Poljoprivredna apoteka

zlatibor90

Novajlija
Učlanjen(a)
31 Jul 2011
Poruka
3
Lokacija
Jagodina
Kada ce moci poljoprivredni tehnicari da imaju pravo da prodaju hemiju u poljoprivrednoj apoteci, cuo sam da ce biti nekih ispita za to?Hvala
 
Polj. tehnicar opsti smer (sss) ne moze i nece moci da prodaje sredstva za zastitu bilja. Mozes da budes vlasnik poljoapoteke ali ako hoces da prodajes zastitu bilja onda na platnom spisku moras da imas ing. za zastitu bilja. Polj. teh. opsti smer i ni jedan drugi, moze da prodaje pored stocne hrane i semena. Znaci za semena polj. teh. opsti smer, a za zastitu ing. za zastitu bilja.
Ta pravila vaze od kada je gospodja Ivana Dulic-Markovic bila ministarka poljoprivrede.
 
Ta pravila su važila i pre dvadeset godina. Nije ministarka to izmislila. I po meni je to skroz OK.
 
Za zastitu bilja i po meni je OK, ali za semena. Pa one kesice od po 2 gr. semena svaka baba koja radi bastu zna bolje i od mene i polj. inspekcije kako se seje. Koje je tu znanje potrebno? Zar nam nije dosta pravila i administracije? Neka puste ljude da rade i neka se svako snalazi kako ume, ako ne zna posao imace manje musterija i morace da zatvori. Po tome ko nije zavrsio stocarstvo sa ishranom ne bi smeo da prodaje stocnu hranu. Mnogo je kod nas onih koji izmisljaju kojekakva pravila a malo onih koji hoce da rade. Postali smo veci katolici od samoga Pape.
 
Hehe Dusko58 u pravu ste:),ja radim u poljoprivrednoj apoteci sa vlasnikom koji je zastitar,i za godinu dana koliko vec radim dosta sam naucio od njega.Bilo bi dobro kad bi postojao neki program i za nas sa srednjom skolom...
 
@zlatibor90

Ma sve se da nauciti, posebno je lakse Vama mladjima. Ja sam po struci lab. teh. u zdravstvu, kada sam ovo poceo nisam imao blage veze. Knjige u ruke i ucio sam, ne kazem da sada znam mnogo ali posle 11 punih godina snalazim se.:ppozdrav:
 
da postavim pitanje.nprkupim kukuruz od nekog proizvođača sa foruma iz ambar,kako se prave papiri da ja to legalno unesem u radnju i prodajem,znači prateća dokumentacija.
 
Odeš kod knjigovođe pa pitaš, tako ćeš najbrže dobiti približno precizan odgovor.
 
Nazad
Vrh