KWS jun 2015
Rezultati 1 do 12 od 12

Tema: Rezultati ogleda-sorte i hibridi; obrada; min. i stala hraniva; pesticidi 2011

Član
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Poruka
    164
    Zahvalio se
    23
    Zahvaljeno 294 puta na 80 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0

Rezultati ogleda-sorte i hibridi; obrada; min. i stala hraniva; pesticidi 2011

http://www.institut-tamis.co.rs/uplo...tut_Tamiš.pdf

Ovaj link vodi do rezultata makroogleda PDS Institut Tamiš, PA, kao dela PSS APV. Napomena: osnovna obrada - konzervacijska (tanjiranje teškom tanjiračom 1X), setva sejalicom HORSCH 6 CO, fungicid samo protiv fusarium-a u klasanju (bez tretmana septorie, rđe ili pepelnice).
    Gariša - Bogdan Garalejić, PSS APV OJ Institut TAMIŠ, PA.

2. Sledeći 5 korisnici su se zahvalili garisa na ovoj poruci:

branko (24-07-11), cicimoric (25-07-11), draganNb (24-07-11), KishRobert (24-07-11), marko22 (24-07-11)

Prijatelj Foruma KishRobert avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Poruka
    12,378
    Zahvalio se
    1,526
    Zahvaljeno 2,638 puta na 1,337 poruka
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Kad smo bili u gostima kod vas,imao sam utisak da ce eurofit "oduvati" konkurenciju,vidim iz prilozenog da nije bas tako.

Član
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Poruka
    1,826
    Zahvalio se
    3
    Zahvaljeno 28 puta na 21 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    koliko su pouzdani rezultati ogleda pšenice?
    ne ovog, nego i inače?

Prijatelj Foruma kiraj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Poruka
    6,517
    Zahvalio se
    2,239
    Zahvaljeno 2,921 puta na 845 poruka
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Tarana,
    da li ima negde rezultati ogleda sa Kinđe ? Čuo sam da ima prinosa i preko 10 t/ha.

Član
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Poruka
    1,826
    Zahvalio se
    3
    Zahvaljeno 28 puta na 21 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ne bi znao kasti.

Član
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Poruka
    164
    Zahvalio se
    23
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ne znam ništa da ti kažem na godišnjem sam ali se ne sećam da je kikinda objavljivala rezultate na portalu PSS APV

Član
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Poruka
    164
    Zahvalio se
    23
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Pozdrav Forumaši! Ide setva pšenice, naravno ko je ima u plodoredu, i smatram da je korisno da pogledate analizu svih ogleda PSS APV iz 12 poljoprivrednih stanica. Napominjem da su u obzir uzete kao prvo rezultati ozimih strnina, analiza prinosa po sortama (samo one koje su imale od 7-12 likaliteta), uticaj obrade i prinosa (najprinosnije u sistemu obrade i prosecan prinos za sve lokalitete po sistemu obrae), obrada-predusev i prinos i tip zemljišta-obrada-predusev-prinos-đubrenje. U svim tablama se nalaze i skraćenice, kao registracija, svih službi pr. PA-Pančevo, SE-senta itd. Možda ćete morati da se malo više potrudite oko pregleda ali jednostavno se ulazi u štos. Pa krenite da pregledate i ako ima pitanja tu sam, čitaću redovno poruke. Link je http://www.polj.savetodavstvo.vojvod...ih-slu%C5%BEbi
    Pozdrav, Gariša.

Član
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Poruka
    164
    Zahvalio se
    23
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Dobro jutro svima!
    NOVO!NOVO! Možda su neki već pogledali http://issuu.com/instituttam/docs/rezultati_ogleda_2012 . Ako niste do sada pregledali, pogledajte rezultate ogleda sa Oglednog polja PSS Institut TAMIŠ Pančevo. Oni koji budu bili na predavanjima u selima opština Pančevo, Alibunar, Kovačica i Opovo, koje organizuje Institut TAMIŠ, imaće priliku da dobiju knjigu. Za ostale važi: Slobodno neograničeno "skidanje" sa interneta!
    Uzdravlje,
    Bogdan Garalejić - Gariša.

