Akumulatori

Kakvi su VESNA akomulatori pre par dana sam uzeo dva od 12v 100ah pa moze neko iskustvo ili misljenje.
 
Neka odlični (jedan je kod mene pre dve decenije proveo 9 god. u kecu i radio "kao lud", no taj je bio Slovenački), sada tek "nisu loši".
To je TAB-ov brend koji je taman malo kvalitetniji od Taxxon-a a taman manje kvalitetan od Tople (i cenom u sredini).
Inače, pravi se u Makedoniji pa je maksimalno kategorije "solidan" (teško da je baš vrlo dobar ili odličan).
Dakle, liči na solidnu kupovinu (nije (pre)skup) ali ne treba očekivati ništa bolje od proseka.
 
Kum koji ima radnju za servis i popravku akumulatora kaze da trenutno Vesna nije na nekom glasu. Po isteku garancije dosta njih je imalo problema. Meni su tu pred istekom garancije ali za sada nije bilo nikakvih problema...
 
Taj je bio iz Slovenije, sad je "od malo južnije" (i nije više isto, kao što rekoh).
 
ima li neko iskustva sa schneider akumulatorima,vrisno mi je aku na traktoru i sad sam u potrazi za novim,posto je danas vrijeme kopija,prevara i lazi,sta bi po vama bilo best buy u omjeru cijene i kvaliteta,inace traktor je 80 ks i planiram uzeti akumulator od 100-110Ah
 
jest ono ali problem je u tome sto sam nacuo da sada ima i neka kineska vartaa koja je kvarljiva a to mi ne treba, prije 5-6 godina ne znam da je u mom okruzenju tj u trgovinama bila ijedna druga marka osim varte sto se tice akumulatora,sad su tu nazalost neki aftermarket akumulatori koji su nesto povoljniji ali samim tim imaju i kraci rok trajanja, prije je bilo kupis vartu i prije promjenis auto nego akumulator,danas nazalost zbog mijenjanja akumulatora nemas novca za drugo auto
 
JA danas kupio schneider akumulator iskustva za godinu tek posto su novi na trzistu. Na naljepnici pise da proizvodi Mađarska, granacija godina, pa produzenje garancije jos godinu uz doplatu. Cijena za 75Ah 51€.
 
Поздрав људи. Требам да купим акумулатор за соларног пастира...На старом акумулатору не пише ништа а ни на сајту од пастира... дакле пастир има 3 опције:
1. Да струја нон стоп бије- пулсира
2. Да се пуни соларном енергијом
3.Ноћни- стеуја удара ваљда на сваких 5 секунди.
Да ли би ту ишао нормалан акумулатор 12в 8ах или неки други због сталног пуњења и пражњења?

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
 
"Normalne" (starterske) akumulatorske baterije NISU dobro rešenje. Takvi akumulatori mogu da izdrže tek par desetina ciklusa punjenje-pražnjenje (i već gube kapacitet i ubrzano propadaju; ako nije ceo ciklus trajaće nešto duže ali jedva da će i garanciju dočekati).
Za tu namenu su predviđeni tzv. "deep cycle" akumulatori. Skuplji su 2-3 puta po istom kapacitetu ali će u uslovima "puno punjenje" - "puno pražnjenje" (ili blizu toga) trajati (bar) 10x duže. Ne znam baš cene i modele ali mislim da se lako može izguglati.
 
Узећу овај па шта му Бог да...
7a043f7d646937d491c543a5d8239ec7.jpg


Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
 
Da, to je taj tip. Koliko je dobar brend ... ne bih znao. U svakom slučaju, cena je prihvatljiva, imaš garanciju ... bolje od starterskog za motocikle (sigurno).
Ako odgovara kapacitetom (12 Ah) jedno je od rešenja (ima i skupljih brendova (npr. Varta) ali je verovatno, koliko para toliko i muzike, tj. mnogo više para za malo više muzike, pa ...).
 
