Akumulatori

Najcesce crknu sto ponestane tecnosti u akumulatoru. A pise na njemu da se ne treba dopunjavati. ako ga otvoris povredis onu nalepnicu i garancija ne vazi, a ako ostavis da prode garancija onda je vec kasno. Treba ga otvoriti posle godinu dana i proveriti nivo tecnosti u celijama, ako treba dopuniti i time si mu sigurno produzio vek.

Sta bi fabrika radila da akumulator traje deset godina.
 
под условом да нађеш праву дестиловану воду што је мало тешко,јер 90%незадоволавају квалитет па то кад наспеш тек онда рикне акомулатор :ppozdrav: :ppozdrav:
 
Kod mene je na trektoru Black Horse, a na autu imam Tesla Brcko i Topolu... Sad kada sam uzimao za auto, covek u prodavnici mi kaze da ne uzimam Black Horse jer su kao najlosi, pa sam uzeo Teslu, videcemo zimus kako ce da pali.... :ppozdrav:
 
Da ga je** ali su ovi sa gelom nenadjebivi.
Imam ga u skuteru od lane,nisam ga ni jedom dopunjavao,zims sam palio motor svega 3 puta i to po par minuta radio pa ugasim,dok ne upalim navergla se kao lud,sad kad su kise padale ostao mi sa datim kontaktom nedeljak dana ga nisam gledao,upalio iz prve i inace odlicno pali sa njim.
Po meni vredi svake pare jer je mnooogo bolji od starog kiselinskog. :cool:
 
Ja akukulatorima proveravam kiselimu svakih 6meseci... Leti pogotovo zna da ispari voda iz njega....
 
mims je napisao(la):
Koji akumulator da kupim za 142? :ppozdrav:
Monbat mi je preporučio Bubalo, a on prodaje sve vrste akumulatora, a ima i servis akumulatora, i tvrdi da monbat ima namanje reklamacija. Kod njega sam dobio 6 meseci dužu garanciju na monbat. Akumulator mi je verno služio 3,5 godine, onda smo ga stavili na neki traktor koji smo prodali, tako da ne znam dali još valja...
Moj drug ima Vladimirca i on je imao Monbat, skoro 6 godina mu je služio.
 
Ja koristim Somborske akomulatore Black horse, tu su mi blizu i kad ima reklamacija nemam problema uvek mi prihvate.
Al ako je taj Monbat tako dobar presao bih na njih.

@ zorancile
Ciji su to akomulatori monbat nisam nikad cuo za njih i kakva je cena jel skupli od ovih somborskih
 
Monbat je jeftiniji od somborskih za oko 2000 dinara za 143ah. Radi se po nekoj američkoj licenci, piše made in Europa (Bugarska verovatno) ali su dobri.
 
Slazem se da je Monbat veoma dobar akumulator, bio je kod mene na traktoru punih 7 godina, palio leti i zimi bez problema, ali jbg sad sam uzeo black horse, malo sam se sjebo.... Al nek ide zivot.... :ppozdrav:
 
Imam jedno pitanje za sve vas a posebno za Dukeja ako cita ovo.
Na 560 mi je otisao akumulator,sad svako ima svoju politiku cale kaze da su svi isti i da crkavaju po isteku garancije,a ja sam za to da je bolje dati malo vise para pa imati kvalitet.Mada nisam za opciju suvih i sa gelom,samo neki obican kiselinski.
Koji kupiti...??
 
Ma svaki akumulator je dobar. Samo sto fabrika napise dve godine garancija i netreba ga otvarati da se pogleda koliki je nivo kiseline i vode u celijama. Jer ako se otvore gubis garanciju. Tu ljudi nasednu i kad otvore onda je vec kasno sa dolivanjem i on je kaput. Treba se otvoriti i kontrolisati i dok je pod garancijom i doliti destilovane vode i sigurno ce duze trajati. Narocito sada leti kada se ceo dan teraju traktori po ovakvim vrucinama.
 
Da li neko zna od koliko ah ide akumulator na Tomu Vinkovic 18ks 1973.god. ?
 
North ARMY kod mene u autu je kiselinski akumulator sa kontrolnom diodom vec 6 godina i radi bez problema, ti akumulatori su malo skuplji od klasicnih. Slazem se sa ovim sto je napisao peto1 da sve akumulatore treba kontrolisati i dolivati destilovanu vodu i u ovaj sam dosipao po potrebi :D

 
Ako kupuješ neki skuplji akumulator koji se redje prodaje (Bosch, Varta) pogledaj obavezno datum proizvodnje, neki stoje u radnjama dve godine.
 
Ma kakva varta i ostali skuplji,samo neki obican mislim u klasi monbata,blek horsa i sl pa da je skuplji crvenu nije mi zao ali dati par crvenih vise...
svejedno je kao seoska kur** kad bude slab za 560 prebacimo ga na fergusona :D
 
Trenutno je najbolji Tesla Brčko, ja ga koristim, u svakom slučaju Black Horse nikako ne kupuj to ti je moj savet... :ppozdrav:
 
Dobri su i "Topla" Slovenački, malo su skuplji od domaćih. Ja sam na Golfu dizelu imao Blekhors 72 ah, pa sam posle kupio Topla od 55 ah i nema razlike u paljenju zimi.
 
meni je sad skoro crko BlekHors, i to za divno cudo cetri meseca posle isteka dvogodisnje garancije,sad vise niasm pametan sta da uzmem...sad postoji kao neki WhiteHorse sa tri godine garancije,al kosta 9700 (100Ah) sto je mnogo mnogo je....a za vartu i kompaniju nesmem ni da pitam koliko ::novac::
 
Nazad
Vrh