Akumulatori

Meni je regler "zaglavio" i prepunjavo bateriju od 100Ah silver horse jedan dan oranja i istjeralo svu kiselinu iz njega. Culo se na pokvarena jaja. Odnesem jednom ovlastenom "serviseru" i nije htjeo prihvatit. Vratim se kuci uspem ga punog vode i kratko spojim. Celije se pomotale i drugi "serviser" ga uzme pod fals i da mi drugi.
 
Rusofilizam na delu :haha:

IMG_20160315_103221.jpg
 
Moram da napisem jedno nesvakidasnje iskustvo koje sam danas doziveo u firmi Viskol u vezi akumulatora,koji je stradao u garanciji,o detaljima ne bih kako je stradao. :osmeh:
Sve u svemu iako nije kupljen kod njih tamo sam otisao gde su me docekali kao da kupujem,a ne da reklamiram,za 2min ispisali papire da odem u magacin po nov bez ikakvih zavrzlama,provera,cekanja...da ne kazem i vredjanja kao kod Auto Belog u Sidu...jos uvek sam pod utiskom.
 
Nemoj se naći uvređen, jel' to taj "kumulator" što si metnuo u Oglase da prodaješ?
Mislim na zamenski, "novi", kanda si tol'ko zadovoljan š njime, kad si rešio da ga "udaš"? :osmeh:
 
Blago rečeno, ne ulivaju mi poverenje ni malo, ni kada ih je radio Farmakom, a pogotovo sad kad ih "ima" nekakav "Viskol"...
Badava im i "pristupačna" cena, poverenje u njihov "proizvod" kod mene, teško će povratiti...
 
Imam problem sa akumlatorom jutros nije imao snage da okrene motor ima unutra kiseline u normalnim granicama. Priključio na punjač oko 8 sati i predveče ajde da isključim kad nije još napunio kad sam priključio punjač kazaljka je bila na oko 5 a predveče na 2, jer obično kad crkne akumlator brzo ga napuni a brzo se i isprazni.
 
Možda je samo bio prazan, napuni ga preko noći, pa probaj ujutru. Sličnu situaciju sam imao pre par godina na Astri, uzrok je bila oksidacija na spoju kabla i kleme na akumulatoru, i akukmulator polako-neprimetno ispražnjen, ja stavio drugi ispravan i napunjen, i za dve-tri nedelje isti slučaj, pa sam po tome provalio kvar.
 
moj komsija kupio tog rusa od akum. kazu mu ovi da rusi kad ga naprave drze na minus 40 7 dana i onda odma na puno opterecenje i kao to im je test ako valja onda je dobar... pa sad ako svaki tako probaju onda prodaju polovne :haha:
 
Nazad
Vrh