Suzbijanje korova u kukuruzu nakon nicanja KWS uljana repica
Rezultati 1 do 6 od 6

Tema: Zimzelena magnolija

Novajlija
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Poruka
    2
    Zahvalio se
    0
    Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0

Unhappy Zimzelena magnolija

U oktobru sam kupila i zasadila zimzelenu magnoliju (Magnolia Grandiflora) u basti. Bila je zasticena tokom zime, da bi u prolece listovi poceli da zute i jedan po jedan da otpadaju. Sada je jul, nijedan novi list nije krenuo, a stablo nije ouseno. Molim vas ako neko zna sta bih trebala da radim dalje,kako se odrzava i neguje, da li treba da joj ponovo stavim neko mineralno djubrivo ili sta vec. Jako sam tuzna zato sto je to sada samo jedna stabljika u vrtu, a ceo vrt sam preuredila tako da ona zauzima centralni deo,jer mi se jako svidela kako izgleda.

Administrator novii avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Poruka
    7,453
    Tekstovi u blogu
    102
    Zahvalio se
    1,153
    Zahvaljeno 1,002 puta na 579 poruka
    Downloads
    261
    Uploads
    127
    Malo žešće podrezati biljku, tako da ostane to što je zdravo, pošto se biljka ove godine ukorenila. Na proleće bi trebala biljka da izbaci lisne pupoljke.

Ovo što sam preporučio je krajnja mera, nešto kao poslednja opcija.

Član
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Poruka
    135
    Zahvalio se
    6
    Zahvaljeno 16 puta na 15 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Obavezno dodaj zeljeza u 4-5 navrata tokom ove sezone.Primjetit ces za nekoliko dana novo listanje.Inace magnolija mijenja lisce,tako i ako se zimi ostete listovi,ljeti se to nadoknadi rastom novih listova.

Član szeki-telep avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Poruka
    528
    Zahvalio se
    6
    Zahvaljeno 63 puta na 60 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Imam drvo Magnolije pred kućom.Zasadio sam je kao cveće,nisam nešto vodio računa,izraslo je u ogromno drvo koje godišnje dvaput cveta i stvarno je prelepo.Dali mogu sa tog drveta da nekako posadim još dva pa da mi bude lepo zatvoreno sa ulice?Unapred hvala.
    Ako ne moze drugacije onda cemo posteno

Član
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Poruka
    135
    Zahvalio se
    6
    Zahvaljeno 16 puta na 15 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Mozes ,magnolija grandiflora se lako razmnozava sjemenom,polozenicama ili margotiranjem.Najlakse je iz sjemena,a mozes i polozenicama,kada u proljece jedan dio grane zakopas u zemlju,a da joj viri vrh.Granu uzmes koja je blizu zemlje i savijes,a mora ostati tako do jeseni ,kada je otkines od maticne biljke.Tada imas novu sadnicu sa dobrim korijenom,posadi na mjesto predvidjeno za sadnicu dobro zalij i cekaj da poraste.

Član misoo83 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2010
    Poruka
    463
    Zahvalio se
    58
    Zahvaljeno 237 puta na 138 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Video kako uzgojiti magnoliju iz semena.

https://www.youtube.com/watch?v=U9DQDBawz08

Dozvole pisanja

• Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete odgovoriti u temi
  • Ne možete postavljati atačmente
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •  
Svi postovi su vlasništvo njihovih autora. Poljoinfo.com ne garantuje tacnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo cijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju izmedu registrovanih clanova.