Prakticna resenja

Da li se može glava od kamionskog kompresora staviti na izvod kardana i da služi da se sa njim duvaju gume.
Znači da li je potrebno više išta osim kompresora (na koji bi upasovao ženski dio kardana i da se samo nabaci po potrebi - nešto kao fabrički onaj) i crijeveta?
Da li bi brzina kardana odgovarala kompresoru ili to nema veze jer nije bitno za koliko bi naduvao gumu.
Da li tu treba nekih ventila i tako toga ili se sve može onako napraviti brzinski.
 
Netreba nikakvih ventila i izvodljivo je samo moras naci kompresor koji ima sopetveno podmazivanje, Obicno kompresori od kamiona i slicno nemaju zasebno podmazivanje nego se podmazuju iz sistema motora. Drugo bitno moras obezbediti hladjenje kompresora ako ce raditi duze. Ako je samo za pumpanje par guma onda nije problem. Samo crevo i kardanski priljucak.
 
Uglavnom je podmazivanje bućkanjem, tj nemaju uljnu pumpu pa je svejedno na koju stranu vrti...
 
Nije svejedno. Rupa na klipnjači je probušena pod uglom da zahvata ulje samo u jednom smeru.
 
Kada bi mogao naći od tama 5000 kompresor on bi bio pravi, imaš posebno mazanje i pokreće se preko klinastog kaiša, tako da bi mogao i remenicu od bočne kosačice da iskoristiš kao pogon jer ima one nutove što nailaze na kardan.
 
Sinoć sam našao taj kompresor od starog tama "njuškara" na njemu je remnica. čovjek mi to prodaje za 50€ i ja sam razmisljao da na strugu centriram i zavarim (ili na drugi način pričvrstim) za osovinu kompresora nut od starog kardana. Znači samo uprem u dugme nabacim na kardan a sa strane napravim dva stabilizatora da zategnu sa strane kućišta traktora.

A da li se taj kompresor od TAM može nekako staviti naprijed ispod remena i da li bi to bilo pametno?
 
Ubilo se za pilad. :osmeh:
105255764404905827767817.jpg
 
Nazad
Vrh