Kupim danas u Rumi "na Bregu" u radnji BB elektronik akumulator za Vladimireca, neki Top Start Heavy 143Ah i 840A "udarne struje", za 15.900 dindži...
Trgovac kaže da je 'Talijanski, ništa na njemu ne piše, osim podataka, i kune se da valjaju...
Al' ostade samo na "lepim željama"...
Donesem ga kući i ne znam ni sam zbog radi čega, uzmem unimer u ruke i izmerim mu napon, kad ono 12,56V!!!
Popizdeo sam!!!::samo bes::
Metn'o sam ga na punjač da se puni, NOV 'kumulator, na punjaču je ampermetar i krenuo je sa 4A da ga puni, malopre gledao (posle sat vremena) da ga sada puni sa nešto manje od 3A...
Da li sam ovo dobro uradio?
Da ga vraćam sutra u Rumu, nije opcija, moram na posao...
Nisam pametan šta da radim (mam....cu im hohštaplersku)?!
Traktor mi je na plantaži krušaka gde podižemo protivgradni sistem, i danas me ceo dan zezao, nisam smeo da ugasim traktor na više od pola sata, i to negde na bregu, da budem siguran, radili do 16 sati i odmah otpraših do Rume da kupim drugi, jer ova Varta (nasleđena od starog gazde traktora) od 143Ah je već protekle Zime pokazivala znake posustajanja, al' rekoh neka izdrži do naredne Zime i biće dobro, ali nije uspela...
Više puta u toku ovog meseca morao sam ga dopunjavati na punjaču, nivo elektrolita na propisanom, a proverio sam naravno i alternator na traktoru, i on puni sa preko (standardnih) 14V kada su (svi) potrošači ugašeni (koje nikada ni ne palim, jer nema potrebe, svetla i sl.), znači do akumulatora je...
Proizveden je u Junu 2010. tako da je 7 godina star...
Čekaću da punjenje padne na 0A pa ga skinuti s punjača i odneti sutra i ugraditi u traktor pa šta mu Bog da...
Brine me i to što ne smem da prčkam oko čepova, primetiće se da su skidani, pa mi neće garanciju priznati, priznali ih motkom po glavi...
Ovako ga punim ,sa sve čepovima, na sred dvorišta!!!
Neću moći dočekati jutro, koliko me iznervirala ova situacija...
Ako sutra primetim "da ne drži struju", skidam ga i vraćam natrag u radnju!!!
Koji je (čiji) proizvođač "ovaj" Top Start?
Jel zaista 'Talijanski ili mi je trgovac "uvalio" dobrom pričom...
U susednoj radnji, Velko Promet, bili neki Tesla u toj klasi, al jeftiniji, mislim za skoro dve crvene, i neki Ruski (rožnjikave etikete, jbm-li ga), za slične novce, pa rekoh ajd? ovaj skuplji, pošto mi je Baner (bio) nedostižan sa skoro 24 crvene!!!
Izgleda da sam naj..bao, jel'te?
 
Prvi Top Start sam uzeo još 2012 godine takođe 143 Ah kao i tvoj i da kucnem u drvo još radi svoj posao.Nakon toga samo sam njih uzimao i trenutno su mi svi njihovi akumulatori na traktorima pa čak i u autu.Jedan od 100 Ah sam reklamirao nakon godinu dana službe i na moje veliko iznenađenje dali su mi nov što mi se za qrca Kuzmana nije desilo.Svi su kupljeni u prodavnici na bregu i odmah montirani na mašine bez ikakve provere i punjenja.
 
Hvala na brzom odgovoru...
Predlažeš li da tako uradim i ja, da ga sutra ujutru kad odem na posao, ugradim u traktor, "kresnem", i nadam se najboljem?!
 
Kod akumulatora koji nije skinut neposredno sa punjača ni ne možeš očekivati veći napon od tih 12.5V
 
I ja sam 2012 kupio Top Start 100ah 800a za IMT539 na nagovor prodavca, iako sam cvrsto resio da uzmem Vartu! Vozi se i dalje...
 
Nazad
Vrh