VALTRA

Ova T-191 je traktor koji je po meni neki vrh, za naše ratare u hrvatskoj traktori su jako fino napravljeni oko mene ih ima dosta kolega moj ima Valtru T-120 i jako je zadovoljan dok jedan u selu ima cini mi se A seriju također zadovoljan, a ovo da dime primjetio sam na toj A seriji u selu također sve fino radi ulja također ni grama ne troši !
 
Kod nas na Matijevićevom imanju ih ima sila i sve su nove došle.Ima ih od 140 do 360 ks.Vidim da sa njima sve rade i čujem da su vozači zadovoljni.Jedino što sam primetio je da neke crvene(mislim od 140-160ks) jako dime bilo šta da rade.Znači išla prazna po asfaltu ili vukla sejalicu i prskalicu dimi kao da je pod opterećenjem od oranja.Ja ih pitao i kažu mi da ne troše ni grama motornog ulja.Malo je ružno za videti ali avaj...
da to imene zanima-primetio sam to bas na njima...takvu situaciju imam na velikom ursusu,uvek pomalo dimi bez obzira jel u brazdi ili na putu,a trosi minimalno ulja...
 
Evo bio danas na sajmu i sjedio sam u Valtri T-191, bila je još tamo i T-182 mislim da valtre mogu konkurirat na našem tržištu John Deere xx30 traktorima, jako su zanimljivi puno opreme se dobije za novce koje koštaju a imaju CR susatv za ubrizgavanje goriva i Sisu diesel motor ..

Mora se Valtra još poprilično dokazati da bi bile konkurentna jednom JD-u.

A i 'malo' poradit na ergonomiji i kvaliteti završne obrade pogotovo kabine ne bi bilo loše.
 
Neznam po meni nije toliko bitna ta kabina jel ima klimu ima, jedino sto ima je bezveze je ona ručica za kardan 540,540E i 1000 tamo gore nabijena sve ostalo mi je oke, moze se uzet sa onom opcijom Hishift to je ona tipka na mjenjacu da mozes upotrebljavat nozno kvaćilo a i taj hishift je kvaćilo, taj Sisu motor kako svi prićaju je odlićan, CR susstav za ubrizgavanje, završna obrada po meni samog traktora na oko je dosta dobra kakave su im cijene to je pristojan tratktor ipak je to zapadni traktor ne neki istočnjak, nmeoze se 191 mjerit sa 7530 ali cjena im je razlika tako da neznam po ćemu je taj xx30 bolji ?
 
Kolika je razlika u cijeni ?

Meni osobno završna obrada i materijali kao i ergonomija te buka u kabini puno znači, jer nije isto provest 10 radnih sati dnevno u kabini od imt-a 5136 kao i u kabini od JD 6630, naravno džaba kabine ako su motor i mjenjač ne usklađeni itd itd ...

Svatko ima pravo na svoj izbor, moj izbor bi bio JD, možda se varam, a možda i ne, ali je moj izbor i moji novci u igri.
 
Poslednja izmena:
@bećar
Cijena t-191 mjenjač 36+36R 7,4l motor nazivna snaga 189 ks, maximalna 211ks 71.100,00 €+PDV...
Ovo sam našao na netu šta još sadržavaju uz tu cijenu ...
Navedene cijene traktora sadržavaju slijedeću opremu:
pogon na sva četiri kotača, pojačana prednja osovina s hidr. blokadom diferencijala (dodatna
oprema za T 121h i T 131h), trostupanjski powershift mjenjač s 36/36 brzina od 0,5 do 40 km/h,
promjena smjera naprijed/nazad bez upotrebe kvačila, kalibriranje i defektaža traktora putem
displeja u kabini, EHR - elektrohidraulička kontrola podiznih poluga s prekidačima na vanjskim
blatobranima, stražnje kardansko vratilo 540+1000 obr./min, 4 svjetla naprijed + 4 svjetla
odostraga, 4 utičnice vanjske hidraulike + povrat, hidraulička pumpa kapaciteta 73 lit/min,
prostrana kabina sa niskom razinom buke, auspuh uz rub kabine, rezervoar za gorivo 165 litara,
brzo kopčanje priključaka na donjima polugama hidraulike kategorije 3/2, standardne gume
proizvođača Michelin 20.8R38 + 16.9R28 (Michelin 18.4 R38 + 14.9 R2:cool:
Kao što kažeš ti bi se odlučio za JD poštivam ja xx30 serije traktora dobar je svaki koji je novi ali ja kada bih kupovo novi tratktor od 200ks sigurno bih uzeo t 191 ... to je moje mišljenje ..
 
@ ratarhr cijenu JD modela koji je u rangu te valtre ne znam tako da neću ni komentirati.

Usporedi traktore od 130ks pa javi što si saznao. :ppozdrav:
 
Mora se Valtra još poprilično dokazati da bi bile konkurentna jednom JD-u.

A i 'malo' poradit na ergonomiji i kvaliteti završne obrade pogotovo kabine ne bi bilo loše.

