Akumulatori

Piše na njima "Made in Germany " to zasigurno znači da je proizvedeno u NJemačkoj , za razliku kad iza naziva firme piše samo Germany , to neznači ništa . Dabome mnogo stvari Švabe uvezu iz nekih drugih krajeva pa onda samo dovrše , što može biti i sintica i onda nalijepe made in germany. Što kaže kolega vrijeme će pokazati.
 
Nije utisnut nego je na naljepnici , ali nije falsifikat ako na to misliš ,jer je uvezen iz Njemačke , to sigurno .Osim toga da neko pravi falš koda je problem i da je utisnuto nešto.
 
MA ne pitam zbog toga, neko kod mene cim pomenes Nemce(zna se sta mislim o njima) odmah svi misle najbolje, zategnuto utisnuto itd,... Sa njima je milina raditi, a jbg na pogresnoj strani su u odnosu na nas, oni pokoravaju ekonomski, a mi radimo za njih! Hvala na informaciji drugar :)
 
"...a jbg na pogresnoj strani su u odnosu na nas...", ili smo mi na pogresnoj strani... :haha:
Jugi, ti stalno sa ovim nemcima... Jel' si bio gastarbajter ili sta? Mani nemce i :off_topic:-e... Ujedno i ja se izvinjavam za ovaj :off_topic:
 
Stalno brate mili, igram call of duty sa njima skoro svaki dan kada imam vremena nekad prodje i mesec dana kada smo u poslu pa opet igram :osmeh: Nisam gastra ili vec sta si napisao, dugacka rec i komplikovana za pisanje, ali ako pitas jesam li bio van zemlje, odgovor je Nou Njet nikako!
 
http://www.schneider.hr/startni-akumulatori/. prave ih u Madjarskoj. Ima li ih kod nas i gde? Inace cene su bas povoljne

Povoljne cene. Trebalo bi da su (bar) solidni. Schneider je veliki prozvoč elektro opreme i elektronike uz niske cene (dobar odnos kvalitet/cena).
Mislim da je tako i sa akumulotorima. Ipak, ovako niske cene impliciraju tanje ploče (manje materijala) ili tako nešto, što znači: garancija + pola sezone (eventualno nešto više). Doduše svi jeftiniji brendovi su sada takvi a oni skuplji su garancija + 1,5 sezona (ili isto kao prethodno uz dužu garanciju, preko 3 god.). I to je to. JCi drži 60% tržišta i praktično je monopolista pa se i oni malobrojni nezavisni prilagođavaju tome.

- - - - - - - - - -

Danas kolega kupio nov Duracelov akumulator od 55A za cirka 7000 din, 3 godine garancije,

Duracell je veliki (jak) brend u oblasti primarnih EHI i (bar je bio, pričalo se o prodaji) u okviru koncerna Ashland (kao i npr. Valvoline).
Kao takav (slično Castrol-u) uvek ima visoke cene na tržištu ali i visoke standarde. Dakle, kvalitet je izvestan ali po natprosečnoj i ne uvek isplativoj ceni.
Ove akumulatore (bar je bilo 2013. ne znam šta se sad događa) pravi austrijski Banner. Tehnologija je (dakle) ista i verovatno isti ili sličan kvalitet (možda neka mala razlika zato što je cenovna razlika takva da ne bude konkurentnosti sa sopstvenim Brend-om, ali u svakom slučaju je povoljnija kupovina Banner akumulatora).
Nije nemoguće da će iste (ako već nije tako) praviti Exide ili (čak, mada manje verovatno) JCi. Uvek je to vrlo dobar kvalitet ali je uvek u cenu uračunat trošak brendinga (reklame kao najvidljiviji ali i šire od toga).
 
Чудо од акумулатора....
20141006083741.jpg
 
Vala baš.
Zanenio ga je EM1000. Jedna napomena: 900 (1000)A, "CCA" je dato za 0 cel. (da budemo pošteni do kraja), mada je 800A po EN (na -18°C) za 50Ah ionako (prosto) neverovatno i nedostižno za klasične konstrukcije. Ovo je AGM ali i u toj klasi natprosečno.
I pored 50Ah može da menja sve do 100Ah, baš zbog startne struje (grubo rečeno sličan je "klasičnim" od 88 ili 97Ah).
"Like" što bi rekla omladina. Ipak, zaista je pitanje isplativosti jer mu je cena zaista visoka. Ko ima česte probleme sa akumulatorima (a da nije zbog instalacije, npr. crkavanje par meseci po isteku garancije ili u garanciji koju nije ostvario) može lako da nađe računicu.
 
Произведен је пре 5 година, код нас је преживео пар пута тортуру, приликом луфтирања дизни на комбајну, затим на колима. Задњи пут пре неки дан када ми је комбајн мојом непажњом остао без горива, а да не би уништио ове наше акумулаторе из суботице, скокнуо сам до куће и скинуо са мерџе овај акумулатор. Комшија се запрепастио када је видео како ово чудо ради приликом луфтирања дизни а да не губи замах и да врти мотор без икаквог штуцања и слабљења и то после дужег временског периода. По доласку кући, ставих га на исправљач да га малко допуним и ко нов беше после сат и нешто више попуне....

Цена му је па виша него просечна, бем ли га коштао је ако се сећам око 220 евра, али мислим да вреди сваку пару...
 
Ексајд је стварно чудо од акумулатора.Већ сам писао да код мене тера већ преко 10 година и још ко зна колико ће.Али ево мог поновног проблема са Блек Хорс чувеном марком.Прошле године сам рекламирао акумулатор,прихватили су јер му је отишла једна ћелија,ваљда.Сад ево опет,пошто сам добио нови,неће ни мало да држи струју.Изјутра нема шансе да стартујем ИМТ539.Ма неће ни да окрене.Значи не могу да верујем да по други пут морам да рекламирам.Ово је БРУКА И СРАМОТА.
Прошле године сам звао њихову службу у фабрици и разговарао са неком женом,јако нељубазна,и она ми каже:Шта се ви буните па сада сви праве акумулаторе који трају колико и гаранција и можда нешто мало више.
Катастрофа!
 
Ma ta firma vise i nema proizvodnju i radnici ne primaju plate.Skupljaju stare akumulatore po srbiji i lepe nove nalepnice i onda njih uvaljuju kao zamenu.Tako da od tog imena i nekadasnjeg kvaliteta nema nista,duplo golo.
 
Upravo tako!
http://akumulatori-desulfatizatori.blogspot.com/2014/10/upozorenje-potrosacima-oprez-pri.html

Ovo je jedna od najgorih privatizacija jedne od boljih firmi. Najgore je što su zaista veći deo izvozili i imali tržište više desetina zemalja. A sada je kao nikad, važniji plasman od svega ostalog ... naravno dok god je proizvodnja bar solidna ... tu su i pukli. Sad koliko drži - to je. Čim firma dođe da ne može da plaća radnike to je gore i od stečaja i bankrota (praktično isto), a ovde je i jedno i drugo.
Dakle, ne kupujte, ako ste kupili ... slaba vajda da ćete ostvariti reklamaciju ... i ako ostvarite, u 90% ćete proći kao što je navedeno (dobiti akumulator koji će tek par meseci držati, do prvog mraza).
 
Kolege i moj bosch 100ampera polako me izdaje posle sedme godine eksploatacija,prvo paljenje ideo pomoću kablova a u toku dana pali bez problema,tako da mislim da na proleće ću morati kupiti drugi. Šta vi preporučujete varta,bosch,exide ili energizer?
 
Nazad
Vrh