Zastita od zmija

slobadaca

Član
Učlanjen(a)
14 Mar 2011
Poruka
86
Lokacija
Sto dalje odavde
Nisam znao gde ovu temu pokrenuti, pa reko da probam ovde. Vec 2, 3 godine imam problema sa zmijama oko plastenika i u njemu. Posto je reka blizu, pretpostavljam da otuda dolaze. Da li neko zna neko resenje kako ih se otarasiti?
 
Mi smo ove godine takođe imali problem sa zmijama.Suša pa verovatno zbog toga i ima tako veliki broj tih stvorenje.Pošto imam malu decu i stalno su napolju u dvorištu gde se igraju u travi.Zmije smo nalazili baš na tim mestima a rešavali smo ih sa terijerom.Pas je navađen na njih i koju god vidi ili oseti on je otrese i ubije,znam da ovo nije nikakvo rešenje da se iskorene ali drugačiji način ja ne znam.
 
@Matic A što kad se terijer navadi na rogonju (poskoka). Ja svake godine ubijem po jednog ispred same kuće. Iako je sve u krugu 300 m pokošeno.
Nekad sam gledao neki dokumentarca i kažu; Da su zmije naosjetljivije na vibracije.
Sad dali ima kod nas dase kupi kakv uređaj da se zabode u zemlju i da stvara vibracije u zemlji nisam siguran.
 
Ne znam kod nas nisam čuo da je neko naišao na poskoka.Ovde su belouške i ribarice zastupljene.
 
Znači u tvom kraju ih nema. U nas ih ima podosta, inače ima svakakvih zmija, nemožeš im ni imena popamtiti. Nekad je se otkupljivala zmijska koža pa je bio aktivan lov na zmije, Sada toga nema pa je se i broj zmija jako povećao.
 
Bosonoga, zmije privlaci svaki tektonski poremecaj, vibracije tla... Inace, zmije nemaju klasicno culo vida, vec termo prekid.. Nesto kao termo vizija.. Inace, po "nasim" ostrvima na Jadranu, pocetkom proslog veka su nastanjivali mungose, upravo zbog zmija...Kako su mungosi istrebili zmije, a ostali i nakotili se, onda krenuse da tamane kokoske... E, onda pocese traziti nacina da se oslobode mungosa...
Inace , za sad je naj ubitacniji terijer, kao sredstvo za unistenje zmija.. Mada, imam macku koja je samo ove godine uhvatila cetiri zmije (nije rogonja..), ali joj je fora da je donese ispred vrata i ostavi, valjda da se hvali..Ali , zato kad izidjem i umalo ne nagazim na zmiju, sav se stresem...
Kazu neki da se zmije teraju mirisom naftnih derivata, u sta ja sumnjam..Malo li sam ih nalazio pod haubom automobila, u letnjem periodu..
Inace, zmije su naj opasnije pocetkom aprila, jer imaju izuzetno veliku koncentraciju otrova u sebi , usled zimskog sna...Vec kasnije taj otrov se razblazuje..I posle preobrazenja (19 avgust) , jer se zmiije povlace u rupe , ali one koje se ne povuku u rupe , one su osudjene na umiranje od hladnoce, i kao takve su izuzetno agresivne i sklone napadanju...
 
A kako nauciti psa da napada zmije?

Mislim da sam na jednom komsijkom forumu procitao da oni teraju zmije nekim sredstvom na bazi sumpora, kupuju ga po apotekama :sta:
 
Vidio sam da se prodaju neki uredjaju,koji navodno tjeraju zmije u krugu od 700 m.Cijena je oko 9.eura,a navodno salju vibracije.
 
Farmer 2.. Ma terijer ih sam lovi.. Nema potrbe da se uci.. Cak i macke vole da se igraju sa zmijama...
dadoxxl.. Zmije nemaju culo sluha.. Licno ne verujem u to da ih tera, ali ajde ako je tako...
P.S. Sumpor ih ne tera jer zmije nemaju culo mirisa... Vec sam rekao da one registruju stvari u prirodi nesto slicno kao sto je termo vizija...Nemaju klasicni sistem za vid culo i miris, karakteristicne za sisare.
 