Valtra se već dokazala, i bez problema može niti konkuretna sa JD i sa Fendtom.

Majstore, de ti meni reci koje završne obrade ?
Kabina u valtri je dokazana da ja vrlo tiha i udobna za radit. Kabina je bolja nego na JD i Fendtu...
 
Da konkurirat sa cijenom pošto je model t121h skuplji od 6630 a nudi manje opreme i lošiji mjenjač.

Završna obrada kabine, majstore, bolja od Fendta? Ajd ne pričaj gluposti.
 
Pa jest, već ima negdje na testiranju Njemačkoj kako su već dokazali da Valtra ima bolju kabinu od Fendta.
Mislim da je čak i Picek to objavio na forumu ustalom, i sam sam se uvjerio da je tako.

Cijena Valtra T121h 56 ooo bez pdv-ea.

Oprema



pogon na sva četiri kotača , trostupanjski powershift
mjenjač s 24/24 brzina od 2 do 40 km/h , elektrohidraulički
reverzor za promjenu smjera naprijed/nazad bez upotrebe kvačila, kalibriranje i defektaža traktora
putem displeja u kabini, EHR - elektrohidraulička kontrola podiznih poluga s prekidačima na
vanjskim blatobranima, stražnje kardansko vratilo 540+1000 obr./min, 4 svjetla naprijed + 4
svjetla odostraga, 4 utičnice vanjske hidraulike + povrat, hidraulička pumpa kapaciteta 73 lit/min,
prostrana kabina sa niskom razinom buke, auspuh uz rub kabine, rezervoar za gorivo 220 litara,
standardne gume proizvođača Michelin 18.4 R 38 + 14.9 R 28 , standardno kopčanje priključaka na donjim polugama hidraulike i
toplingu, crvena boja traktora

Bez klime uređaja, ona je uz doplati 1200 eura, automatski klima uređaj.

Sad da vidim koliko JD košta sa tom opremom...
 
Ja sam neki dan bio u Versu-modelu i nisam stekao takav dojam.
Po njegovom cjeniku:

T121 h 6600 ccm/133/139 ks 58.900,00+pdv
+
okretni prednji blatobrani EUR 463,00
ručni klima uređaj EUR 902,00
okvir za pomicanje gornje kuke po visine + donja/klateća poteznica EUR 584,00
automatska kuka za dvoosovinske prikolice EUR 304,00
kardansko vratilo 1000/540E (750) obr./min EUR 184,00
zračni kompresor s zračnom instalacijom EUR 1.902,00
prednji utezi 14 x 40 kg EUR 956,00
radio priprema EUR 61,00
stražnji brisač sa posudom za vodu EUR 170,00
rotirka EUR 112,00
dodatno sjedalo suvozača EUR 164,00
i pepeljara eto 37 EUR

JD 6630 ima sve to u std opremi i moj je koštao manje nego valtrin osnovni model bez navedene opreme.

To je ovako odoka, 6630 ima 3 podešavajuća dvoradna hidrl. priključka valtra ima 4. :ppozdrav:
 
Poslednja izmena:
@bećar i ja sam jucer na konedati uspoređivo t -191 i 7530 po kabini razina db je ista, tako da neznam šta je tu toliko bućno..
Evo šta sam saznao : http://www.pmt.hr/hr/attachments/14-cjenik-2011.pdf
Da Valtra t -121h ima 36-36 mjenjač a 6630 po standardu PowrQuad Plus 24/24 brzina, 40 km/sat, sve što ima t 121h ima i t 191 o kojoj sam prico samo t 191 ima jaci motor ..
Pa si ljepo proćitaj na navedenom linku šta sve ima od opreme serijski a šta se nadoplačuje .. ! :ppozdrav:
 
ratarhr ajd molim te prvo pogledaj šta sam ja napisao!


Činjenice su bitne a ne tumačenja.
Stoga uživajte u Valtri a ja ću u Fendt-u i JD-u i svi sretni.
Pozdrav.
 
Novi traktori Valtra - zastupnik za Srbiju Agrocesla Novi Sad

---------- Poruka napisana u 17:31 ---------- Prethodna poruka je at 17:15 ----------

2ibcl6e.jpg
bhadm1.jpg
ojkmrk.jpg
4revxu.jpg
23h3mtv.jpg
 
ratarhr ajd molim te prvo pogledaj šta sam ja napisao!


Činjenice su bitne a ne tumačenja.
Stoga uživajte u Valtri a ja ću u Fendt-u i JD-u i svi sretni.
Pozdrav.

pustite becara, lupa pa rastura....

a ti majstore znas recimo koliko je decibela buka u JD kabini a koliko je kod valtre, kad vec spominjes?
ne znas nego lupetas...
a cena, neuporedivo je veca JD, za recimo nekuh 20%, ako ne i vise, zato becar, dobar traktor imas ali to ti ne daje za pravo da ovako lupetas, nisam mogao ni do kraja da citam tvoje komentare...
 
Nazad
Vrh