Akumulatori

Sigurno dobri. Samo cifra je malo žestoka... Ako se dobro sećam u jednoj subotičkoj prodavnici delova Exide od 14x ah je koštao oko 13.500-14.000din...
 
E to je taj! Mogu sutra da proverim tačnu cifru ali mislim da je onako kako sam napisao. A da vredi uzeti vredi!
 
Uz malo peripetija prihvacena reklamacija PRO ATOMIC-a od 110Ah. Prvi put nosen u servis i vracen nazad uz ubedjivanje servisera da je ispravan iako mu je struja bila 10 V..Ukratko danas je kupovina svakog akumulatora veliki rizik, cim dodje do kvara na sve nacine gledaju da ti odbiju reklamaciju. Na taj nacin te primora da kupis nov i posle ispocetka. Ni bolji brendovi nisu bez kvara, mogu da zamislim one jeftinije.
 
Vredi li uzeti iz ove radnje? http://www.akumulator-shop.rs/kateg.../exide-professional-eg1403-12v-140ah-detaljno cena je 16500din dok je isti takav u Andreji Temerin oko 22000? u cemu je razlika onda?

Evo ti informacija iz prve ruke. Prosle godine sam negde u ovo vreme uzeo taj akumulator, samo sto me je izasao negde oko 12000 din sa popustom uz stari akumulator. Kupljen je u Battery centru u Kraljevu. Garancija je 25 meseci. Akumulator ima dosta snage. A posle godinu dana koriscenja nema znakova zamora. Za cenu koliko sam platio je i vise nego odlican. Mislim da neces pogresiti ako ga kupis. Evo jedne slike sa dopunjavanja pre lagerovanja kada je odradio sezonu.


14122014157.jpg
 
Moj exide je crkao posle 2,5 godine,umro pred sam kraj zivota.Nema tu pravila za akumulator,evo imam Blek Hors koji ima 4 godine radi kao sat na autu dizelu,Vartu 70 Ah punih 8 godina,Vartu 74Ah punih 5 godina,Tesle su pocrkale u garantnom roku a evo i sad je crkao Bosch 95Ah glanc nov,star 15 dana,kad mi je izgoreo anlaser na traktoru i on umro momentalno,probao da napunim i slabo okrece,nema snage.Samo sam puko pare bezveze.
 
Moj exide za mesec dana puni 3 godine, i vidi se da to nije to vise, odnosno kako je ujedao kao nov kada se zavergla, mada samo nek potraje sto duze...
 
ENERGY PLUS kupljen 18.04.2014. Na autu punjenje odlicno,nigde ne vuce struju. Jutros ne daje znake zivota.Od ovog akumulatora BEZITE sto dalje,nikako i nikome ga ne bih preporucio.Sutra ga saljem ako bude nekih primedbi imace posla i za inspekciju.
 
Ima radio.Nije on jutros crkao primetio sam da ne drzi struju vec 15-20 dana.Jutros ni da zavergla.
 
Ne "vuce" nesto (napr. radio) struju? ((Pitam zato jer sam imao slucaj da je to bio problem, skoda felicija 1.3 benzinac je bilo u pitanju)).
 
Kod drugara je skoro ubacen Monbat akumulator u astru 1,7d . Bogami skoro nisam video akumulator koji ovoliko trpi grejanja i verglanja zaredom.Od 75ah ali gledajuci po mojem Fiam ovaj ima snage bar 5 puta vise. Za sada sam bas prijatno iznenadjen kvalitetom a dokle ce videcemo. Ranije sam imao Monbat dva akumulatora i nisu bili nesto narocito ali to je izgleda neki skartovi ili su predugo stajali u radnji pa su vecinom reklamirani. Ali to je bilo pre vise od 10god dok ovo sad me bas iznenadilo snagom.
 
Zna li neko kakvi su optima akumulatori sa spiralnim celijama ? Daju garanciju 40mes a akumulator od 55ah moze pokretati kombajske motore kako prodavac kaze,sta mislite o tome ?
 
Imo sam ja crveni optimin akumulator od 55 Ah al tad nisam znao uopste sta posjedujem. Palio mi je ljeti zetor od 4154ccm na pola kljuca a zimi je verglo i po 2 minute al upali na kraju. Nikad ama bas nikad taj akumulator nije zakazo iako mi je odos polovan. Ne znajuci kakvo bogastvo od akumulatora imam (250 eura u Bosni) otiso mi je uz kombi koji sam prodao jer je on bio akumulator koji se prenoso i palio sve redom dok su ostali zakazivali u garantnom roku. Cijena jeste velika u odnosu na druge akumulatore al sam siguran da taj akumulator na kombaju bude 10 godina a na traktoru 5 al sigurno. I da nevjerovatno je bilo kako mali akumulator moze biti tezak :cvetic:
 
Nazad
Vrh