Chat u voćarstvu






Evo juče obilazio voćke i postavio hrane za male ptice!
Dobro, ova u sredini je običaj iz "prehrišćanskog doba" , stavlja se vezica sa delom badnjaka, slame, bosiljka i grančica drena....
Valjda za berićet... ili šta već... Jes vrsta praznoverja, ali treba pratiti običaje naših starih...A ko zna, možda ima tu nečeg...

- - - - - - - - - -

Kad sam već kod slika:url=http://fotkica.com/slike.php?slika=1_257872738_Photo0111_001_003.jpg]
1_tmb_257872738_Photo0111_001_003.jpg
[/url//fotkica.com3]


Možda nije mesto ovim slikama ovde ali...
Pregledavanjem albuma u mom mobilnom našao sam i ove, da se ne zaborave, a možda će nekome biti interesantno...
Lično, nisam čuo da je neko u nekoj sredini podigo spomenik običnom čoveku-seljaku i njegovoj boljoj-lepšoj-kako već-možda vrednijoj polovini...Znam da neki imaju spomenike bokserima i filmskim junacima...
Ovi kipovi se nalaze u susednom selu (ja se ponosim time ,kao da su kod mene) na trgu u bronzi , u priodnoj veličini...i prikazuju seljaka-težaka na putu za njivu u pratnji supruge-seljanke...
On napred, ona par koraka iza njega...Naravno motika o ramenu, testija sa vodom u drugoj ruci..Ona kotaricu sa doručkom-ručkom-večerom ...sve je tu bilo ...za ceo dan...
Da li je bilo okopavanje kukuruza, ograđe, prašenje vinograda...više nije važno...
Ne vidi se starost i izboranost lica prikazanih likova, zbog lošeg snimka, ali korak odlučan, visoko podignuto čelo poštenog domaćina...
Mogu vam reći da nema mnogo godina ( kako za koga...tridesetak ili malo više), kako se takva slika uživo videla gotovo u svakom selu ...bar u mojoj okolini
 
Poslednja izmena:
neki naučni radovi
[url]http://www.agrif.bg.ac.rs/Fakultet/58
[/URL]

VII нaучно - стручно Сaветовaње сa међунaродним учешћем „Иновaције у воћaрству“

уторак 12.фебруар 2019 08:30
VII нaучно - стручно Сaветовaње сa међунaродним учешћем „Иновaције у воћaрству“
Темa: Сaвремене aгротехничке и помотехничке мере у воћaрству “



 
Nisam hejter, samo kazem, treba onaj ko je pravio flajer da procita i ukloni neispravnosti, to umanjuje ozbiljnost dokumenta, tj verodostojnost.

npr.
placanaknadu - odvojeno
sredstviNa - sredstviMa
 
Ma dobro, malo su nepismeni a i to što se pominju kazne stvara odbojnost. Jedan flajer ništa neće rešiti. Rešiće rad na terenu i direktan kontakt... i po koja gajba voća i koja tegla meda...
 
Da li neko zna ko je ovaj covek? I da li je uspeo u nameri da proizvodi sadnice voca iz njegove kolekcije?
"ОЗНА све дозна!" Нашао сам га и мало попричао с' њим. Идеја му је била да племке да људима за сопствене засаде али су они користили да умножавају саднице за продају па се разочарао.
У току године ће урадити свој сајт или фејс па ће поставити понуду. Има нове сорте, којих нема код нас, кајсија, крушака, јабука, трешања, стоног грожђа ... али ће сад продавати пупољке по цени од 2 до 20€.
 


XPower:Uređajzauklanjanjekorovabezherbicida




Kompanija Zasso group predstavila je svoje riješenje za uklanjanje korova, a kao zamijena za upotrebu totalnog herbicida. Zahvaljujući sinergističkom dejstvu i stalnoj komunikaciji sa proizvođačima, Zasso je u okviru svog programa digitalizacije poljoprivrede, predstavio priključak za traktorski agregat koji pomoću električne energije uklanja korove. Uređaj je namjenjen za trajne zasade voća, vinove loze i nepoljoprivredno zemljište, a sve u cilju smanjenja pritiska životne sredine pesticidima i očuvanja mikroorganizama u zemljištu.

http://dobarvocar.com/x-power-uredjaj-za-uklanjanje-korova-bez-herbicida/

https://zasso.eu/en/
 
Pozdrav svima! Imam tresnju ispod kuce, mnogo lepe i ukusne plodove daje. Poterali su mladari oko nje. Mogu li se presaditi i da tako dobijem nova stabla ili moraju kalemi?
 
Ako je kalemljena trešnja a najverovatnije je da je kalemljena onda moraš kalemiti. Možeš presaditi te izdanke pa na njih kalemi sa osnovnog stabla.
 
Poslednja izmena:
ako hoces ozbiljan proizvod imas kod mene tecni kaolin a ako hoces poluproizvode u prasku, maltene bilo koji kamenolom
 
Nazad
Vrh