Shiitake potrebni kooperanti

Poslednji Skaut

Novajlija
Učlanjen(a)
17 Jun 2008
Poruka
6
Potrebni kooperanti za uzgoj shiitake. Obezbedjeno savetovanje pri uzgoju, pracenje procesa uzgoja, supstrati i otkup svih kolicina po unapred ugovorenim cenama. Vise o uslovima na sajtu www.cudesnasuma.com ili putem telefona 064/xxxxxxx

Slobodan Nikolic
 
2 aleksa
Nisam proizvodjač gljiva ali rekao si da ti se ukaže na grešku u tom tvom planu pa evo:
Mislim da grešiš ako misliš da nekog interesuje "dugogodišnja uspešna saradnja", ovde ljude interesuje da maznu lovu na brzinu, zavrnu koga i koliko mogu (sve naravno upakovano u lepe reči i obećanja) a o "sutra" malo ko razmišlja, čast izuzetcima.
Sve ovo što si napisao je skroz u redu i ja bih pod tim uslovima proizvodio bilo šta, ponavljam bilo šta (ali da je legalno :osmeh: ) pa ako neko ima neki "cunning plan" naka javi.
Pozdrav
 
Pa naravno da nema ponude kad si rekao da možeš da proizvedeš 5t mesečno. Da si rekao 100 kg našao bi se neki "otkupljivač" ali ti si suviše ozbiljan igrač.
Što se malinara tiče ja imam neko moje viđenje situacije. 90' godina kad se radilo za 5 dm malinari su zarađivali veoma dobre pare i to na maloj površini sa sve pljačkom od tih svojih kooperanata i svima bilo dobro. Ljudi "dresirani" da rade na taj način i to je to. Uz to površine povećane, zarade više nemaju onoliku vrednost, manje radne snage i eto problema. A glavni problem je u glavama ljudi t.j. u našem mentalitetu i neznanju. U razvijenom svetu se udružuju proizvođači i oni se među sobom dogovaraju o ceni a kod nas se dogovaraju otkupljivači.
Nego ja se baš raspisao :haha:
Pozdrav
 
Vidi ti ovo. Sta je vama ljudi. :bravo: Ovo je je isti slucaj kao si sa onim firmama Karpatija , Betula , Kether , Agrogljive ,...nemojte se zanositi , sto rece kolega " Sustinski prava kooperacija bi trebalo da bude u suprotnom smeru tj. ka prizvodjacu. A to znaci da neko svom kooperantu omogucava ili avans ili sirovinu za robu . A ne da proizvodjac avansira proizvodnju pa onda ceka naplatu ,to je ono kako mali Perica zamislja kooperaciju." ::svaka cast::
 
Gospodine administratore!

Mislim da znam koji je to sajt u pitanju i na njemu su opisane razne prevare i vrlo je poucno
ono procitati, mozda nekom od nas te informacije ustede puno zivaca i novca.
Bilo bi lepo da skinete zabranu zbog svih nas!
Pozdrav!
 
Stvar je takva da ako znate prevaranta ili za neku prevaru, lepo odete u policiju i tamo njima to iznesete. A ovako na forumu, sve je rekla kazala. :cao:
 
Dobro , necemo o prevarama :zli:, ali zar to ugovaranje nema toliko mnogo rupa i zar kooperant uvek ostane na cedilu , a upravljaci zadruga (trgovci) su uvek u pravu, sto jedan ovde rece, kako kod da okrenes , kriv si jer se nisi drzao uputstva, e pa .... :ppozdrav:
 
Da na žalost, uputsvo piše samo jedna strana i ona ga tumač. Što se tiče sajta čudesna šuma, ja sa njima imam samo pozitivna iskustva. Mada ni to nije neki garant, ipak treba biti veoma oprezan. Ipak ovde je veoma mali broj ljudi koji uopšte konzumiraju pečurke, a kamo li neke specijalne.

Na kraju svako odgovara za svoje postupke.
 
Ipak ovde je veoma mali broj ljudi koji uopšte konzumiraju pečurke, a kamo li neke specijalne.
ja koristim shitake u svaku supu i čorbu ubacim 2-3 . a moze se piti i kao čaj od njih jednu pečurku preliti sa vrelom vodom ostviti da se ohladi pečurku pojedeš a čaj popiješ ::super::
 
Moj vam je savet svima zainteresovanima za uzgoj sitake da bude pazljivi sa otkupljivacima i sve dobro da proverite. To moze da bude jako dobar posao, ali kao i sve ostalo samo ako je distribucija dobro uradjena. Mene su 2 "distributera" zakopala tako da sam za ovu godinu skroz obustavio proizvodnju. Samo pazljivo...
 
Bas tako, treba biti jako oprezan sa distributerima (posrednicima). Moj poznanik je navalio da gaji sitake i nasao distributera u NS ali je bio toliko priseban da je ugovor sa njima sa prisustvom svog advokata overio na sudu. Obecavali dobru zaradu i njiovu pomoc u savetima. Da ne duzim, na kraju je pop.... i spaslo ga je to sto je imao ugovor overen na sudu i ovi morali da mu nadoknade stetu i zareko se nikad vise.
 
Pozzz. svim forumasima.Na ovom forumu sam novi i odmah da kazem da sam i ja jedan od onih koji je ucestvovao u kooperaciji i da sam dobro nadrljao.Nesto kasnije cu o tome.Molim za pomoc da li neko ima iskustvo sa briketima i kakvi su rezultati.Tesko nalazim piljevinu a cuo sam da neki koriste brikete pa ako neko nesto zna i ima iskustva sa tim neka mi javi.
Jos jednom pozzz.joca99.
 
peto1 je napisao(la):
Ocigledno da se nismo razumeli ili ti nisi dobro procitao sta me interesuje.U svakom slucaju hvala na trudu.Potreban mi je neko ko je radio substrate sa briketima od hrastove i bukove piljevine.Mnogo ih ima da se reklamiraju ali pitanje koliko je to pouzdano.Ako neko ima da je koristio molim da mi se javi.
Unapred hvala.
 
za jocu99. ja sam napravio kompost sitake sam. mnogo jeftinije nego da kupis gotov.ako si i dalje zainteresovan ,javi se.
 
Zdravo svima,

Interesuje me uzgoj shiitake. Na saitu cudesnasuma.com naišao sam na oglas za kooperaciju u vezi uzgajanja shiitake, Fimra ''Cvrle'' SMDVP d.o.o. Despotovac, sa kontakt telefonom, našao sam i sait te firme i gospodina Stojanovića koji je osoba za kontakt u pomenutom oglasu.

Da li je neko imao iskustva sa pomenutom firmom, kvalitet komposta, dogovoreni otkup, cene?

Na njihovom saitu mogu se naći i cene komposta i otkupne cene sveže i sušene shiitake.

Ponuda se sastoji u sledecem:
- Shiitaka - kompost 3 kg ................................................. 3 EURA

OTKUP

- Otkup sveze Shiitake 1 kg ............................................. 3,5 EURA
- Otkup suve Shiitake 1 kg ............................................... 30 - 35 EURA

Ako neko ima neku informaciju i iskustvo, neka napiše.

Unapred hvala.
 
Cena od 3 eura za kompost od 3 kg je prevelika :udri: :nono:
Prijatelju, ne zaleci se i ne brzaj,
pozdrav!
 
Interesuje me proizvodnja micelije bukovace,sitake.Ima li neko prakticnog iskustva u toj proizvodnji .
 
Nazad
Vrh