Akumulatori

Tek sada sam video temu o akumulatorima,i mislim da nije kasno nešto dodati .

1.Vama trebaju Aku. za STARTOVANJE DIZEL ILI BENZINSKIH MOTORA(postoje Aku. i za druge namene)
2.Električna instalacija i oprema koja radi na jednosmernu struju MORA da se redovno i pažljivi proverava i održava.
Da li će te to raditi sami ili će neko drugi da vam to radi odlučite sami.Od opreme vam treba dobar digitalni Uni-mer instrument,Strujna klešta,Bometar,10 halogenih sijalica vezanih PARALELNO,neko sredstvo za čišćenje električnih kontakata,kablovi preseka :3,5 mm2 do 10 mm2,dužine po potrebi.
Da saznate kakav vam je Aku.uradite sledeće Instrumenat stavite na merenje jednosmernog napona
Na kleme Aku. pričvrstite i kablove paralelno vezanih halogenki i merite napon na Aku. Ako u roku od DVA minuta napon ne padne ispod 12V imate dobar Aku.Posle ovog merenja Aku. dopuniti.
3.Bometrom se ispituje gustina elektrolita nu Aku. po tablici uputstva.
4.Akumulator se puni PUNJAČEM ZA AKUMULATORE,i to JEDNOM DESETINOM NAZIVNE STRUJE AKU. 14 SATI
Ako radite drugačije vek mu se skraćuje.
5.UTOPLJAVANJE:Napravite kutiju od STIRODURA od 3-4 sm debljine i uvucite Aku. u nju,neka ima mali odušak fi10mm.Ovako utopljenom neće mu smetati mraz(svaki stepen ispod nule uzima 20% kapaciteta Aku.pa sad vidite)
a neće mu smetati ni vrućina.
6. S vremena na vreme proveriti nivo i gustinu tečnosti i po potrebi doliti demineralizovanu vodu
7.ANLASER držati uredno čist i s vremena na vreme proveriti četkice a kolektor očistiti i obrisati.Dotrajale četkice zameniti novim.Spojevi ne smeju biti korodirani niti oksidisani.
Za sada toliko kasno je.
 
samo da iznesem jedno svoje mišljenje.ovih dana sam ispitivao kvalitet demineralizovane vode:preko 90%tih voda nezadovoljava kvalitet.propuštaju naime struju kroz sebe a to nesme biti,tako da tvrdim,u velikom br.slučajeva akomulatori(klasični)stradavaju usled dosipanja neodgovaarjuće vode u njih.i ja sam se zaprepastio ali nažalost kod nas se sve može prodavati a kontrole proizvoda nema.SRAMOTA
 
pa vidi samo sam naišao na jednu koja zadovoljava i dalje nisam isprobavao-to je tehnoCar,Beograd,verujem da je kruševačka i šabačka dobra,to us firme gde iole ima kontrole.ove što nisu valjale nemam više boca pobacao sam al jedna je bila znam iz pančeva,dve iz beograda i jedna neznam tačno nisam zagledao.uglavnom,mislim da pravu destiolvanu vodu rteba kupovati u Apoteci-aok oni zajebu e onda........izvinjavam se nešto em komp.zeza(tastatura)pa nekuca dobro-usporeno.pa mi rbka slova
 
Emna prolbema za tastarutu :haha:.Ne kvalitetnu destilovanu sam primetio pri razblazivanju rakije. Pojavlju se kao neke "bale" posle mesanja.Ljudi koji se cesce bave time su mi preporucili demi vodu "Pompa".Sa njom nije bilo problema pa pretpostavljam da je "cista"
 
Šta mislite o ovim akumulatorima?
To su akumulatori sa spiralnim ćelijama bez tečnosti.

2ll1w8m.gif
2r2u1yf.gif


Jedan čovek iz susednog sela mi je rekao da se on od kad je kupio prvi takav akumulator oduševio i sad ima iste na svima mašinama, čak i na kolima.
 
Kvalitet-DA;cena bezobrazno skupa s obzirom na samo dve godine garancije, i oni se kvare i crkavaju kao i svi drugi
 
Reklamiraju ih da su daleko dugotrajniji nego standardni i da sa takvim akumulatorom traktor bolje pali nego sa standardnim od 140 Ah jer ima jako veliku startnu snagu i na niskim temperaturama... :sta: Nisam imao prilike da vidim kako pali traktor sa tim akumulatorom.
 
Imam dva akumulatora OPTIMA RED TOP,
21lluty.gif
koristim ih tri godine i za sada sam prezadovoljan sa njima. Koristim ih na kombajnu i na traktorima i sto se tice paljenja sa ovim akumulatorima moze duze da se vergla a da ne izgube snagu i tacno je da su manje osetljivi na hladnocu od klasicnih. Osetljivi su na napon punjenja alternatora pa se mora cesce raditi provera ovakvom spravom
2pshlxl.gif
koja se dobija uz akumulator.
 
Nazad
Vrh