Upomoc!!! Sitne bele musice u plasteniku . . . Kako ih se resiti ??????

DULEmajstor

Član
Učlanjen(a)
21 Maj 2010
Poruka
646
Lokacija
Josanicka Banja
Pozdrav.

Imam strasan problem i molim vas da mi pomognete kako da ga resim i cime da prskam da bi se otarasio ove bele sitne napasti koja sve unistava .

Hvala unapred .
 
Hvala vam ljudi na pomoci , kupovao sam dosad dva razlicita isekcitida , ali ni jedan nije davao rezultata , izgubi zivce vise u borbi sa ovim zlom .

dali CHES i PINTO imaju da se kupe u standardnim poljoprivrednim apotekama?
 
Moras biti pazljiv i strpljiv jer gde se jednom vasi nasele vrlo tesko se iskorenjju.Treba se pridrzavati par pravila koristiti hemiska srestva sa razlicitim mehanizmom delovanja i obavezno tokom prskanja menjati preparate.Ovo podrazumeva da se menjaju aktivne materije a ne trgovacki nazivi.Dolazi do zabune kod poljoprivrednika da ako je prskao perfektionom jednom a onda kupio sistemin i ponovo porskao biljke onda je on to uradio sa jednim istim preparatom dva puta jer i jedan i drugi preparat sadrzi aktivnu materiju DIMETOAT a vasi postaju imune na preparat.Tokom prskanja koristiti okvasivac za lepljenje, najbolje tecnost za sudove u kolicini od 5-10%,i ako je moguce prskati sa nalicja lista ili ledjnim atomizerima.Nedodavati tecna folijarna djubriva jer postoji neka studija uradjena i tamo kaze da se srazmerno povecava napad leptiraste vasi na povrsinama koje su tretirane sa tecnim folijarnim djubrivima ,ovo ne vazi za granulisana...
 
Prskao sam vec 2-3 puta sisteminom i nema nikakvih rezultata .

Probacu sa ches i actarom , pa ce da vidimo sta ce se desiti .
Kolko sam razumeo da se voda u pumpi prvo zasiti 15% sa deterdzentom za sudje , pa da se doda neki od ovih preparata.?

Kurkela :

Gde moze da se nabavi taj pinto ?
 
Prskao sam vec 2-3 puta sisteminom i nema nikakvih rezultata .

Probacu sa ches i actarom , pa ce da vidimo sta ce se desiti .
Kolko sam razumeo da se voda u pumpi prvo zasiti 15% sa deterdzentom za sudje , pa da se doda neki od ovih preparata.?

Kurkela :

Gde moze da se nabavi taj pinto ?
Imas preparat "dihin" sa aktivnom materijom dihlorovos probaj sa njim a onda probaj sa "aktelikom" oba imaju karencu 7 dana....
 
Poslednja izmena:
Nesto sam se raspitivao i cuo da se vise ne uvozi.
Od ranije imam dve litre, i sa njim tretiram samo zemlju u plastenicima pre zasadjivanja sledeceg useva.
Vrlo je efikasan, cisti sve pred sobom.

Na 10 l vode - 2 do 5 ml pinta.
 
BioBest.be sam nasao pre 3-4 godine i ljud su stvarno nemoguce profesionalni a sve sto imaju je na organskoj
bazi ili su to predator koji ce da se bore u tvom slucaju bele vasi.
Bele Vasi = White Fly

Drugi dobar ali zalostan deo je da imamo prdstavnika u srbiji ali je on ..... retardiran za komunikaciji i definitivno informaticki nepismen.
Za razliku od BioBest-a gde ce vam se na najmanji problem javiti inzenjer agrokulture i pruziti maksimalnu pomoc.

Evo sada sam ponovo proverio biobest web i imamo novog distributera kojeg nisam kontaktirao.
BioBest preporucuje Encarsia system.
distributeri za srbiju su ovde
http://www.biobest.be/verdelers/40/3/

nazalost web skalagreen.com nece da mi se otvori a virginia.co.rs je onaj distributer koji je retardiran.
ako kliknes na distributera virginia otvorice ti se stranica www.virginia.co.yu a YU domeni vise ne postoje, samo promeni u www.virginia.co.rs
probaj da ih kontaktiras, radi se o predatoru bele vasi/white fly

_________________________________________________________________________
ukoliko neko bude imao problem sa caterpillar-ima neka mi se javi jer imam pakovanje od 0,5kg Xentari-a
biobest organski pesticid, nije stetan i dozvoljen je u organskoj proizvodnji, dobija se extraktom iz jedne druge biljke.
zvuci smesno ali kad crv-caterpillar pojede naprskan list razboli se i ne moze vise da jede a virus koji je uneo pocinje da ga razara iznutra.
Spodoptera/caterpilalr/crv/gusenica
http://en.wikipedia.org/wiki/Spodoptera

Spodoptera Exigua
http://en.wikipedia.org/wiki/Spodoptera_exigua

 
Poslednja izmena:
Ok je zastita sa predatorima ali racunica se isplati jedino ako se radi celogodisnji usev, drugacije tesko dolazi do isplativosti pogotovo na cene kao sto su ove sezone :(
 
Pozdrav svima! Kod nas jos ima pinta od 50 ml,inace kod njega je aktivna materija bifentrin 100ml po litru,a to imate kod Galenikinih preparata fobos i talstar u istoj koncentraciji.
 
Kompanija koju je maxi pomenuo jeste ekstra ali ko nema organsku proizvodnju nema ni potrebu za biopesticidima (cena). Kod mene je radio tečni Etiol.
 
Tesko je odraditi zastitu, a ne upotrebiti neki od ovih i slicnih preparata.
Organska proizodnja i zastita su ok, ali na zalost moramo se za sada drzati hemije.
 
bela

Дуле,шта би на крају с "мушицама"?
Belu leptirastu vas nemozete ubiti ona ce vam uvek biti prisutna tako da vas to nebuni,kad oprskate a ona je uvek tu, kod nje se odredjenim preparatima postize samo da ona kao vas nebude aktivna i ne prenosi odredjene bolesti na biljku
 
Nazad
Vrh