Chat u voćarstvu

hanza

Član
Učlanjen(a)
5 Apr 2010
Poruka
309
Lokacija
Baranda
Tayberi malina i kupina, ukrštene.


4gkf3c.jpg
 
Odg: Kaki

Ako je tačno ovo što sam pročitao, kad ukrstiš malinu i kupinu dobije se -Loganberry-, pa tek kad nju ukrstiš sa crnom malinom rezultat je Tayberi, ali, o tome bi mogli u posebnoj temi. :cao:
 
Odg: Kaki

Nisam se upuštao u detalje.
Važno mi je da je hvale da je dobra za jelo, ljudi koji jedu samo presnu hranu.
 
Odg: Kaki

Ja imam nesto tajberija zasadjenog.Prednost je sto dolazi rano na rod tj.negdje krajem 5.ili pocetkom 6.mjeseca.Slabe osobine su mu sto je pun sitnog trnja koje dobro bocka i sto grane veoma lako pucaju,kad se veze.Rodnost odlicna,nisam primjetio ni da oboljeva.
 
Odg: Kaki

Da, svi se žale na trnje ali mislim da vredi malo potrpeti, Šta kažeš?
 
@Goran.B

Ovo divno izglada! ::svaka cast:: ::svaka cast::

Stavi slike tih šljiva od 120g, naravno ako ih imaš, ili čekamo sledeću berbu.
:ppozdrav:
 
Odg: Kaki

Sa malim zakasnjenjem evo slikica mojih sljiva, ovogodisnja berba. U prodeku jedan plod je po oko 120 gr,semenka je mala , oko 1,5 cm, a unutrasnjost socna.
http://i56.tinypic.com/28c1vyf.jpg[/IM
[right][size=1][color=#135d37][b]Post je spojen: [time]1290011240[/time][/b][/color][/size][/right]_________________________________________________
evo je
[img]http://i56.tinypic.com/28c1vyf.jpg
 
Odg: Kaki

Goran.B je napisao(la):
Sa malim zakasnjenjem evo slikica mojih sljiva, ovogodisnja berba. U prodeku jedan plod je po oko 120 gr,semenka je mala , oko 1,5 cm, a unutrasnjost socna.
http://i56.tinypic.com/28c1vyf.jpg[/IM
[right][size=1][color=#135d37][b]Post je spojen: [time]1289986040[/time][/b][/color][/size][/right]_________________________________________________
evo je
[img]http://i56.tinypic.com/28c1vyf.jpg

Koja je ovo sorta sljive dali je za stonu upotrebu ili je vise industrijska?
I gde se moze kupiti sadnica?


Pozdrav
 
Odg: Kaki

Koliko vidim piše sorta na slici Angelend, a mislim da je to uglavnom sorta za svežu potrošnju. A za ostalo će da ti odgovori ovaj drugar iz Makedonije, tamo svakako ima sadnica.
 
sto manje tabanja sa teskim traktorima i masinama produzuje vek malinjaka to je zbun koi raste na obroncima suma kroz vekove i takvu klimu i uslove treba napraviti i rezultati nece izostati
 
Odg: POLANA

kako sam napisao to je najmanje zlosto se moze malinjaci u americi znatno krace traju sto sve rade sa mehanizacijom cak i branje
 
Odg: POLANA

freza ili tanjiraca,treba da kupujem ali samo jedno....sta da odaberem :sta: :sta: :sta:
 
Odg: POLANA

MALINAR je napisao(la):
freza ili tanjiraca,treba da kupujem ali samo jedno....sta da odaberem :sta: :sta: :sta:
Sa jednim tvojim zemljakom sam se na jednom drugom forumu isposvadjao na mrtvo ime i prezime zbog te dve alatke a bio je i ovd jedno kratko vreme @lanjski sneg
Ja koristim u vocnjacima i vinogradu i jedno i drugo ali ako treba samo jedno onda svakako opruzni kultivator ili kako ga vec ko zove trava slabije krece posle njega bolji je vazdusno vodni rezim u zemlji itt tanjiraca je dobra kada malo zapustis vocnjak pa poraste trava onda nema bolje inace u normalnoj obradi samo kultivator sa promenljivim vrhovima uski za duboko u jesen i prolece i tzv "pacije noge" za plitko leti i nemas brige nema trave a sve ravno kao Srem :ppozdrav:
 
Odg: POLANA

kicca je napisao(la):
MALINAR je napisao(la):
freza ili tanjiraca,treba da kupujem ali samo jedno....sta da odaberem :sta: :sta: :sta:
Sa jednim tvojim zemljakom sam se na jednom drugom forumu isposvadjao na mrtvo ime i prezime zbog te dve alatke a bio je i ovd jedno kratko vreme @lanjski sneg
Ja koristim u vocnjacima i vinogradu i jedno i drugo ali ako treba samo jedno onda svakako opruzni kultivator ili kako ga vec ko zove trava slabije krece posle njega bolji je vazdusno vodni rezim u zemlji itt tanjiraca je dobra kada malo zapustis vocnjak pa poraste trava onda nema bolje inace u normalnoj obradi samo kultivator sa promenljivim vrhovima uski za duboko u jesen i prolece i tzv "pacije noge" za plitko leti i nemas brige nema trave a sve ravno kao Srem :ppozdrav:

mislis na setvospremač jel?Ako je setvospremac mi imamo problem sa snagom traktora.naime ja imam 533-30ks malo je to za setvospremac od dva metra a nisam ni nailazio na manje.Neznam ni dali postoji manji verovatno da ali neznam?
 
Narode, spominje se malo u ovoj temi pa da pitam, čime da se otarasim panjeva, konkretno u pitanju je bagrem, viri malo a neki ni ne vire, ima ih 20ak uz ogradu takvih, danas sam čupao sajlom i traktorom, kad ga isčupam on je metar dugačak sa korenom na sve strane, neke grane korena su i po par metara, užas :D

Prosto sam morao da odustanem kad sam naišao na "tri u jedan" panj, video sam da traktorom, sajlom i okopavanjem nema leba da završim poso...

Jel može neki otrov da pomogne, jel on razgrađuje panj i korenje ili kako?

Nosim se mišlju da mi komšija bagerom to sve isčupa, svejedno moram uskoro da ga platim da mi na drugom mestu u dvorištu nešto izbageriše...
 
@oktopod znam da je :off_topic:, ali evo kako smo mi rešili problem, našli smo stare automobilske gume, stavili jednu na drugu i na panj od oraha, zatim zalili sa malo nafte, gorelo je baš dugo, ali kada se ugasilo sklonili smo žicu od gume i videli da je panj nagoreo jedno 10 cm u zemlji, e sada nzm da li ti to možeš da primeniš zbog ograde, ali ovo je super rešenje.... ::super::
 
Hvala brate, samo je problem što i koren ide mnogo okolo a i sam panj je metar dubok...bager će da padne.. :D
 
A čekaj ti hoćeš da ukloniš ceo koren ili samo da ti ne smeta to što je iznad zemlje kada kosiš ili šta već radiš ? o_O
 
Nazad
Vrh