Chat u voćarstvu

Пре пар дана сам сликао па пробао ове јабуке.

Месо је бело, брашнасто, пријатно благо киселкасто. Име сорте нисам успео да сазнам а сазрева кад и Петровача, а Петроваче су углавном ситније, беле и слатке (по мом скромном познавању воћа). Ако неко нешто више зна могао би и да напише коју реч.
 
Od kad dezinfikujem makaze varikinom , sve su zardjale , felko mi je zardjao ceo , morao sam u ulje da ih potopim, jel tako i kod ostalih koji koriste varikinu ?
Dok sam dezinfikovao alkoholm sve je bilo cisto bez rdje..

Koliko razblazujete varikinu za dezinfekciju ?
 
Ja sam kupio neki varikiina, isto kao da mi makaze rđaju... ja uopšte ne razblažujem varikinu. Gde ima da se kupi 100% alkohol?
 
A jel cistite makaze posle rada? Ja sam moje prao rakijom pa namazem uljem za pisace masine, radim to svaki put posle rezidbe a kad imam vise da rezem radim i tokom rezidbe.

Koristio sam varikinu dva puta naveliko i nisam imao problem.
 
Nisam imao vise alkohola , kupio varikinu , razblazio sam je , pola pola sa vodom, posto sam nasao na sajtu psss da se razblazuje ..

E sad , ocistim makaze posle rezidbe ,ali ih nisam mazao uljem , po nekad par kapi tamo gde je predvidjeno za mazanje, nego mi cudno da su bas tako zardjale , dok od alkohola nista , pomislio sam da je zbog razblazivanja sa vodom ili mozda treba jos ,ali sad vidim da to nema veze.

Stojace potopljene u ulju do svakog sledecg koriscenja
 
Ja koristim običnu rakiju koju držim u maloj flašici u rancu gde su mi i makaze i jedna krpa i kalemarski nož i vosak i ostali kanapi, gumice i najloni i ... i pre nego počnem da režem uzmem malo rakije i natopim krpu i premažem sečiva a i prekrstim se ponekad kad smem....
 
Uh dobro je da si to procitao na sajtu PSS a ne od mene posto ja to naveliko preporucujem ljudima a sad cu morati da razmislim da li to da radim :D

Ja sam to radio dva tri puta jer sam na nekim stablima video ono sto moze biti bakterijski rak pa da ga ne bih prenosio rezidbom, ali od previse posla oko rezidbe nemam vise zivaca da jos i umacem makaze.

Znam da kad sam tek kupio makaze, prvi put ih nisam ocisto posle rezidbe i sledeci put kad sam ih video slogirao sam se, neko crnilo koje kao da je uslo pod povrsinski sloj, jedva sam ga sastrugao krpom i rakijom i malo smirglom, tacnije i dan danas ima par crnih tacaka.
 
Pazi ako je tacno da ona toliko nagriza, svakako nije bas pametno koristiti je cak i ako se posle ociste jer ce svakako nesto varikine uci medju nozeve, u osovinu itd a pitanje dal ces je odatle isterati...
 
Evo trik pitanja:
Da li znate kako se zove ova sorta paprike odmah do tanjira? :osmeh:

33ae0j4.png
 
Mozda nije tema ali mi se desilo u malinjaku u polki. Naime, juce ujutru u toku branja me je ujelo nesto za nogu nisam osetio samo sam video na dva mesta uboda krv. Nocas mi je noga otekla i vec danas ne mogu na nju. Radi se najverovatnije o klintonki ili golubacka muva. Vodite racuna i ne berite kao ja u papucama i sorcu.
 
Nazad
Vrh