10. Sledeći 4 korisnici su se zahvalili garisa na ovoj poruci:

idklecin (06-02-13), Jugos (06-02-13), maki_vs (07-02-13), sale ratar (06-02-13)

Član
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Poruka
    164
    Zahvalio se
    23
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Dobar dan svima. Oni koji slave Božoć- Hristos se rodi! Srećna Vam, svima, Nova 2015-a. A, povodom aktivnosti na portalu evo jednog.linka http://www.polj.savetodavstvo.vojvod...v.rs/node/5583 .
    Mislim da će biti interesantan za pregled da se vidi šta ima u svetu (malo je jednostavno napisano za sve) i kod nas, već poznato nekima dok drugima manje. Rad je PSS INstituta TAMIŠ u kojem sam i dalje.
    Nadam se da ćemo se družiti, s toga veliki pozdrav.
    Gariša.
    P.S. Knjiga sa rezultatima ogleda za 10-15 dana.

12. Sledeći 4 korisnici su se zahvalili garisa na ovoj poruci:

hattat110 (08-01-15), Mirkovkomsija (12-01-15), Rabadzija (08-01-15), rekreativac (08-01-15)

Član
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Poruka
    164
    Zahvalio se
    23
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Link http://www.polj.savetodavstvo.vojvod...v.rs/node/6129
    Dobar dan svima. Malo sam zakasnio sa najavom ali su obaveze u pitanju. Imate dovoljno vremena da pregledate Rezultate ogleda sa Oglednog polja PSS Institut TAMIŠ iz Pančeva.
    Srdačan pozdrav,
    Gariša.

14. Sledeći 8 korisnici su se zahvalili garisa na ovoj poruci:

bojcetic (01-03-15), KishRobert (27-02-15), MOMOSARIC (27-02-15), Rabadzija (27-02-15), rekreativac (27-02-15), sale 307 (27-02-15), sale ratar (27-02-15), zoran0001 (27-02-15)

Član sale 307 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Poruka
    548
    Zahvalio se
    455
    Zahvaljeno 208 puta na 104 poruka
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Hvala za upload, ali imam jednu primedbu- Npr pošto bih hteo da štampam (jer mi je jako nepregledno sa računara da pročitam ceo dokument, a ima i grafikona koji su horizontalno ubačeni), dok opcije za štampanje nema, takođe ni Download, pa ako vam se ova moja molba ne kosi sa vašim pravilima, zamolio bih vas da dozvolite i download opciju dokumenata.

Ne znam da li i dalje odžavate predavanja u vašem reonu, jer do prošle godine nisam imao problema pošto ste nas posećivali i dobijali smo rezultate ogleda u štampanoj verziji pored predavanja. Ali, i mi postadosmo mnogo pametni u poslednje vreme i verovatno bi nam škodilo viška znanja ili bar podsećanja radi... Odziv je bio slab, pa me i ne čudi što smo ostali uskraćeni posete. Od svih ogleda (iako sam i sam imao jedan skroman), jedini po kojem se orijentišem je ovaj vaš. Tako da, ako možete da uvažite ovu moju molbu- hvala vam i značilo bi i meni i ostalim članovima ja mislim, ako ne može- ne može i opet hvala
    Pozdrav

Član
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Poruka
    164
    Zahvalio se
    23
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Sale 307, Nikolinci će biti organizovani najverovatnije posle 8 marta. Možda bude opcija da se svi sretnemo u Alibunaru u sali Komiteta jer Nikolinci, B.Karlovac i Seleuš obično imaju malo zainteresovanih. Organizovali smo Alibunar ali preko LugaAgrara, tako da nisi mogao da dođeš. Pošalji na mail b.garalejic@gmail.com svoj mail i upiši telefon. Posetom predavanju, uz Tvoju saglasnost, kada upišeš broj telefona postaješ korisnik SMS Znanja, servisa koji šalje osnovna obaveštenja iz zaštite bilja i sve vezano za agrotehničke operacije i stanja useva tj. napomena da se vidi to i to itd.
    Drugačija opcija kod postavljanja na portal, dokumenta, za sada ne postoji i da je ima informativno je portal prebukiran najaama prredavanja za celu Vojvodinu.
    Čujemo se i hvala na interesovanju.
    Gariša.

- - - - - - - - - -

Još jedna zanimljiva stvar tj. prezentacija vezana za P (fosfor). Ne razlikuje se mnogo ni za ostale biljne vrste ali ima lepo predstavljen mehanizam aktivnosti fosfora. Link je http://www.polj.savetodavstvo.vojvodina.gov.rs/node/6135
    Pozdrav svima, Gariša.

17. Sledeći 2 korisnici su se zahvalili garisa na ovoj poruci:

ljubek (01-03-15), sale 307 (02-03-15)