Prakticna resenja

Ima i varijanta da se ubrza alnaser sa četkonosacem u koji valjda idu sire cetkice.ajde ako je neko radio nek napise nesto.A ovo za grejace odlicna varijanta valjda bi trebalo da pali bolje.Radim i ja sigurno.Samo napisi kosjerac dali trebaju neki ulosci i sta jos da spremamo
 
Anlaser se ubrzava tako što se premota rotor i stator na 9-9,5v, pa brže okreće. Četkice i kolektor ostaju isti.
 
Bobane strugar ti naprvi onaj umetak i u poklopcu ureže navoj za isti, a što se tiče ubrzavanja to radi IBM Marković B.Bašta i mislim da je negde oko 4,500 din premotan rotor, izguglaj adresu i tel pa se čuj sa njima ali mislim da šalju i sitijem.
 
Ili mu staviš BAP sklopku i dva akumulatora, onda mora da upali koliko god da je loš. Mi smo imali jednog sa takvom sklopkom pre nekoliko godina.
 
Ima i varijanta da se ubrza alnaser sa četkonosacem u koji valjda idu sire cetkice.ajde ako je neko radio nek napise nesto.A ovo za grejace odlicna varijanta valjda bi trebalo da pali bolje.Radim i ja sigurno.Samo napisi kosjerac dali trebaju neki ulosci i sta jos da spremamo
I ja sam hteo to da uradim ali su mi autoelektricari koji su to radili rekli da se nista gotovo ne dobija. Sigurnija je ova varijanta sa premotavanjem i redovnim odrzavanjem anlasera.
Varijanta sa grejacima je odlicna, jer imam utisak da temperaturna razlika od 5 stepeni mnogo znaci, pa moj 533 ujutro pali jedino sa grejacem a kasnije kada otopli preko dana pali ko mina bez grejaca.
 
Nedavno sam na traktoru IMT 560 remontovao kočnice koje nisu bile u najboljem stanju. Po savetu jednog prijatelja, automehaničara iz IMT servisa, ugradio sam jednu dodatnu oprugu na frikcione diskove. Opruga služi da posle kočenja vrati diskove i kočioni cilindar u početni položaj i da će tako sprečiti blokiranje kočnica, što je kod ovih traktora česta pojava.
U prilogu stavljam slike da se vidi kako izgleda ova prepravka. Za sada se pokazalo dobro. Nadam se da će i potrajati, a možda će i nekom drugom pomoći.
<br>
1zzqdm0.jpg
<br><br>
2i2aixx.jpg
<br><br>
104ru2x.jpg

<br><br>
104ru2x.jpg
 
Ja sam u Jusel-u kupio gotov "veliki" kosta oko 500din,ima nosac,moze da se pomera u svim smerovima,ima i potezni prekidac u sebi,bas sam za stednju ali mi se nije isplatilo da pravim.
 
Baš takav far kod mene nije radio ni pola godine....Sav se rasklimao od vibracija, potezni prekidač je posle prve kiše zaglavio od korozije i ne može ni da se uključi.... jednom rečju golo go.....
 
Drugar je na vlatka bas takav stavio pre bar 2 godine,verovatno ima i vise i odlicno radi,prosle godine na 542 i tamo fercera,pa sam ga i ja zato uzeo kao "proveren".
 
Wesem far bio on cetvrtasti, pravougaoni ili okrugli kosta 1000 dinara i radi za sve pare bez problema. Jedino mali cetvrtasti nema prekidac na sebi ali to bar nije problem namontirati na zeljeno mesto. Svi su dobro zasticeni od vlage i nisam cuo da se neko zali na njih a kod mene u selu se masovno ugradjuju. Ja ih recimo imam ukupno 14 komada u upotrebi...
 
koliko god da je kvalitetan u šumi neće da izdrži ni dva dana , prije će da se otkine :osmeh:
što znači da koliko god je jeftin opet je skup ako ga moraš stalno kupovati
 
Ja sam kod mene kupio nove napred a stare od nekoliko prepakovao i stavio nazad.Duplo bolja svetla imam nazad na starim farovima nego napred na novim.
 
Savo, postoji jedno resenje sa kojim ces garantovano moci u sumu sa redovnim farovima-pogledaj samo na velikim da kazem novijim Ursusima i Zetorima koji imaju radne farove u mini rol barovima.. :D
 
Ko se bavi sumom zna da nema tog rola i resetaka koji ce da zaštite far.Uvek se nesto protne i razbije staklo.Veca je muka hladnjak,stakla na kabini.Mora veoma da se pazi i pored svega se namesti da neka grana ošine negde.
 
Nazad
Vrh