Dođite u Srbobran 06.08.2011. na takmičenje orača

Dukej kad je Srbobranska brazda, jesi li čuo šta?

Negde na netu sam pročitao da će biti 4. avgusta, a inače niko mi ništa nije rekao o brazdi. Raspitaću se sutra, pa javljam...

Dobro si me podsetio, treba da stavim slike sa prošlogodišnje brazde, zbog problema sa fotoaparatom to nisam uradio nakon takmičenja, a kasnije sam zaboravio.
 
''Србобранска бразда'' ће бити у суботу 4.августа 2012.
 
Evo malo davno obećanih slika sa prošlogodišnjeg takmičenja:

Prvo takmičari i parcela gde se održavalo takmičenje:


upload pictures


image hosting


image upload


upload pictures


upload picture


Takmičarima se pre takmičenja objašnjavaju pravila i bodovanje. Otvaranje oranja se objašnjava na pokaznim brazdama koje je izvukao organizator (vide se na prethodnoj slici). Za to vreme publika gleda prateći program, a takmičari nakon izvlačenja brojeva parcela kreću na takmičenje...



image upload


image host


image hosting


image upload


image host
 
Pored takmičenja u oranju organizator je priredio i nekoliko igrica za posetioce, naravno i nagrade za najbolje...

Jedna od igara je bila vožnja spretnosti traktora i prikolice. Forumaš Bubu malo proba traktor pre takmičenja. :osmeh:


img upload


Druga igra je bila spajanje šrafova i matica u zamuljenoj vodi. Zbog velikog interesovanja ova igra je podeljena u dve kategorije, za decu i za odrasle. Dečji pobednik je dobio jagnje, a kod odraslih je nagrada bila radni kombinezon (ili tako nešto, ne sećam se više).


photo hosting


picture hosting


photo hosting


Dok je u velikoj šatri trajao ručak za sve posetioce i takmičare, takmičarska komisija je sabirala poene i na kraju su proglašeni najbolji orači...


upload photo


Ako vam se svidelo sa ovih slika kako je to bilo prošle godine, dođite u subotu 04.08.2012. godine na ovogodišnje takmičenje. Takmičenje se održava na istoj lokaciji kao i prošle godine, pa možete videti u prethodnim postovima gde se to tačno nalazi.
 
Nazad
Vrh