Prakticna resenja

Svaka im čast za ideju , tako jednostavno 3x3t !!! :haha: :haha: :haha:
 
Mislim da je i ovo dosta praktično rešenje pa reko da postavim i ovde, znači kako sam pre 3 godine rešio grejanje u Zetoru, radijator i ventilator su iz moje nekadašnje "Zastave 101", priključeno je na fabričke izvode za grejanje na motoru, ima dve brzine greje kao blesavo, a leti zavrnem slavinu na dotoku vode i ventilator služi za 'lađenje.

PICT1997.jpg
 
he, he,na sta sve muka naseg coveka ne natera. Izum je vrlo prost , ali izuzetno praktican i dobro resenje.
Cugi alal vera , ako je ovo bila tvoja ideja.
 
Jeste, hvala, dosta stvari volim sam da uradim i doradim, naravno uz očevu pomoć jer je on prepun inovacija i praktičar bukvalno u svemu vezanom za domaćinstvo.
 
kloki je napisao(la):
naj jednostavniji sistem za pretakanje nafte .............
Napravio sam isti patent na cisternu za naftu koju nosim na spediteru cca 2000 litara i vise mi ne predstavlja problem da pretocim naftu u stojeci rezervar pa da obrnem jos koju turu! A pre sam se mucio sa uljnom pumpom od dajca pa ili kaplje na sastavu ili nece da povuce...uvek neko sranje sa njom! Jos jednom hvala za patent!
 
mityoo je napisao(la):
kloki je napisao(la):
naj jednostavniji sistem za pretakanje nafte .............
Napravio sam isti patent na cisternu za naftu koju nosim na spediteru cca 2000 litara i vise mi ne predstavlja problem da pretocim naftu u stojeci rezervar pa da obrnem jos koju turu! A pre sam se mucio sa uljnom pumpom od dajca pa ili kaplje na sastavu ili nece da povuce...uvek neko sranje sa njom! Jos jednom hvala za patent!
Takav sistem imam na mešaoni ugrađen za rasprskavanje ulja. Jedino što ulje malo teže tera, jer je gušće - pogotovo zimi. Ali, čak i na ulju burad se vrlo malo naduvaju.
 
I ja sam to imao pre deset i vise godina samo mi je malo smetalo sto nekad i prelije(trebao bi ventil) ili da neko stoji kod rezervoara a neko kod bureta,i neznam sta je sa taloga kojeg uvek ima u buretu vjerovatno i ono se pkrene pa u rezervoar
 
Okrece se "Tocak"u Petrovaradinu,zimske zanimacije 200X godine,izgrada mosta,tockova...
 
svetlo na sejacici koje radi na preklop(kad ga sklopis ne smeta) a kad ga zarotiras za 180* lepo sija i vidi se dokle doseze sirina sejacice i svima lepo :ppozdrav:
konstrukcija dovoljno jaka da ne ostane u medji,a dovoljno jeftina da je svako moze napraviti :cao:
 
Super rjesenje imam i ja svjetla na sijacici samo drugacije postavljena slikacu pa cete da vidite
evo na sta sa naletio cackajuci po gogle

inace kombaj je u Makedoniji
 
Nazad
Vrh