Prakticna resenja

North ARMY

Super Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
14 Okt 2008
Poruka
30.484
Lokacija
Adasevci-Zapadni Srem
E ovako ovde mozemo kaciti delo nasih ruku,slike ko je sta uradio i slicno.

Kako je bio rat 90-tih mi u pogranicnom delu smo imali sume kralo se sa nicije zemlje ko je stigao i kako su uslovi u sumi bili sve losiji ljudi su prilagodjavali masine...
Tako je pomenuti i preth.postovima Mico Cicko na rusa 52 stavio neki motor 6-ak,nakacio tegova,napravio ruku za drva i u sumu...
Neki jadnicak uzeo firmin 549nov i zmajevku i naravno zapao u kanalcicu koji ogradjuje sumu,sta ce Micko zakaci za rusa i kad je trznuo iz prvog puta precepio je 549 pukao je most na sastavu kabine,a motor je jos radio doka ga je ovaj vukao...
Jadan covek koji je firmi mmorao da plati tog 549.Ja ovo nisam video ali tako su mi pricali cale i komsije koji su bili ocevidci i cekali da izadje 549 pa i oni...
 
Posto ima jedna slicna tema "Mali saveti zlata vredni" koja je vezana za kozarstvo i ovcarstvo,molim admine da ne menjaju ovu remu jer je samo naslov slican.

E ovako posto moja drljaca nema supu stoji napolju,da bih makar malo produzio radni vek klinova ispod drljace stavim 3 stare spoljasnje gume tako da klinovi ne budu u zemlji vec na gumama cime je znatno smanjena opasnost od oksidacije.Isto vazi i za tanjiracu.

Traktor je u supi sa svim i svacim,pa tako se pre par godina zavukao i koji pacov i usao u kabinu... oda tada poluge traktora dizem(kako je donja poteznica fixna) na poteznicu stavim sipku neku i na sipku poluge(tako da hidraulika nije opterecena).

Preradjenim uljem cardake nije lose premazati.

Ljudi pisite,ovo moze svima mnogo da pomogne.
 
naj jednostavniji sistem za pretakanje nafte namestio sam ga za pretakenje u njivi ali ga i kuci koristim.nema struje pumpi vrtenja kanistera prosipanja samo crevo od kompresora u bure i crevo u rezervoar i za cas se nafta nadje u traktoru.
IMG_1580.jpg

img1579ha5.jpg

proste stvari su najbolje treba samo 1 bar da bi gorivo islo.kada je bure puno samo 1 sek i krenuce a kako se prazni treba sve vise vazduha kod kuce imam pravi kompresor sa pistoljem pa je lako pustati malo po malo vazduh a u polju sa traktorskim kompresorom treba malo opreznije jer nema ventil nego stavljam i skidam crevo kada vidim da je bure napregnuto .na ovaj nacin sam istocio na stotine buradi i nikad nisam bio cistiji a bure mi nikada nije puklo. pritisak ne veci od 1.5 bara i na tom pritisku ide ko ludo.neki bolji majstor bi na malom prikljucku stavio sigurnjak i nema problema za visak vazduha
 
ja na burad stavljam slavine i bure mi stoji horizontalno na držaču...slavine se kupuju na pijaci za džaba..
iz bureta sipam u kantu s "nosom"...
 
da ali moras da dizes bure, i opet te kante/// meni je to dojadilo i sada nikad cistiji
 
ovo klokijevo je najkulturnije,letos sam bio u zetvi na terenu(sator na njivi sa 8vojnickih kreveta i sl ) a za gorivo agregat,pumpa...komplikacija,ovo je vrhunski odradjeno,jos samo slavina da mozes prestati kad hocesda ne cekas da pritisak bude slab...
 
Auuuuuuuuuuuuu, brate koja budžotina. :D

I koliko ima snage to čudo?
Kako su samo uspeli da uklope ta dva motora.
A kombinacija guma je strava...
 
mnogo je ruzno jedino bi se svidelo pobesnelom maksu.
verujem da je jako ali samo po ravnom niske su gume.
a ovaj posao moze da odradi i jednostavan traktor nema potrebe za ovim.
 
to ako ga je izaslo 3000e kupili negde na kilo i sklopili ga,a traktor bi kostao bar 10000e
moze taj po suvom da vuce prikolice a i po suvom masine
 
Zamisli da za to čudo okačiš dve Zmajevke.
Nisam siguran da bi se takva kompozicija smestila na prosečnu kolsku vagu...
 
Nazad
Vrh