Akumulatori

Meni isto rikno blek hors (namerno mala slova),143ah taman isteko garantni rok:udri: stavio sam od Zmaja do zetve ce se kupiti novi, ali koji ? Boga pitaj
 
vidim ja da ce trebati popisati akumulatore , koju strukturu koriste ,napraviti spisak koji je koji i onda krenuti u potragu,drugacije ne vedi...ovi sto prodaju veze ti nemaju. KRISTAL kolko je potrajao 2god da znam da se pripremim za jos jedan:osmeh:
 
Trajao je 27 meseci a garantni rok je bio 24.Odrzavan redovno ,zimi unet u radionicu ma sve sta da ti pricam, kada je fabricki los.
 
Hvala Vam na konkretnom odgovoru! Sad mi je otprilike sve jasno osim ove jedne rečenice iz citata. Ako je loš, kako je onda najisplativiji? (Po daljem tekstu ne sledi da je loš.) Da li je reč o lapsusu? (Taj akumulator mi je postao još privlačniji kad sam čuo da postoji i servis u mom mestu..)

Lapsus u (brzom) kucanju. Hteo sam reći da mi se čini da "Rus" NIJE LOŠ (ne da je loš), iako možda nije vrhunski (po toj ceni bi bilo i previše).
Izvinite još jednom zbog ovog.
Pozdrav!
 
Black Horse nije Ca tehnologija, to je White Horse.
Jednostavno (kao i većina) "ciga hvali svoga konja" (crnog).
Inače, BH je nekad bio solidna marka pa jedva dobra pa sad i nikakva. Malo su bolje radili za neka strana tržišta ali kod nas su išle lošije serije.
Teško je reći šta tu ne valja ali je verovatno bilo štednje na materijalu (tanje ploče) ili tako nešto.
Jednostavno izuzetno je veliki procenat loših akumulatora i udeo nezadovoljnih je veći kod dizel motora (jasno da je problem u kvalitetu).
Šteta, pre privatizacije su imali serije gde su ljudi menjali iste na 10 godina. Bilo pa prošlo.

- - - - - - - - - -

Crni humor (za "crnog konja"): Dobro su ga proračunali! (samo 3 meseca prebačaja garancije, da je više omanuli bi).
Izvinjavam se, ne bih da Vam stajem na muku ali vi ste samo jedan od mnogih koji su ovo doživeli, a zaključak se sam nameće.

- - - - - - - - - -

Više kljuse nego konj.
Da li je najgori, ne znam, ali jedan od lošijih jeste.
Velika šteta, uvek sam smatrao da je dobar domaći proizvod vredan kupovine a ovaj je bio ali više nije (kako je već navedeno gore).

- - - - - - - - - -

Има ли код вас Тесла Брчко акумулатора..Члан Сталкер може рећи нешто више о њима..Моје мишљење је да су веома добри а ценовно повољни.да не говорим о предратном квалитету.


Predratni kvalitet je bio ... znamo svi: IZUZETAN.

Bio je dobar i pre 5, 6 ili 10god. (da ponovim sopstven primer, fabrički ugrađen u zastavu (skala) treje već 8,5 god. i ne posustaje, pali na pola ključa i slično, pregurah 8 puta zimu i nikad do akumulatora; ipak, nije baš u stanju kakav je bio, od 36Ah tu nije ostalo više od 25Ah, i od 300A startne struje 200A ali i dalje radi).

Šta se sada događa, nemam informacije pa ne bih da nagađam.
 
onda taj black shit nek kosta tri crvene menjas ga na 2 god i znas na cemu si. to mu dodje kao da si kupio jedan redovan na 5-6god u rangu od 11000-12000din.
 
Сталкер само ћу рећи да имам на камиону један од 180 ам и два мала,овај на камиону гура 4 годину,на аутима су по 2 већ...сани њих купујем,кад купујем одем у фабрику и дам стари и доплатим за нове..
 
Dobra računica!
(bukvalno vredi i 4 crvene, ali može i da ne dogura do 2 god. a čak i ako ga zamene, košta živaca)

P.S.
Imalo bi svojih prednosti (tačno možeš da planiraš zamenu, sa boljim nikad ne znaš hoće li trajati 3, 4 ili 5-6 godina).
 
Kupio sam danas dva akumulatora Mustang 100D 100Ah 800A 9000 din/kom, proizvodnja Istok Kursk Rusija. Za njih sam se odlučio jer su najjeftiniji. Čim sam ih doneo kući odvrnuo sam čepove da proverim količinu elektrolita, i stavio ih na punjač da se dopune. Ukoliko bude nekih problema u eksploataciji - napisaću na forumu...

