu.
 
Naravno, puna podrška i od nas sa Morave, uz savet da sve snimate, makar i telefonima, pogotovu bliske kontakte sa policijom, kako ne bi samo slike od televizijskih ekipa bile svedoci vašeg opravdanog protesta, i šaljite na sajtove.
 
Razbili kameru lokalne televizije jer je snimala te `kontakte`, takodje novinaru uzeli aparat, pa vratili.
Ljudi nikad vise. Pregovori propali, testiraju strpljenje. Iznet dobro obrazlozen zahtev, podrzan i od lokalne vlasti, da drzava da 20din subvencije.
Radite na forumima, facebook-u... sirite dalje...
 
Puna podrska malinarima iz Mionica,Ljiga i ove okoline...ovde ima malo ljudi koji se bave malinarstvom,ali svi podrzavaju aktivnosti malinara...ne popustajte nikako...
 
zamislite samo kolika bi ta kolona bila kada bi stigla do Beograda nebi tu bili samo malinari ovo je veliki test za vlast oce u korenu da saseku ali izgleda da nece biti dovoljno penderka koliko ce biti naroda a policiji bi preporucio da ostane po strani jer to batinjane naroda im nije u opisu radnog mesta , puna podrska svim malinarima ,
 
Ljudi da sam malo blize , odmah bi bez razmisljanja dosao i pridruzio vam se . . . ::traktor::

Vi branite obraz , i cast Srpskog naroda , koji hoce da uniste unutardrzavni tajkuni i lopovi . Njihov cilj je da od nas naprave robove , a ovaj vas cin i gest im je prava poruka , da se osveste i pogledaju oko sebe sta rade , da se opamete ako je to moguce , ali ja ipak mislim da nije .

Ziveli srpski malinari!!!!!!!!!!!!!!!! :bravo: :ppozdrav:
 
Poslednja izmena od urednika:
Puna i iskrena podrška ARILJCIMA. Prava je šteta, što nismo bolje organizovani pa da svi skupa krenemo tamo gde treba. :ppozdrav:
 
Ljudi trebali bi da se dogovorimo da napravimo neke smene na blokadama da ne bi samo jedna grupa ljudi iznela teret cele price .
 
velika podrska ariljcima i svim ljudima koi se bore za nasa prava za krvavo parce hleba ko zna koliko je puta samo znojom natopljeno ali i velika sramota sto opozicija nije sada stala uz ovaj narod da ga zastiti da se ova vlast srusi i kako ce oni dogodine na izbore kad nas ne podrzavaju sad pitam se za koga da glasamo kad su izgledami svi isti
 
podrška malinarima,ali je iluzija od političara da stanu na stranu proizvodjača i seljaka.jasno je da oni koriste narod,svi imaju isti model vladanja.Oni i žele da se vrte u krug i smenjuju jedni druge sa vlasti narednih godina dok za to vreme obe strane kradu i otimaju....običnom narodu i poštenom svetu nije mesto uz ovakve političare jer su oni uvek na strani tajkuna i lopova.Hladnjačari su se i obogatili uz pomoć političara na državnom i lokalnom nivou.
 
Poslednja izmena od urednika:
Samo pokušavam da realno prezentujem dešavanja. A što se politicara tiče, pored predstavnika vlasti i opozicija ima ulogu u politickom životu, kao i odgovornast za činjenje, odnosno nečinjenje. Nešto nisam primetio da su se nešto posebno uzbubili zbog ovih dešavanja, a to mnogo govori.
 
Poslednja izmena od urednika:
Šta reći, malinari kada traže veću cenu ova vlast pošalje žandarmeriju sa pendrekom i onda udri narod, a kada je gej parada u Bgd oni mirno gledaju dok se pederi šetaju, znači ovoj vlasti su bitniji pederi nego malinaru od koje država ida dobar deo profita.
 
Razgovarao sam,za vreme sankcija Srbiji,sa jednim stranim diplomatom koji mi je rekao da sankcije ,zbog jakog srpskog seljaka i jake poljoprivrede ne mogu imati neki poseban efekat jer Srbija nece gladovati,makar je drzali i sto godina pod sankcijama.Zamislite,nasao se neko da udari po tu najvecu vrednost i po jedinu svetlu tacku.Pitam se kakva im je uloga.
 
Samo pokušavam da realno prezentujem dešavanja. A što se politicara tiče, pored predstavnika vlasti i opozicija ima ulogu u politickom životu, kao i odgovornast za činjenje, odnosno nečinjenje. Nešto nisam primetio da su se nešto posebno uzbubili zbog ovih dešavanja, a to mnogo govori

-Desavanja....? ni seljacka stranka (novoformirana ) da se bar oglasi...?

Al svi su oni svesni cinjenice .. da ova vlast ce da vlada duzi niz god, Za sludece izbore obezbedili su dovoljno glas...? Tako sto su nekima medu nama dali bespovratna sredstva,povoljne kredite,bezpovratne kredite,subvencije,nekom 2-i vise junica,nekom za ogledne parcele besplatno sve sto je potrebno seme i ost., nekima za sadnju duvana,nekom za podizanje vocnjaka i sl.,nekima za zaposljavanje novih radnih mesta, za neke izmisle se radna mesta (kao savetnik >ministru 2-6 ,ili u JPK za naplatu parkinga ..i sl ) ....... i dosta sl. GLUPOSTI

Svi oni koi su dobili nesto od gore navedenog imaju obavezu da medu nama u svojim familijama i komsiluku obezbede odreden br. glasova....?

Svima da daju ...e pa nema za sve ...a i stobi dali svima vec samo onoliko ....

Znajuci za sva ova desavanja ... ja vise i ne krivim ni vlast ni hladnjacare,otkupljivace,svercere,nadri lekare,...klanicare,mlekare........ni opoziciju koja zeli da zadrzi svoj status..... VAC SMO SVI MI KRIVI

Imali neko kakav predlog kako sva ova desavanja da dovedemo u RAZUMNO

Mislim da krivce treba traziti medu nama i snjima se ako je moguce na fin nacin obracunati...... a ne u BG.
 
Tacno tako. Trenutno smo obezglavljena drzava. Pametni beze svakog dana, fukara od nekog podrzana jos vise razara. Pozicija, opozicija, vrte se u krug. Negativna selekcija tek sad izvrsena do bola.
 
Видим да су протести осуђени на пропаст. Недостаје и стратегија и тактика. Што се стратегије тиче сигурно неће бити подршке за повећање откупне цене али за промену режима, можда, може да буде.
Кад је тактика у питању ево неких ситних предлога за размишљање:
- у Београд доћи редовним линијама (ако хоћете да протествујете пред празним калнцеларијама јер су сви на "годишњим баханалијама"::suncanje:spavam: а тракторе и камионе позајмити са периферије (нпр. код marko22);
- заобићи кордон (комби и аутобус не могу где може тракрор али за формирање колоне потребни су и извђачи и претходница):
- портретисати (фотографисати) чуваре режима (неће им бити све једно, зато се неки и маскирају) па да се види ко туче народ;
- видим да су се концентрисали у "чеп" а неко сигурно има цистерну за осоку (мислим да је домет "топа" за растурање 30 м) па поливати из позадине:kisa:...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh