Akumulatori

Nemere to bas tako , ja palim rusa pomocnim kanlovima gde je zica debela ko palac + plastika okolo znaci 100kvadrati , a ti u marketima kad bi osetii tu sttruju oni bi se istopili olala
Imam optimu akumulator i tvrdim da je cisto njesra i da ne opravdava svoju cenu
 
Verovao ti meni ili ne,traktor je tako upalio,ali opet to je bio na ova dva postojeca akumulatora koji su normalno vezani na traktor,samo dodat akumulator od 55 Ah pomocu tih kablova.Tako da mislim da onda oni prenose samo struju sa tog akumulatora,zar ne?
 
Da , al je verovatnije da si kljestima spojio klemu i stub akumulatora od toga da si toliko pomogo alnaseru tim kablovima , ( znaci da smo u oftopiku) pa nek bude akumulator i 200ampera
 
Ovako
ovi "pijacarski kablovi"to nema svrhe uzimati osim radi stipaljaka i nema vajde od njih osim na temperaturi u plusu kad treba da potpomognu ali da s njima na minusu debelom da upale to nema sanse,.ja imam kablove za palenje od "ficinog"dovoda sa akumulatora do alnasera nemam pojma koliko je to kvadrata iako ih skoro nikad nekoristim jer sve pali a kad nece ja na guranje ili slepanje (preko transmisije)upalim radje nego da mucim alnaser i akumulatore.Inace upraznjavam paljenje na guranje jer mi je takva konfiguracija terena kad god mogu i jednostavno kljuc mi nepada na pamet osim ako moram.Kod mene nisu problem akumulatori problem je dobra kocnica koja nesmije da masi nego na 1cm pritiska na papucicu mora da staje(ukopa se).
 
Da , al je verovatnije da si kljestima spojio klemu i stub akumulatora od toga da si toliko pomogo alnaseru tim kablovima , ( znaci da smo u oftopiku) pa nek bude akumulator i 200ampera

Moguce,nije mi to palo napamet.Bilo je spojeno i onako,ali mozda je spoj bio malo labav.
 
Pošto se bavim trgovinom autodijelova (radnje) čisto neko iskustvo o akumulatorima. Probavali smo da držimo bar desetak proizvodjača akumulatora u radnji a s ciljom da imamo što kvalitetniji proizvod i što manje reklamacije.Somborski ne ulaze u radnju već 4 godine.Već treća godina držimo samo Energizer i Bosch Pokazali su se najbolje .Varta je isto vrh ali je skuplja od ovih a nije ništa bolja.
Inače najjeftiniji prenosni kablovi koje smo mogli nabaviti a da služe svrsi su u radnji 45km (23e) pa vidite.
 
Posle mnogo lutanja eksperimentisanja ispitivanja i nerviranja mogu reci da je za sad po pitanju akumulatora u igri ostao energizer, tudor, i yuasa.Bosch je veliko racocarenje posebno S 3 i S4 koji su se pokazali kao smece.Traju u najboljem slucaju koliko i garancija.Pribavio sam instrument za ispitivanje akumulatora i bez njega se vise ne ide u kupovinu.Deklarisana izlazna snaga akumulatora jedino je kod Tudora i Energajzera identicna cak i visa od one koja je naznacena.Kod boscha je uvek niza a posle izvesnog vremena rapidno pada, dakle nije to vise onaj kavlitet.
 
Danas pazario za imt 577...

2yu0dc8.jpg
 
Cena je 16925 din. ali ako pazaris u nihovoj prodavnici u Temerinu,dobices jos skoro 900 dinara popusta.16033din. 142Ah 850A
 
@mirmag Ja sam sa mojim za sad zadovoljan,dobri su to akumulatori,samo što je moj nešto slabiji.A nisam ni znao da postoje ovakvi modeli od 142ah. pošto mi ona ćurka u Somboru rekla da je najjači od 125ah.:udri: Da sam znao da ima i ovaj kao tvoj kupio bih ga sigurno.
 
Isto i ja sam imao problema sa akumulatorima,uzimali Topla,dvije godine i nista od njega,sad ove godine oko 20 akumulatora smo uzeli original BOSCH,sad vozila na kojim su bosch akumulatori pale ko mina,vidjećemo za tri ćetiri godine kakvi budu
 
Nazad
Vrh