Na garantnom listu piše: "Mustang akumulator je u tehnologiji Ca/Ca-ekspander, ili kalcijumska baterija otvorenog sistema, koja je praktična kako za stariji, tako i za program novije generacije vozila sa manjim obimom elektropotrošača."


click image upload


screen shot windows 7


image hosting site over 5mb
 
U zdravlje da ih koristiš (bar duplu garanciju).
I definitivno su "hibridni" (Ca/Sb/Ca) što je o.k. (ne treba često dosipavati vodu, provera pred zimu u proleće i bar jednom u toku leta).
Za te pare, deluje kao vrlo dobra kupovina (da li će biti i odlična, pokazaće vreme).
 
Neka je sa srecom da potraju sto duze .Gde si ih uzeo, da li ima servis za njih u blizini? Koliki im je garantni rok?
 
Hvala svima na lepim željama, a posebno hvala @stalker-u na stručnim objašnjenjima!

Akumulatore sam kupio u Bubamari, garancija je 2 godine a najbliži servis je u Vrbasu. Meni su uvoznici rekli da ima servis i u Srbobranu, međutim kod nas je servis samo za Energizer dok za Mustanga nije (a oba uvozi ista firma).
 
Inače, dobar putokaz (ali ne i isključiv) pri kupovini akumulatora može biti i članstvo proizvođača u Eurobat-u.
(ne bih ulazio u detalje, zašto i kako, kao i o samoj asocijaciji, to imate na sajtu koga zanima).

Link je:
http://www.eurobat.org/members

Naravno, šta sa Exide-om i JCi-em koji imaju više (pa i desetak) brendova?
Držati se onih vodećih (Exide i Tudor) i (Varta, Bosch i Energizer).

Naravno ne znači da i Rusi nemaju dobre akumulatorske baterije, naročito one klasične (kao što je bilo u slučaju Dukej-a).
Ipak, modernija proizvodnja (i tehnologija) je na "Zapadnoj strani" (Evrope).

P.S.
Donekle je tako i za maziva (članstvo u ATIEL organizaciji) ali u manjoj meri. To bi bilo (za maziva) previše rigidno jer bi ostali na 20-tak najvećih proizvođača a bar toliko još zaslužuje pažnju. Ipak, dobro je znati i to. Ovde je problem da manja (srednje velika) kompanija uđe u tu organizaciju (i finansijski i organizaciono) pa to što neka kompanija nije član ne znači da ima loša maziva ALI od onih koje jesu članice tako nešto "još manje" znači, tj. njihova ulja su sigurno dobra.
http://www.atiel.org/about-us/our-members
 
Popucali mi novi akumulatori /5 meseci stari/ palio celu zimu punjenje bilo 16 V serviser kaze da je do toga , zamenuo regler sada punjenje 13,6 V nece da pali ali kiselina ne isparava ali dzabe to kad nece da pali i sada su hladni a pre uvek bili topli. Da li treba vece punjenje. Akumulatori su neki bugarski valda predhodni palili 7 godina i ostali suvi a ja kupum iste pocetkom novembra pukli pred novu godinu, i palili do skora dok nismo zamenili regler. Sta je lek. Hvala.
 
Popucali mi novi akumulatori /5 meseci stari/ palio celu zimu punjenje bilo 16 V serviser kaze da je do toga , zamenuo regler sada punjenje 13,6 V nece da pali ali kiselina ne isparava ali dzabe to kad nece da pali i sada su hladni a pre uvek bili topli. Da li treba vece punjenje. Akumulatori su neki bugarski valda predhodni palili 7 godina i ostali suvi a ja kupum iste pocetkom novembra pukli pred novu godinu, i palili do skora dok nismo zamenili regler. Sta je lek. Hvala.

mislim da nema spasa. mi smo tako prosli sa kombajnom. regler prepunio. regler kosta 300-500 din, a taj akkumulator je kostao 26500... i prc. mislim da i kod tebe tako. to je problem sto je regler dozvolio prepunjenje akkumulatora - ali bolje sacekas strucnjake (napr. nas zaslusan clan stalker ti moze strucnije da obrazlozi o cemu se radi).
 
Ja i sada kad vratim stari regler on p ali ali isparava kiselina, i kupio drugi odnosno vec treci on isto ima slabo punjenje i opet ne pali . Koji ili ciji regler da kupim dabi imao 14,5 V punjenje ili da uzmem kompletan alternator na otpadu od yuga za te pare sto sam dosad dao,.
 
Definitivno je do reglera. Tih 16V je mnogo za bilo koji olovni akumulator (doduše Ca-Ca ne bi tako brzo "crkli"). To dovodi do izdvajanja vodonika i potencijalno pucanja kućišta (ako sam dobro razumeo to se baš i desilo) i pored otvora za izdvajanje gasova (kod Ca-Ca i naročito VRLI je to zaista manji problem).
Sad, šta je tu je, bez dobrog reglera (sa cca. 14,5V) nećete rešiti problem (sa 13,6V ne možete isti napuniti, ni dopuniti ljudski).
Koji regler (i da li alternator) bi već morao da kaže autoelektričar (i to na licu mesta ili ovde na forumu ali sa detaljim uputstvom i električnom shemom vozila/mašine).
 
Nazad
Vrh