VALTRA

Dragan18

Član
Učlanjen(a)
10 Avg 2008
Poruka
5.901
Lokacija
Bačka Topola
Valtra je vodeći skandinavski proizvođač traktora. Član je AGCO korporacije. Kompanija proizvodi traktore od 1951 godine, mada koreni proizvodnje sežu daleko u prošlost. Današnji Valtra traktori predstavljaju produkt tradicija finskog VALMET-a i švedskog VOLVO BM-a. Koreni ovih fabrika leže u fabrici MUNKTELL, osnovanoj još 1832 godine.Valtra traktori prave se po individualnim zahtevima i potrebama kupaca. Tako kupac sam, uz pomoć prodavca bira specifikaciju prema sopstvenim potrebama birajući opremu iz Valtrinog menija. VALTRA traktore pokreću SISU-DIEZEL motori, poznati po svojoj pouzdanošću (radni vek 15.000 – 20.000 radnih sati).
 
Na Hrvatskom poljoprivrednom forumu sam saznao da MF-4400 serija je zapravo
Valtra serije A .MF-4400 serija i Valtra serije A se montiraju na istoj liniji?
Da li se Valtra serije A prodaje kod nas i ima li neko ove traktore?
Inace Valtra je karakteristicna po tome sto mozes da odaberes opremu kakva
tebi odgovara hidraulika,poteznica,sedista itd zakljucno sa bojom?
 
Odg: (Nema teme)a

Moj drug iz susednog sela je pre 10 dana kupio VALMET od 160 ks 94 god. izgleda fino i tek su u fazi upoznavanja, tako da o utiscima kasnije
 
Koliko ga je platio?Da li je licno uvezao ili od neke firme kupio?
U kakvom je stanju i odakle je tvoj drug?
Taj VALMET bi trebalo da vise lici na VOLVO.
 
p1240096816x612.jpg

p1240093816x612.jpg


evo sa sajma valtra... :ppozdrav:
 
Da malo aktiviram temu.
Da li ima neko Valtru N seriju? N92(100ks) ili N101(110ks) me posebno zanimaju.
Gledao sam malo specifikacije pa sam zakljucio da je za klasu bolji po specifikacijama od konkurentata. Npr N serija ima rezervoar od 220l, buka u kabini je samo 71db, itd...
 
taj trak
MONTOYA je napisao(la):
Platio je 18000e,traktor ima oko 6000 rš ,kupio je u Klenku kod Šapca,drug je iz Klenja kod Bogatića
[/quottor ] taj traktor je bio kod mene u selu i vracen je,imao je nekih problema sa menjacem...isto toliko para su se bili dogovorili...
Post je spojen: [time]1299251455[/time]
_________________________________________________
 
Evo bio danas na sajmu i sjedio sam u Valtri T-191, bila je još tamo i T-182 mislim da valtre mogu konkurirat na našem tržištu John Deere xx30 traktorima, jako su zanimljivi puno opreme se dobije za novce koje koštaju a imaju CR susatv za ubrizgavanje goriva i Sisu diesel motor ..
Na slici je T-191
 
Kod nas na Matijevićevom imanju ih ima sila i sve su nove došle.Ima ih od 140 do 360 ks.Vidim da sa njima sve rade i čujem da su vozači zadovoljni.Jedino što sam primetio je da neke crvene(mislim od 140-160ks) jako dime bilo šta da rade.Znači išla prazna po asfaltu ili vukla sejalicu i prskalicu dimi kao da je pod opterećenjem od oranja.Ja ih pitao i kažu mi da ne troše ni grama motornog ulja.Malo je ružno za videti ali avaj...
 
Kod nas na Matijevićevom imanju ih ima sila i sve su nove došle.Ima ih od 140 do 360 ks.Vidim da sa njima sve rade i čujem da su vozači zadovoljni.Jedino što sam primetio je da neke crvene(mislim od 140-160ks) jako dime bilo šta da rade.Znači išla prazna po asfaltu ili vukla sejalicu i prskalicu dimi kao da je pod opterećenjem od oranja.Ja ih pitao i kažu mi da ne troše ni grama motornog ulja.Malo je ružno za videti ali avaj...

Tako je Matijevic ih je proletos kupio na novosadskom sajmu (ako se ne varam), od zastupnika, odnosno firme agrovojvodina mehanizacija doo. Zimus sam se kod njih raspitivao za Valtre i cene su im negde u rangu massey-a, john deere-a, zavisno od opreme, mozda malo jace. I rekao mi je tad zastupnik da ih imaju neki na imanju negde kod rumunske granice i da su bez ikakvog kvara napravile 10000rc....
 
Pa koliko ja znam Matijević je većinski vlasnik i ovlašćeni (direktni) uvoznik valtri za Srbiju.Ove što su kod nas su sa najviše 1000sati jer su sve stigle ganc nove proletos.
 
Pa sad ne znam, ja sam na Agrovojvodina standu na sajmu video 2-3 Valtre sa Matijevic nalepnicama, e sad kako je i sta je nemam pojma, pa sad tad zakljucio da ih je Matijevic uzeo, ali sto ti kazes da je uvoznik, pa mozda su nekom dilu....
 
Ja sam na sajmu bio pozvan kao gost na štand Agrovojvodine.Glavni čovek na štandu(Robert) ili ti dečko je moj prijatelj iz momačkih dana i seoskih momčenja.Sedeći sa njime to sam lično čuo od njega.Isto to sam čuo i od rukovodioca ove Matijevićeve firme o kojoj sam pisao.Verovatno Novosađani to bolje znaju.
 
Nazad
Vrh