Akumulatori

Kupio sam auto 2012, jos imam Energizer od 70 ah, za sad pali kao mina(dizel), auto je od preko a mislim da je i akumulator jel nije bio nov kad sam ga uzeo.
 
Poslednja izmena:
ja imam losa iskustva sa energajzerom. kupim 2011 nov od 100ah ako se ne varam i za mjesec dana crkne. zamijene mi za novi i stavim i njeg i on izdura citava 3 mjeseca. kad sam drugi put otiso da me rijese patnje sumnjali su u auto a auto tada starosti 10 god. dijagnostika i mjerenje su pokazali da je auto uredu u potpunosti. nisu mi vise dali akumulator nego mi vratili kes. odem i kupim vartu koja je tad bila skuplja za 40ak eura. i sa tim akumulatorom sam auto i prodo. sad u mercedesu imam vartu od 72ah staru 3 god i jos ne pokazuje znakove dotrajalosti. muzika malo malo citav dan svira, ponekad svjetla na pola sata i nekoliko puta vadjenje iz auta da se upali traktor komsijin traktor i sl.

PS: sad se kod nas forsira hugel akumulator. motorex najvise.
 
KOje god vozilo da sam kupio, dobio sam ga sa aukumulatorom koji ne uliva poverenje. Najpre kupio fapa 2012. U njemu bila 2 Black Horse (2005. i 20010 godiste) i jedan je crkao te zime jer je bio star 7 godina, ali sam na otpadu nasao takoreci nov (star oko 2 meseca), isto Black Horse. Trenutno sa njima pali kao mina. Sad kad se zavrsi sezona (ima jos malo posla), idu van i na kontrolu. Zatim kupio auto, isto u njemu Somborac 97 ili 100A, 2013. god. i na ovim mrazevima je palio kao mina. Posle kupim kamion a u njemu Pro Atomic akumulatori 2013. god. U njima celije kao nove. Sad dokle ce ici, ne znam. Ja sam mislio da ce me izdati neki (pre svega 1 na fapu), ali hvala Bogu nije:osmeh:
Mislio sam na Viskol.
 
U SAT-u (nisam gledao direktno, čuo od drugih) je bio "test" akumulatora ... Ništa se iz same emisije korisno NE može saznati (može se još namotati jer nije prošlo 72h) već se mora kupiti revija.
Ipak, i uz sve podatke, test je PRE svega test ispravnosti akumulatora ... male razlike u naponu prilikom velikog opterećenja (45% cca struje) nisu od nekog većeg značaja (za poređenje). Slično i Bosch "skalamerija" (instrument) koja radi na principu merenja impedance (ali ne i spektra) ... može samo da utvrdi ispravnost akumulatora (i dopunjenost, donekle) a ne da uporedi kvalitet.
Veći rezultati CCA (bar u emisiji tako rečeno) na sobnoj temp. NISU dokaz (posebnog) kvaliteta, jer se CCA ionako daje za niske temperature (samo ime kaže).
Dakle, korišćeni su profesionalni ALI servisni uređaji ... nije previše ni stručno a još manje naučno. Koliko će koji trajati, to nisu ni pokušavali da utvrde (a i nisu imali ni čime niti su znali kako).
Više je zanimljivo nego korisno.
 
Sto se tice akumulatora na ovim minusima Ursusa pale dva komada jedan na njemu od proatomik 97 ah cetvrta godina i pomocni od ferdze isto od 97 ah sesta godina, Ursus 355 pali kao i leti bez vruce vode ima u njemu antifriza a ferguson 533 sa ovim sto je pomocni nemoze ni da zaverlgla cini mi se ni grejac da se aktivira, za njega je pomocni bio Optima iz fokusa on je 38 ah i pali ferdzu kao od sale i to preko kablova. Optima je kod mene druga godina kupio sam za fokusa 1*8 dizel, tada je u radnji pokazivo da ima oko 900A. Ja preporucujem Optimu, jedino neznam koliko ce da traje .. neki sto koriste kaze da izgura oko 8 godina ali to sve zavisi od vise faktora naravno..
 
Juce sam cuo na radiu oglas za neke Ruske akumulatore. Daju garanciju 40 meseci na njih:sta:
Ako su bas oni iz Rusije sto pale i njihova vozila na -20 i nize, ne bi prezalio i da su skuplji.
Zna li neko nesto o tome?
 
Reklamiraju se Akom akumulatori. Proizvode se u Toljatiju, gde je i Avtovaz (Lada) koji snabdevaju akumulatorima.

http://www.akom.su/

Link sa cenama
TMC je samo distributer AKOM akumulatora na teritoriji Rusije,akumulatori nisu rosijske proizvodnje,uvozni su a TMC-Rusija je samo trgovinska firma.Ali su sigurno OK.

Inace Lada-VAZ je u svoja vozila ugradjivala u prvu ugradnju akumulatore Black Horse ali se to nekom nije svidjalo.
 
Ugradjivali su Black Horse dok je isti imao neki kvalitet. Kada su poceli da im podvaljuju sa pola celiji i sa neformiranim izvodima, prestali su da saradjuju.
 
Nazad
Vrh