Dođite u Srbobran 06.08.2011. na takmičenje orača

Danas je održana Srbobranska Brazda. Bila je skromnija od prošlogodišnje, sa manje takmičara, ali ipak treba pohvaliti organizatore što su sa jaaako skromnim sredstvima uspeli organizovati ovu priredbu... Evo nekoliko slika sa takmičenja:


za početak skup takmičara,


upload photo


upload images


upload picture


i forumaša! (Kasnije sam sreo još nekoliko forumaša na brazdi...)


upload photo


Početak takmičenja, takmičari odlaze na svoje, žrebom izabrane parcele, razmeravaju ih i obeležavaju...


upload pictures


upload picture
upload pictures


picture hosting


upload images
 
Hvala Dukej, ali ja tebe nisam upoznao a nadam se da će mo se upoznati i hvala ti na ovim slikama, zahvalio bi se i članovima koji su prisustvovali ovoj manifestaciji (Mića, Kiš Robert,Matić, Branko, njih sam prepoznao sa slika) i ostalim članovima koje nažalost nisam upoznao.:ppozdrav:

---------- Poruka napisana u 21:42 ---------- Prethodna poruka je at 21:36 ----------

Evo neka slika.
 
Sale ratar u stelovanje fogela i sovjeta!
img0328.jpg

img0329.jpg

I oni su ucestvovali...
img0337.jpg

Po meni jedno od najlepsih oranja...
img0350.jpg
 
Sale čestitam!
Ovi pored saleta svi digli pretplužnjake:sta:
Kiš koji je plug na zetoru?

Talianu kad se otvara brazda na trećinu dubine (radna dubina25cm) i zatvara na dve trećine dubine predplužnjaci bi trebali da se skinu ili podignu skroz gore da nebi zagušio sa biljnim ostacima između daske i predplužnjaka,a montiraš ih kad radiš u punoj dubini.

Hvala kolege na čestitkama i Kišu na slikama.
 
Није било временског ограничења. Оцењивао се квалитет орања.
 
Lako je tebi Sale da pobediš kad imaš dobrog pomoćnika za štelovanje predplužnjaka.
 
Evo i video snimak sa takmičenja, meni se ova kombinacija najviše svidela, a i oranje je jedno od boljih...



---------- Poruka napisana u 08:57 ---------- Prethodna poruka je at 08:50 ----------

A evo i jednog snimka kako se to radilo nekad:

 
Sale festitka od mene.Juče je bilo lepo u Srbobranu samo paklena vrućina ali sreća pa je bio šator i hladni napitci.
 
Hvala kolege, Diklofen moram derana obučavati da me zameni.

Žao mi je što su kolege ranije otišle kući mislio sam da posle takmičenja svratimo kod mene na čast.:ppozdrav:
 
Svaka cast Sale:bravo:, mozda bi mogao da objasanis, pokazes, kako si nastelovao plug, koja brzina traktora je idealna za pobednicko postolje......, verujem da su svi takmicari bili dobri, ali ti si pobedio, mozda postoje neke male tajne velikog majstora!!! Jos jednom svaka cast...:bravo::bravo::bravo:
 
Nazad
Vrh