Prakticna resenja

Batoni pojasni nama LAICIMA staje tu na slici majstorija ?? :sta:
 
Pa majstorija je kako je napravljena hidraulika za pomeranje spirale za istovar bunkera.
 
evo vam tecinog patenta koji sam davno obecao a danas uslikao :cao:
sluzi za rastavljanje traktora na pola,dizalica se ubaci u "kolica" a kolica nateraju na "sine" tj obican pravougaonik od vevi po kome idu kolica i dizalica dize gornji deo kolica dok ne dodirne prednji most i zeru ga podigne,onda se komplet prednji deo odgura 1-1.5m sa skolicima po sinama,a kabina i zadnji most ostaju u mestu,kad se vraca prednji most buide precizno u milimetar i nema opasnosti da padne niti treba puno snage
i da cevi su "teleskopske" tj od gornje platforme cev ulazi u cev od postolja i imaju rupe za civije-osigurace

5x1or9.jpg

15nowmx.jpg
 
hmmm, dugo se vec i ja premisljam da li da podelim sa vama :cao: jednu moju veoma ekonomicnu majstoriju ili ne a sada sam se konacno odlucio na to :haha:
Mogao bih da je nazovem " zalivanje za dz"
ajqhxv.jpg

karabudz ili ti majstorija je nastala za 30 min kada sam ukapirao da nemoram nista da busim vec samo nataknem crevo na usis za karter gas u karburator:
2ih17xd.jpg

evo i izbliza
2ut6ii0.jpg

potrosnja je oko 10 kg/12 h sa malo vise od pola gasa :cao: ::novac:: ::svaka cast:: ::svaka cast::
ajde da vas cujem sta kazete za majstoriju??
 
extra na ovu razliku u ceni za gas .
inace koliko trosi benzina na istom opterecenju?
 
Isto pokusavam sa hondinim kultivatorom samo ulje nikako da resim :udri:
Kroz rupicu za dodavanje gasa sprovedena inekcijska igla ulje odozgo.
Nemogu naci dovoljno tanku cev da ulja nebude previse.
Moram naci preciznog a ne reskupog strugara da napravi konusnu diznu da mogu regulisati koliko ulja ulazi u iglu.(Uvlacenjem licne nisam uspeo resiti)
 
@telnett nekada sam u varburga ugradio TNG,mazanje je bilo reseno uljnom pumpom DKV junior_a.
Ali vise ni u muzeju ih nema a ni cetki (cije pumpe su bile nepouzdane)
@CaneNS dvotaktol i ostala standardna ulja su gusta da ih podpritisak u usisnoj grani povuce.Pomisljao sam iz auspuha pozamiti deo gasova ali oni bi ugrejali ulje i potrosnja bi bila nejednaka.
Ovaj kultivator imam a nesto bas nemam vremena ( ::novac:: ) za kupovinu 2.
 
macosd je napisao(la):
macosd je napisao(la):
kloki je napisao(la):
extra na ovu razliku u ceni za gas .
inace koliko trosi benzina na istom opterecenju?
pri istom gasu potrosi oko 0,8 dcl/h BMB-a od 102 din a gasa ......... :nono: :nono:

napravio sam gresku trosi 0,8 l/h BMB-a :haha: poz svima

Nece ni gas biti tako jevtin. Otici ce na 70-80 dinara njverovatnije posle nove godine. Ugurace nam Rusi. Ovo je jos nezvznicno ali sigurno.
 
Steta da to nisam znao kada sam slupao Omegu. Imam dve velike boce co2 i brener za surenje svinja mozda sam mogao da ga povratim u prvobitno stenje.
 
Nazad
Vrh