Akumulatori

Hvala na informaciji.
(da ne bude, onaj "Stalker" davi i teoretiše, ko će još da puni nov akumulator)
 
Ja sam poceo cesto da punim i napunjen akumulator, kada sam procitao da ne moze auto nikada da ga napuni kao dobar punjac :)
 
Danas uzeo ruski akumulator Reactor navodno testiran do -60 garancija 43 meseca,videcemo kako sluzi. Jeste da je 100 ampera ali ima izlaznu struju od 1000 tako da mislim da ce sedmici biti dovoljno.

Varta djubre,jos je u garanciji izdala samo samo bio neozbiljan pa nisam pogledoa garantni list na vreme,a inace je totalno otkazao tacno 25-ti dan posle garancije.

Punjenje alternatora mi ide od 13,5 do 14,5 jel to ok??

 
Plava Varta je zaista đubre, ne samo radi veka trajanje, nego meni od kako sam ga kupio ne anlasuje kako bi trebao.
Silver je bolji ali isto nije na nivou recimo Exide, Ciak i drugih boljih brendova.
Ovaj 'ruski' koji si kupio morao bi biti dobar, posebno radi duge garancije..
 
Eto, a kod mene plava Varta odlična, imam više komada, i to samo njih, i guraju ladno po 5 godina, ali sam punjenje podesio na 14,7V, i svakih mesec-dva, ponekad i češće, obavezno prikačim CTEK na svaki, da ga malko progudi :osmeh:.

- - - - - - - - - -

Mada kada je punjenje na 14,7, i ako se neradi mnogo pod farovima, CTEK nema šta mnogo da dopuni, isključi se za manje od 5min.
 
Pa ne znam,ja jako lose iskustvo sa Vartom,kod mene na leru punjenje 13,5 a na 1500 obrtaja 14,5 mislim da je sasvim ok. Sta je CTEK?
 
Dukej,
mislim da se zimi brže prazne od stajanja nego ljeti. Pogotovo stariji. Imam na autu stari akumulator koji zimus nakon tri, četiri dana stajanja, bez prethodnog dopunjavanja više nije upalio auto. Taj isti sada i nakon 15 dana nekorištenja bez problema zavergla.
Iz traktora po zimi izvadim akumulator i spremim ga u garažu. Vjerujem da mu to ne šteti, a ako puno ne koristi nisam nešto izgubio.
 
Nazad
Vrh