Sad ću ja moda da ispanem glup. Ali moram da pitam kave veze ima osjetilo sluha s vibracijama- nikakve, vibracije se osjećaju kroz tijelo, a ne čuju se. I ja sam prije već rekao što sam vidio u dokumetarcu da su zmije jako osjetljive na vibracije. I da je npr. najbolje hodati kroz šikrau "teškom nogom" da se stvaraju što veće vibracije na zemlji
 
Bosonoga, daleko bilo da si glup... Zapazanja su ti na mestu.To je samo zdrava logika . Nego, ovo sto sam napisao se zasniva na litelaturi do koje sam dolazio.
 
Poznato je da su terijeri odlični pacolovci ali da bi to postali moraju da se navade i na njih.Moj davi sve što uđe u dvorište a nije čovek.Ubili smo jednu zmiju prošle godine i ja je bacim njemu,dugo je samo gledao u nju dok nije počeo da je otresa,sada mu samo pokažem ako je vidim da se pojavila ili zavukla u rupu.On samo kopa za njom,uhvati je za rep,izvuče i ona je gotova.
 
Kod nas su zmije domaće životinje... :haha: U slobodno vreme ih lovimo kao nekada deca leptire... :osmeh:

k9xf8j.jpg
 
Karaliću tako je.Komšija ima mačku koja takođe lovi zmije i ja bi voleo da imam ali od mojih kerova ne može da opstane,udave je odmah.Ja zmiju ne bih uhvatio da mi daju dva brda karamela.
 
Najbolje je ako se ne razumeš u zmije, tako bar kaže komšija koji je doselio iz Krajine, uhvatiš je, ubaciš u zatvoren sud, pa tek posle saznaš da je otrovna ! :haha:
 
Druze, u pravu si... Ja imam macku, do pre mesec dana lovila kao luda (cak na dan kad se omacila , uhvatila zmiju pre podne , uvece se omacila...) Ali... Pre dve nedelje je ujela zmija, cirkus bio u kuci..I vitamin "K"sa WMA, i zumance dok nije stigao Doktor.. Ne veterinar, doktor sa WMA... Pocela je da hiper ventilira, mislili smo da smo je izgubili... Otpisali smo je! Ali, kako se to sve desavalo u vecernjim casovima, bile one vrucine... Uneli smo je u kucu, prekrili frotirom a pustili klimu...Da ima svez vazduh.. Misici se potpuno, ali bas potpuno zgrcili, ma nije licila na sebe..Licila je na macke koje srecemo , na njivama, uginule..Cak je i oci ztvorila...Ali, negde oko dvanaest, poce ona da se dize, polako..Isprva, kao da je pijana, tetura, nesiguran hod..Polako sve sigurnija i sigurnija..Da bi pred zoru izisla napolje, kao da joj nista bilo nije.. Sve u svemu, moja Micika je pregurala, ostalo joj jos osam zivota, ali...Vise ne lovi zmije... Redovno donosi miseve macicima da se igraju (citaj mrcvare..) dok ih ona budno cuva.. A macici.. Usli su pod kozu vec svima, narocito zeni i deci..Zena se igra sa njima kao da su bebe, podetinjila..Nema sansi da neko mace udomim, vec ih sve zadrzavam..Troje , plus Micika.. Ali, nema veze..I onako imam dva vucijaka, hranim ih granulama, tako da nema zime za njih...Cim malo po odrastu, krecem sa granulama da ih hranim (za pse..) a zimovanje ce im biti u stali , to jest svinjcima..Bice im kao zimovanje u Jakopsfeldu.. Neko ce da pojede lisica, neko ce se prevariti naletece na nekog kera, ostace barem jedno od nje... A to neka bude barem upola lovac kao ona, opet necemo imati zmija u dvoristu.. Ako nista , ono necemo imati glodara.
 
Ja zbog ove napasti pustam kokoske po dvoristu da setaju.Video sam kako su par zmija ubile,i od tad su uvek pustene.
 
Nazad
Vrh