Akumulatori

Naravno da je bolje staviti veći razlika u novcu nije neka , a može da dosta duže traje .
 
@dukej
Pa zar 577 nema akumulator od 97Ah,moj drug je imao stari tip 577 akumulator je bio od 97Ah.Ti onda imas 150Ah na tvojoj 560.Da li originalno idu ta dva akumulatora ili koji ide originalno na njega.
 
Po meni mnogi su u zabludi kada samo obracaju paznju pri kupovini na AH , mnogo je bitnije koliko taj akumulator ima jedinica hladnog starta .Primera radi mi u firmi prodajemo 100 ah - 950 a ( tudor) i 100ah - 830a ( White horse ) dok Black Hors ima jos manju snagu hladnog starta . Naravno uvek su na ceni ( vecoj ) akumulatori gde je izmedju AH i A manja razlika i duze ce trajati .
 
North ARMY je napisao(la):
ja imam sa zelatinom u skuteru pa me zanima kako ga spremiti za zimu ??
nemozes ga nikako spremati za zimu on se ne dira tj. on se ne odrzava dok radi radi kad crkne kupuj drugi i to je to

Edited by N.A. Mityoo i Spajki postovi su vam obrisani,ne pravite namerne off topic-e i uzobiljite se!
 
Rastislav je napisao(la):
@dukej
Pa zar 577 nema akumulator od 97Ah,moj drug je imao stari tip 577 akumulator je bio od 97Ah.Ti onda imas 150Ah na tvojoj 560.Da li originalno idu ta dva akumulatora ili koji ide originalno na njega.

Izvini, tek sad sam primetio tvoje pitanje.
Po knjizi ide jedan od 135 Ah.
Ali ja sam traktor kupio polovan i ta kombinacija (2 x 75 Ah) je već bila u njemu. Izgleda da je stari gazda to tako namestio, ja nisam do dan danas te akumulatore dirao i tek sad kad je zahladilo pokazuju da ću na proleće morati kupovati nove. Srećom, motor je ok i pali lako već na drugom "mnjau", dok akumulatori teško da bi izdržali četvrto "mnjau". ("mnjau" :D - to sam ja tako nazvao ono stanje verglanja loših akumulatora, kad u stvari ni nema verglanja i jedva na mahove da pokrenu zamajac.) To je tako ujutro, kad je hladno a traktor nije radio prethodnih dana. No, kad se razbije ulje i alternator malo dopuni akumulatore opet normalno zavergla i pali na zub. Ovo malo što mi je ostalo da uzorem će izdržati ovako, ali zimu neće sigurno i na proleće moram uzeti nove.
 
uzmi jedan veci akumulator i nemas brige . Ja sam zimus zamenio akumulatore u rusu kupio sam 2 od 97 ah a jedan stari sam dao mom stricu za 560 evo 8 meseci ga pali na njega ,problem je ako stoji 2 -3 dana da ne radi onda se skroz isprazni i mora da se dopunjava da bi upalio . a inace kad radi prethodni dan ili taj dan pali bez problema
 
@dukej
I ja bi ti savetovo da uzmes jedan veci nego dva manja.Kad ti jedan od ta dva manja otkaze, onda brzo unisti i ovaj koji je bio dobar.Pregledaj ti te akumulatore od 75Ah mozda jedan jos valja pa ga mozes staviti u kola ili za nesto drugo iskoristiti.
 
Mislim da im je 8 sezona koliko su kod mene odradili sasvim dovoljno i da na proleće idu na prvi tamić ili špediter koji prođe ulicom i iz kog se čuje "kumulatoriiii". :D

A što se tiče da li jedan veliki ili dva mala, i ja mislim da je bolje jedan, ako ništa drugo, ono bar zbog veće udarne (startne) struje i manje klemni.
 
ja sam na rakovici imao 2 i jednom prilikom sam menjao filter za gorivo a bilo malo vazduha unutra , i zaverglao 5 puta i ni da mrdne alanser , i sta ces dopunjuj a oni nista ,ama bas nista ni da pomere (bili neki bugarski :zli:) i ja kupio black horse kod mene je ekstra radilo a mislim da i kod tog coveka ok radi da nije menjao ima tome vec 2 godine sigurno
Post je spojen: [time]1258123414[/time]
_________________________________________________
dukej je napisao(la):
Mislim da im je 8 sezona koliko su kod mene odradili sasvim dovoljno i da na proleće idu na prvi tamić ili špediter koji prođe ulicom i iz kog se čuje "kumulatoriiii". :D

A što se tiče da li jedan veliki ili dva mala, i ja mislim da je bolje jedan, ako ništa drugo, ono bar zbog veće udarne (startne) struje i manje klemni.
8 godina je i vise nego dovoljno . Ako imas dobar motor alanser ima da pali ko mina
 
nije izvodljivo, jer ako je AKU sam onda mora da ima punjenje 12V . meni su predlagali da kupim 12V alanser i da uzmem jedan veliki aku (za rusa) i da tako resim jednom zauvek problem sa punjenjem
 
abro je napisao(la):
abro je napisao(la):
Dali je to izvodljivo ako je alanser od 24V ? :sta:
Ako JE 24V
Da li ti samo anlaser radi na 24V ili ti su i svi instrumenti na 24V.Ako nisu onda samo kupis anlaser na 12V i jedan veci akumulator...napr.143Ah ili veci.Ako su ti instrumenti na 12V onda ti i alternator puni na 12 tj 14V dakle s tim nemas brige.(pogledaj za svaki slucaj mislim da treba da pise na regleru na koliko puni volti)
 
@rastislav
Nemam ja problem. Pitanje sam postavio sa razlogom da prilikom savetovanja "dali jedan ili dva akmulatora"obratite paznju i na tu stavku. :cao:
 
Nazad
Vrh