Chat u voćarstvu

Odmah mi treba par komada, imaće dosta posla kod mene u bašti ...do kalendarskog leta ima da budu veličine zečeva-orijaša....garant!!!
Hrane ima dosta a hemije nikako...
Puževa sa kućom i bez...koliko hoćeš, gušterčića malih... tušta, rovaca, popaca, stonogi, žičnjaka...jedino za zmijaska jaja nisam siguran ...no dobar mali lovac će pronaći i tu poslasticu...no, ako je neophodno ...nabavićemo...uvoz...Kinezi imaju sve...
 
Kažu da si napravio od svoje bašte pravi mini ekosistem ako ti se nasele ježevi. Naravno da moraš da imaš jedan deo bašte delimično neuređen (ili u blizini neku divljinu) kako bi sve to funkcionisalo. Prave ljudi kućice za ježeve. U uglu, budžaku, bašte postave pa čekaju da se nasele...
 
Da li mogu da pomesam cipkord i mankogal(doduse ostao od prosle godine) i oprskam breskvu i tresnju a za neki dan i jabuke?
 
Možda treba da malo nategneš da se odvoje delovi koji obavijaju metalnu osnovu. Samo pazi da ne preteraš da ne pukne. Ja sam okrenuo jednu dršku na kontra stranu. Da sam poruku video danas mogao sam da ti bolje objasnim. Ostaje da se strpiš ili da budeš oprezan.
 



Код мене то овако изгледа. Олабави матицу, а ако треба у прорез на дршки убаци нешто (шрафцигер) па мало рашири, а са супротне стране лагано руком или нечим (чекић) померај. И код мене је било тесно.
 
Poslednja izmena:
Upravo tako kako je kolega napisao... nisam danas stigao ni da pogledam ni da fotografišem.... drugarski pozdrav.
 
Trazio sam jedan post od ranije koji je vezan za stare kajsije. Jedan covek je pricao da ima kajsije koje su posadjene 30-ih i 40-ih godina. Ali ne mogu nikako da nadjem taj post.
 
Planiram da na jesen zasadim jednu parcelu kajsija. Posto ista nije obradjivana zadnjih 15 godina trenutno je u toku krcenje. Razmisljao sam da koristim i neki total ali ne znam koji nece smetati mladim sadnicama. Prvo sam mislio Garlon 3a jer je najaci ali za njega je preporuka da se nista ne sadi 6 meseci posle njegove upotrebe. Sta savetujete.
 
Gospodo vocari treba mi strucan savet i pomoc. Sta se ovde desava u pitanju je rust i stubasta kruska? Ono sto sam primetio a i da se videti na slikama,jeste da se i trava susi ispod te kruske i rusta,dok je ispod ostalih vocki normalno zelena.





Kruska je bila lepo rodila,bilo je 15-tak komada sve su otpale,ostalo je jos 1 ili 2,grane su crne a lisce se susi?





 
Ostalo u prskalici neki totalitis...
Pa se oprskalo voće, zajedno sa nekim tretmanom...
Zato se i trava suši ispod...
Logično...
Ako ti je za utehu, i meni se jedared desilo...
Al' samo jedared, od tada, prskalica se G L A N C A ....
 
Tesko izvodljivo,komsija koji mi odrzava voce iskljucivo ima spric samo namenjen vocarstvu. Imamo jos dve kruske jedna je viljamovka druga nz koja je sorta,isto imaju po koji list da se susi i neku cadjavost po listu...ali ispod njih se trava ne susi. :osmeh:
 
Nazad
Vrh