Akumulatori

@zeljko
Na prolece ce paliti kad nudu toplija jutra. Kapacitivnost mu je zimi najmanja usled niskih temperatura. Do jeseni sledece si miran po meni.
 
Kolege i moj bosch 100ampera polako me izdaje posle sedme godine eksploatacija,prvo paljenje ideo pomoću kablova a u toku dana pali bez problema,tako da mislim da na proleće ću morati kupiti drugi. Šta vi preporučujete varta,bosch,exide ili energizer?

Ja imam jako pozitivna iskustva sa energizerima. A potpisujem i Boceticev stav.
 
Komsija letos kupio nekog bosha za auto, a pre neki dan vec ga odneo na reklamaciju, i sad ceka.
 
Prvi put vidim ovako nešto u akumlator.


Auto je kod mene od 2007 a akumulator nisam menjao.Da li je ovo oznaka kada je proizveden?





Nije skroz izdao ali jutarnji start je sve teži.
Kupio sam Fiam 75 A ,koji ima 40 meseci garanciju.
 
Ova sonda odnosno oko na koje možeš da vidiš u kakvom je stanju akumulator. Ako je zelene boje znači dobar je. Mislim da bude bezbojan kad je akumulator prazan.
 
To oko ne znači ništa.Imam jedan Vartin akumulator kome je okce zeleno a sam akumulator nije ni za šta jer je ispustio dušu u prevodu mrtav.Rašo marka je Fiam,napisao je čovek.
 
Ne bih menjao Vartu da ne dolazi zima.Posle prvog jutarnjeg paljenja ,koje je otežano,kasnije pali bez problema.
 
To oko ne znači ništa.Imam jedan Vartin akumulator kome je okce zeleno a sam akumulator nije ni za šta jer je ispustio dušu u prevodu mrtav.

Baš tako. Ne znači mnogo (i ne može se pouzdati u nju). Jeste dobro zamišljeno (jeftino a na osnovu najboljeg pokazatelja, gustine elektrolita) ali ume da otkaže i (preko svega) pokazuje stanje samo jedne ćelije ... ostalih 5 mogu biti mrtve a i dalje da bude zeleno (dovoljno je i jedan da cikne a da nije baš ona sa oznakama, kuglicama). Obično je zeleno-žuto -crveno, mada u prostijoj varijanti zeleno-žuto-bezbojno ili samo zeleno-bezbojno.

I koga interesuju detalji:
http://akumulatori-desulfatizatori.blogspot.com/2014/04/magicno-oko-lampica-sta-god-da-je-to-je.html
 
Prvi put vidim ovako nešto u akumlator.


Auto je kod mene od 2007 a akumulator nisam menjao.Da li je ovo oznaka kada je proizveden?





Nije skroz izdao ali jutarnji start je sve teži.
Kupio sam Fiam 75 A ,koji ima 40 meseci garanciju.
Ja sam ovakav akumulator, samo jaci 100 ili 110A kupio na otpadu na kilo. Kako je gornji deo kleme ostecen, ne vidi se datum proizvodnje ali akumulator vitla alnaser kao lud.
Mislim da je to bila fabricka ugradnja u Audija i Volkswagena
 
Kupio sam sad u vrsidbi kukuruza neki power max akumulator, crkao na kombajnu i prvo sto sam nasao sam pazario , sad kad sam skidao akumulator , primetio sam da su se cepovi malo "naduvali" , vidi se da su ispupceni ispod nalepnica (a nisu bili ) i neka fleka >>

ak1_zpsa130dc2a.jpg


Da li neko zna zbog cega je doslo do ovoga i da li da ga reklamiram mozda sad preko zime ili da ga koristim tako ?
 
Kanački tu reklamacije nema.Koristi ga dokle god budeš mogao i dokle bude trajao jer će u servisu svu krivicu svaliti na tebe.Isti slučaj sa Pro Atomic akumulatorom kod mene.Naduvao se i nema teorije da ti priznaju bilo šta.
 
@kančki, to naduvavanje će najverovatnije biti zbog prepunjavanja alternatora, obavezno to popravi, jer ti bilo koji akumulator neće trajati dugo.
 
Nazad
Vrh