Zastita od zmija

Imao sam i morke,kod nas ih zovu misirke,i nikad vise.Unistile mi plastenik,gamad.
 
Joj, vec sam se najezio :(

Inace, imam i onu spravu za krtice sto zuji i stvara kao vibracije u zemlji. Prvih mesec dana je mozda delovala malo, a sada uospte ne deluje. Inace kao baca vibracije a video sam zmiju na metar od te sprave, tako da mozda na vibracije i ne reaguju mnogo.
 
Upravo sam cuo od jednog prijatelja da ako se prska oko baste Monosanom, zmije vise ne dolaze zbog smrada. Malo mi cudno posto nemaju culo mirisa, ali vredi pokusati.
 
Mislim da zmije nemaju klasicno culo mirisa, tj nos, ali one jezikom kad palacaju hvataju mirise koji plove vazduhom. Nisam najsrecnije objasnio, ali znam da ima neko objasnjenje u tom smeru
 
Sada pronadjoh temu,

Imam problem sa zmijama, pa ako ga je neko uspesno resio, molim za savet :osmeh:

Naime u selu, u staroj oronuloj kuci gde vec vise od 20 godina niko ne zivi, sa zemljanim podom, nadjem dve povelike kosuljice. Malo sam se raspitivao, i u principu svi se slazu da su to najverovatnije smukovi koji naravno nisu otrovni. Kuca je na kamenu koji ima supljina pa se verovatnu tuda nekako provuku. Imanje je bilo poprilicno zaraslo, ali smo ga u poslednje dve godine uljudili, plac oko kuce je sredjen, pa me cudi da su se sada pojavile, mada verovatno su bile tu i ranije, samo ih nismo opazili.
Posto u selo idem otprilike 2,3, 4 puta mesecno, zavisno od mogucnosti, nezgodno mi je da drzim morke ili kokoske koje bi neko drugi morao da pazi.

Procitah za sumpor u prahu, pa me zanima da li da ga kao prah pobacam po podu kuce, coskovima, uza zid i napolje oko kuce? Ili ga je potrebno rastvoriti u necemu pa sa prskalicom poprskati?
Ili ovo sto je kolega slobadaca preporucio da se poprska Monosanom.

Znam da one imaju svoju ulogu u lancu ishrane, i ne bih ih ubijao, ali nije mi prijatno kada ulazim u kucu ili sedim u blizini.
:ppozdrav:
 
20170514_183437_zpsu3qglxlu.jpg


Smuk?
 
Nazad
Vrh