Supstrat za uzgoj šampinjona

@ Nenad Vasilic

Pa ako te sta interesuje onda mozes to i napisati ovako nezna se sta je konkretno u pitanju.
 
Zahvaljujem se petlu na odgovoru :D !
Voleo bih da odem u neko vece gajilishte i da se licno uverim kako to funkcionishe.Voleo bih da popricam sa nekim ko ima vishe iskustva u uzgoju shampinjona.Mozete li mi reci gde se nalaze gajilishta ili pak da dobijem neke kontakt telefone.

P.S.
Zaista ovaj posao zahteva dosta odgovornosti.
Nadam se da cete mi izaci u susret.
Unapred zahvalan....
 
Pre nego sto pocnes da ti dam nekoliko saveta o sampinjonima.
Prvo. Zaboravi na nedelju i praznike, more otpisi, kao i praznike. Jer ako se jednom upustis u gajenju sampinjona toga vise nema.
Drugo. Proveri potraznju za sampinjonima i gde bi zeleo da plasiras proizvodnju. Ako se oslonis na prekupce onda bolje da ne pocinjes jer ces vise zaraditi sedeci nego za njih da radis. Cast ponekom prekupcu koji je i posten. Ali takvih mozes da izbrojis na prstima jedne ruke. Samo ako slucajno naletis na takvog.
Trece. Gajenje sampinjona nije nimalo jevtin sport kad vidis kolika su ulaganja a koliko prihodi neznam na koju stranu ce da prevagne kantar.
 
Dobar dan zelim.
Potrebno mije adrese i telefone ako ko moze dami da za nabavku micilijuma shampinjona i kompasta,i naravno upustva za gajenje pozdrav Nesa
 
Prvo sto je potrebno je da se procita sta se dosad napisalo na forumu o sampinjonima pa onda sa nekim odredenim pitanjem. Ima toliko toga napisano da se odma moze poceti sa gajenjem pecuraka ako se procitaju svi postovi. Ne budi lenj nego ugrej stolicu i malo prestudiraj dosad napisano.
 
@ DEKA_1

Ima deo Potražnja na forumu, pa možeš tamo da pišeš ako želiš nešto kupiti. Ovako se samo ide u offtopic.
 
Pitanje pošto sam nov na ovom forumu zanima me par stvar.
1 Gdje u BiH da se nabavi kompost?
2 Imam nekih 100 m2 u kući neiskorišteno pa me zanima dali bi mi se ispalatilo upuštati se u taj poduhvat.
3 Unaprjed se zahvaljujem svima koji mi pomognu
::svaka cast:: :D
 
Na prvo pitanje ne mogu ti nista pomoci a za ostala dva imas na forumu pisano vec toliko koliko je potrebno da se mozes preracunati dali se isplati ili ne. Treba samo malo citati unazad pa onda pitati ono sto ti nije jasno.
 
Zdravo svima zelo bih da pitam zna li neki od vas broj kompostare u virsacu, dva mobilna broja ne mogu dobiti a na fiksnu niko se ne javla... moze i broj telefona i od druge firme sto rade komposto moze i madarske firme zahvalujem se unapred za informaciju
 
Poslednja izmena od urednika:
Nazad
Vrh