Akumulatori

ja koristim black horse 97 ah, na traktoru i dobro radi i dugo traje....3, 4 god mozda nekad i duze....
a na autu black horse 72 ah, i cesto crkne cim istekne garancija :kisa:
prvi put cujem za to PB i CA??
 
Gabri_Su je napisao(la):
prvi put cujem za to PB
= plumbum=Olovo osnovna sirovina uobicajenih akumulatora
CA tehnologija izrade uvedena pre~ 30god kojom je povecan broj Ah/tezina za 30%
Ovim podatkom se proizvodjaci razmecu ko mlekare sa nazivom bakterija u jogurtu
 
ja sam imao Varta blue dynamic ( suhi) imao sam ga na autu onda sam ga stavio na traktor , koji nije imao složen alternator i držo je preko 5 godina ...prezadovoljan sam bio ja bi ti preporućio taj akomulator
 
Koliko je meni poznato ti sa Ca-tehnologijom imaju vecu startnu amperazu od obicnih Pb.Ali posto imas dva na belorusu mislim da ti nije potreban sa Ca.
@meshter
Koliko kosta suva optima?
 
BH traju kratko samo u vozilima koji imaju jak alternato (i V i A - zbog raznih potrošača servo , ventilatori , pumpe , klime...) ! :cao:
 
Kupljena su dva black horsa 97 ah , ca tehnologija 30% plus startna struja , 800 A ! JBG. podsticemo domacu proizvodnju! :)kupujmo domace!
 
da ali meni je palenje na 24 volta a taj je od 12 volti ..da bi ih povezao treba mi dva takva a to je 400 evra!puno brate!
 
koji uzeti za skuter sa gelom ili obican??
sto se tice gabarita da mi stane u kutiju odgovara mi punjen gelom od 7ampera i kiselinski od 5.5ampera koji uzeti(zanemariti cenu)
 
A što se ova tema zove Akomolatori -

Poljoprivredni forum - Poljoinfo > Ostale oblasti > Ostale oblasti > Akomulatori

:haha: :haha: :haha: :haha: :bravo: :bravo: :bravo: :D
 
Nazad
Vrh